В МЗС пояснили рішення Ради ЄС про відкриття кордонів для українців

15 Липня 2021
коли польща відкриє кордон для українців

Вчора, 14 липня, посли Євросоюзу вирішили включити Україну до списку третіх країн, громадянам яких дозволено в’їжджати на територію Об’єднання. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк, передає Європейська Правда

"Посли ЄС вирішили додати Україну до рекомендованого списку третіх країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки до ЄС”, - написав журналіст. 

Новина викликала жваві обговорення у соцмережах - користувачі цікавились, що так насправді означає рішення Ради ЄС та коли можна сподіватись на вільний перетин кордонів з країнами Євросоюзу, зокрема і з Польщею. Українське Міністерство закордонних справ не забарилось із детальним роз’ясненням ситуації.

Так, в МЗС наголосили, що рішення послів Європейського Союзу ще не означає миттєвого відкриття кордонів з усіма державами-членами Об’єднання, пише УНІАН. Воно має лише рекомендаційний характер і передбачає скасування тимчасових обмежень (які, насправді, діють вже майже півтора року), на необов’язкові поїздки до Європейського Союзу.

"Я вітаю рішення ЄС, яке рекомендує відновити повноцінну дію безвізу з Україною. Воно свідчить, що показники епідемічної ситуації в Україні відповідають вимогам ЄС. Це нові можливості для подорожей українців цього літа та важливий сигнал державам світу, що захворюваність на COVID-19 в Україні значно знизилась і наша держава належним чином реагує на виклики пандемії”, - зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

подорожі до єс під час карантину 2021blog.aci.aero

Урядовець також вважає, що рішення послів ЄС стало наслідком відповідального ставлення українців до безпеки, дотримання рекомендацій уряду, а також активної роботи, яку вели українські дипломати. 

Оскільки рішення Ради ЄС про включення України до переліку “зелених” держав є лише рекомендацією, остаточну ухвалу про відкриття кордонів для українських громадян кожна держава-член ЄС прийматиме самостійно з огляду на епідемічну ситуацію на своїх територіях. 

На практиці кілька держав ЄС вже дозволяють в'їзд громадянам України, але лише за умови дотримання тих чи інших умов. Українці досі не можуть їздити з туристичною метою до Польщі - лише на роботу або навчання. Для того, щоб не відбувати після перетину українсько-польського кордону карантин, нашим співгромадянам потрібно пройти повний курс вакцинації затвердженими в ЄС препаратами та мати відповідне документальне підтвердження - Covid-сертифікат або міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Важко оцінити, наскільки Польща готова до повноцінного відкриття своїх кордонів для українців. Лиш нещодавно ця країна навпаки посилила карантинні вимоги до мандрівників з України через поширення  штаму Дельта. Крім цього, експерти прогнозують, що восени в Польщі може розпочатись четверта хвиля пандемії коронавірусу, а отже на громадян знову чекатимуть суворі карантинні обмеження.

вакцинація проти коронавірусу в польщі для українцівnews-medical.net

В українському МЗС наголосили, що одразу після рішення Ради ЄС дипломати почали проводити додаткові переговори з уповноваженими органами в державах-членах Об’єднання щодо включення України до національного переліку “зелених” територій та спрощення вимог щодо перетину кордону для українців. 

Перед початком закордонної мандрівки МЗС радить громадянам перевіряти інформацію про перелік необхідних документів та правила в’їзду до тієї чи іншої країни світу на спеціальній інтерактивний карті. У відомстві також наголошують, що Рада ЄС оновлює перелік “зелених” країн щодватижні, тож у випадку погіршення епідситуації в Україні, рекомендацію щодо відкриття кордонів можуть скасувати. 

Також у Міністерстві закликали громадян України пройти повний курс вакцинації проти коронавірусу та продовжувати дотримуватися протиепідемічних вимог.

Нагадаємо, ЄС оновив критерії для потрапляння у список “зелених” країн ще 20 травня. Експерти оцінюють, зокрема, епідеміологічну ситуацію та загальну відповідь на COVID-19, а також надійність інформації та джерел даних. За правилами, рівень захворюваності має бути нижчим, ніж 100 нових випадків на 100 тисяч населення  за 14 днів.

⇒ Читайте також:

Як отримати європейський сертифікат вакцинації у Польщі

Польща висунула нові вимоги щодо перетину своїх кордонів для авіапасажирів

Польський Covid Detector показав вищу ефективність, ніж схвалені ВООЗ тести

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах