Коли на кордоні з Польщею запрацює пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце

03 Червня 2022
Коли на кордоні з Польщею запрацює пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце

До 2024 року на кордоні України та Польщі планують відкрити новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце. За планом, українські та польські службовці проводитимуть спільну перевірку подорожніх, як це відбувається зараз на пункті пропуску Грушів – Будомєж. Вартість будівництва оцінили в 109 мільйонів злотих, її повністю покриває польська сторона. 

Про це під час прямої трансляції tvoemisto.tv розповів заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

“Львівщина вже не перший рік працює над збільшенням розбудови пунктів пропуску через державний кордон, в тому числі з Республікою Польща. Зараз ведуться роботи у Нижанковичах і до 2024 року там буде працювати новий пункт пропуску. Над роботами працює підрядник польської компанії”, – сказав чиновник. 

Очільник військової адміністрації Львівщини Максим Козицький додав, що через майбутній КПП пропускатимуть автомобілі масою не більше 3,5 тонн. Він також повідомив, що до початку повномасштабного вторгнення на території Львівської області планували відкрити відремонтовані дороги у селах Боберка в Самбірському районі, Мшанець в Старосамбірському районі, а також в місті Белза, що на Червоноградщині. Спершу ремонтні роботи вирішили призупинити, проте зараз, на думку ЛОВА, їх можна відновити. 

“За попередні роки нами було напрацьовано ряд перспективних пунктів пропуску. В основному в гірській частина області. Ми будували до майбутніх пунктів пропуску дороги. У зв'язку з російською агресією роботи частково були зупинені, в тому числі і по будівництву доріг. Зараз ми повертаємося до тих робіт, які заплановані. І фактом цього, є відновлення будівництва пішого переходу на Рава-Руській”, – пояснив Козицький.

⇒ На Львівщині відремонтують дорогу від Стрия до майбутнього КПП в Нижанковичах

перетин кордону з єс під час воєнного стануperets.media

Зазначимо, що у листопаді 2021 року на Львівщині відремонтували ділянку дороги Т-14-18 від Дрогобича до межі Самбірського району. Цю 12-кілометрову частину шляху, який веде до майбутнього пункту пропуску на кордоні з Польщею Нижанковичі – Мальховіце, розпочали ремонтувати ще у 2018 році. 

Нагадаємо, цього року на базі пунку пропуску Рава-Руська – Гребенне, що на кордоні з Польщею, розпочнуть облаштовувати інфраструктуру для пішого перетину. Проект хочуть реалізувати до проведення пісенного конкурсу Євробачення – 2023. 

Також варто додати, що польська та українська сторони погодили подальші кроки для спрощення процедури перетину спільного кордону. Так, вже цього місяця розпочнеться пілотна програма збільшення спільних контрольно-пропускних постів на КПП Краковець – Корчова. Про це йдеться у заяві країн за підсумками засідання україно-польських міжурядових консультацій 1 червня, передає tvoemisto.tv

“Домовилися активізувати співпрацю з метою підвищення ефективності функціонування пунктів пропуску на українсько-польській ділянці державного кордону. Для цього була створена українсько-польська робоча група, а в червні розпочнеться пілотна програма, спрямована на різке збільшення спільних контрольно-пропускних постів на прикордонному переході Корчова − Краковець”, − йдеться у заяві. 

⇒ Читайте також:

Інтерсіті Київ - Львів - Перемишль курсуватиме також вночі

З червня безкоштовні подорожі залізницею у Польщі будуть можливі лише на окремих маршрутах

Розклад руху поїзда Інтерсіті Перемишль-Київ підлаштують під сполучення з Вроцлавом

Головне фото: Юрій Мартинович

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах