Карта Поляка - карта побиту - польське громадянство

30 Вересня 2016
картка поляка, карта побиту, довуд особісти, польське громадянство

З початком осені, через 3 місяці після публікації в офіційному державному виданні польського уряду, в дію ввійшли довгоочікувані нововведення до Закону про Карту Поляка, які були ухвалені Сеймом Польщі ще 13 травня 2016 року. Тоді ми повідомляли вам про ключові зміни, які планувало реалізувати правління Республіки Польща через даний законопроект. Ці зміни покликані були спростити як процедуру отримання Карти Поляка, так і запропонувати її діючим чи потенційним власникам більше прав, можливостей та перспектив. Нагадаємо основні поправки до Закону про Карту Поляка, які не так давно набули чинності.

Зміни до Карти Поляка 2016 

  • Насамперед, безкоштовною стала процедура подання документів на карту сталого побиту (Karta Stałego Pobytu), що дає дозвіл на постійне перебування в Польщі. Раніше за розгляд вашого прохання слід було заплатити недешево: 640 злотих, ще 50 за отримання карти. Важливо: у разі отримання сталого побиту, Карту Поляка доведеться повернути.
  • Близькі родичі особи, яка є власником Карти Поляка і проживає в Польщі, відтепер зможуть подавати документи на візу в Польщу (як це зробити читайте ТУТ), потім клопотати про дозвіл на тимчасове перебування (на підставі прагнення поєднання сім’ї ), згодом на загальних засадах отримати дозвіл на постійне перебування в Польщі.
  • Подати документи на отримання Карти Поляка відтепер можна буде і  на території Польщі у певних її воєводствах. Це полегшить процес виготовлення Карти Поляка для тих іноземців з польським походженням, які вже працюють чи навчаються в Польщі. 

картy поляка upload.wikimedia.org

Виплати по Карті Поляка 

Якщо у вас є Карта Поляка, і з нею ви звернетесь до воєводства у цілях отримання дозволу на постійне перебування, то додатково зможете розраховувати на отримання допомоги від уряду терміном до 9 місяців в цілях полегшення переїзду та адаптації до проживання в Польщі. Грошову допомогу отримуватимуть також члени вашої родини, якщо вони проживають в Польщі разом з вами. За новими правилами, кошти будуть розприділені таким чином:

В перші три місяці сума виплат складатиме 50% від розміру мінімальної зарплатні в Польщі для вас та вашої дружини/чоловіка (на 2016 рік мінімальна зарплата – 1850 злотих, а 50%, відповідно, 925 злотих), а також 25% від розміру мінімальної заробітної плати в Польщі становитимуть виплати на кожну вашу дитину (по 425, 5 злотих).

З 4 по 9 місяць сума щомісячної допомоги буде вже меншою – 60% від того, що ви отримували впродовж трьох попередніх місяців, тобто 30% від мінімальної заробітної плати в Польщі для дорослих, та 15% для дітей. Кошти видаватимуться повітовим старостою за місцем проживання.

Увага: ця поправка до Закону про Карту Поляка набрала чинності з 1 січня 2017 року.  У 2017 році Польща збільшила розмір мінімальної заробітної плати, відповідно, розмір допомоги по Карті Поляка теж зріс. Детальніше про ріст зарплат в Польщі та Європі читайте ТУТ.

Як отримати допомогу по Карті Поляка?

Рішення по вашій заявці на отримання матеріальної допомоги на підставі Карти Поляка приймає воєвода. Увага, за правом отримати виплати можна звертатись тільки до того воєводи, до якого ви подавали документи на карту сталого побиту. А от самі кошти виплачує вже староста за місцем проживання. Отримати їх можна як на банківську карту, так і готівкою в касі староства. Повторні заявки на отримання допомоги по Карті поляка не розглядаються, як не розглядаються і заявки, подані по закінченню 3 місяців після отримання карти сталого побиту. Подавати документи на виплату матеріальної допомоги по Карті Поляка, як ми вже вказували, треба до воєводи. Список дійсних адрес усіх установ в усіх воєводствах по цілій Польщі, де приймають документи на отримання грошових виплат по Карті Поляка, ви знайдете у нашій статті Карта Поляка. Куди звертатись по грошову допомогу в Польщі

Як отримати польське громадянство з Картою Поляка

Проте основною метою ініціативи польської Комісії у справах зв’язків з поляками за кордоном щодо внесення поправок до Закону про Карту Поляка, було надати спрощену можливість власникам Карти Поляка отримати право на легальне та офіційне проживання в Польщі в якості її громадянина, простіше кажучи, дозволити тим, у кого є Карта Поляка, клопотати про польське громадянство.

Відтепер власники карти сталого побиту (яку вони отримали на основі Карти Поляка) можуть отримати польське громадянство вже за рік безперервного проживання в Польщі. Нагадуємо, що безперервним проживання вважатиметься в тому випадку, якщо ви не залишатимете територію Польщі більше аніж на 6 місяців одноразово, а загальне число вашого перебування поза межами Польщі буде меншим за 10 місяців на рік. 

польське громадянство, довуд особістиcpd.mswia.gov.pl

Як подати документи на карту постійного перебування (Karta Stałego Pobytu) з Картою Поляка

Документи на карту постійного перебування з Картою Поляка слід подавати в Urząd Wojewódzki за місцем проживання. Приходити туди краще завчасно – охочих може бути досить багато. Прийом однієї особи займає до півгодини. За цей час у вас перевіряють документи, беруть відбитки пальців, вносять усі дані в базу і ставлять печатку в паспорт про прийняття документів. Далі залишається тільки чекати на рішення про видачу вам карти сталого побиту (Karta Stałego Pobytu).

карта поляка, карта побитуcpd.mswia.gov.pl

Прохання про отримання карти сталого побиту можна подавати одразу ж по приїзді до Польщі. Найголовніше правило успішного подання – уважно зібрати пакет необхідних документів, ксерокопії краще робити заздалегідь. Щоб подати прохання про отримання карти постійного перебування в Urząd Wojewódzki, вам знадобляться такі документи:

  • Паспорт і копії усіх його сторінок;
  • Ваша Карта Поляка та її ксерокопія;
  • 4 актуальні фотографії 3,5×4,5 см;
  • Заява-анкета, яку ви можете заповнити як на місці, так і вдома (бланк ви можете завантажити ТУТ)

анкета на карту побиту

  • Прописка;
  • Довідка з місця роботи.

У зв’язку зі змінами в польському законодавстві, що спрямовані встановити опіку над особами з польським походженням, які зараз проживають на території колишнього СРСР, та надати їм можливість отримати громадянство Польщі, за річ часу поляки очікують до 20 тисяч мігрантів. Багатьох приваблює перспектива легальної роботи в Польщі та безкоштовної освіти, а також вищезгаданих урядових виплат для тих, хто прагне залишитись в Польщі на стало.

Безкоштовна польська віза на підставі Карти Поляка родичів

Серед усіх вищеперелічених переваг володіння Картою Поляка можна назвати ще одну, про яку знають не всі. Якщо ви – власник Карти Поляка, то можете відкрити на її основі безкоштовну візу в Європу не тільки для себе, але й для своїх родичів. Це національна польська віза категорії D, яку власникам видають терміном на рік, не обмежуючи кількість в’їздів-виїздів. Віза для родичів власника Карти Поляка теж видається на рік, проте доступний термін перебування в Польщі для родичів власника Карти Поляка індивідуально встановлює Консул. 

карта поляка

Документи на цей тип візи можна подавати як безпосередньо до Консульства Польщі, так і до Візових центрів (ППВА) за місцем проживання, роботи або навчання. Робити це слід разом із тією особою, на підставі Карти Поляка якої ви і хочете отримати візу. Ще одним безперечним плюсом Карти Поляка є те, що на візу на її основі як для самого власника, так і для його родичів, в більшості консульських округів в Україні не потрібна попередня реєстрація.Щоб подати документи на візу по Карті Поляка, слід прийти в Консульство Польщі чи ППВА у робочий час із підготованим пакетом документів. На нашому сайті ви можете знайти вичерпну інформацію про специфіку відкриття безкоштовної візи в Європу для родичів власника Карти Поляка, а також повний перелік документів, необхідних для подання в Консульство Польщі чи ППВА. Також ми ділимося з вами достовірним зразком заповнення анкети на візу по Карті Поляка, тож зробити це ви зможете самостійно, не витрачаючи коштів на посередників. 

А детальну інформацію про те, що таке Карта Поляка та які існують шляхи пошуку польського коріння для її отримання, читайте у нашій статті Карта поляка. Польське походження.

Читайте також:

Зміни в отриманні Дозволу на проживання у Польщі (Zezwolenia na pobyt) в 2018 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах