Кордон Україна-Польща: будівництво пішого переходу та реконструкція євроколії Перемишль – Нижанковичі – Хирів

01 Червня 2022
перетин кордону з польщею поїздом

Цього року на базі пунку пропуску Рава-Руська – Гребенне, що на кордоні з Польщею, розпочнуть облаштовувати інфраструктуру для пішого перетину. Проект хочуть реалізувати до проведення пісенного конкурсу Євробачення – 2023. 

Крім цього, Польща розпочала реконструкцію європейської колії за маршрутом Перемишль – Нижанковичі – Хирів, що також відомий як лінія 102. Так, польська сторона підготувала проєктну документацію та розпочинає капітальний ремонт своєї ділянки від Перемишля до Нижанковичів довжиною 7 км.

Про це у коментарі виданню tvoemisto.tv повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

За словами чиновника, кошти на будівництво пішого КПП у Раві-Руській на суму 1,5 млн євро в межах кредиту виділив польський уряд.

“Цього року розпочнемо роботи з будівництва пішого переходу у Раві-Руській, який маємо облаштувати до Євробачення наступного року. Щодо інших митниць – Шегині та Краковець – також планували проводити роботи. Однак через те, що діє воєнний стан, їх призупинили, оскільки для реконструкції потрібно закривати митні переходи”, – пояснив Юрій Бучко.

Модернізація КПП Рава-Руська – Гребенне передбачає будівництво пішого переходу з пропускною здатністю 3000 осіб на добу. Роботи планували реалізувати упродовж семи місяців 2022 року. 

Нагадаємо, ще минулого року в Україні мав розпочатись проект модернізації пункту пропуску через кордон з Польщею Шегині – Медика. На ці роботи виділили 15,5 млн євро польського кредиту. Ще 7 млн євро передбачили на реконструкцію КПП Краковець – Корчова. Загалом на модернізацію трьох пунктів пропуску в межах польського кредиту виділили майже 25 млн євро.

вузька колія в україніPRYKORDONNYA.INFO

Також Юрій Бучко наголосив, що на території Львівської області діє широка колія за маршрутом Перемишль – Нижанковичі – Хирів. Проте від Нижанкович до Хирова планують відновити також вузьку колію. За словами чиновника ЛОВА, зараз вирішують за чиї кошти будуть виконувати роботи.

“Наразі про суму і терміни говорити не можемо, але те, що ми її робитимемо – це точно. Для проведення реконструкції нам потрібна ПКД, виготовлення якої займе 2-3 місяці. Проте ми хочемо її відновити в умовах експлуатаційного утримання. Оскільки колія діюча, потрібно лише зробити вузьку колію. Це можна проводити через дефектні акти, і залізниця це може зробити. Для цього потрібні кошти або матеріали”, – вважає Юрій Бучко.

Заступник голови ЛОВА також наголосив, що питання фінансування мають вирішити найближчими тижнями. Якщо польська сторона допоможе хоча б частково, роботи незабаром розпочнуться. 

Як відомо, лінія 102 не експлуатується з 1995 року. Раніше повідомлялось, що проект відновлення закинутої залізниці у прикордонній зоні отримав грант від Міжнародного фонду “Відродження”. Кошти на суму 300 тисяч гривень виділили на розробку дорожньої карти з відновлення сполучення Хирів-Загуж та продовження колії до Нижанковичів і через прикордонне селище Мальховіце до Перемишля.

⇒ Читайте також:

Інтерсіті Київ - Львів - Перемишль курсуватиме також вночі

З червня безкоштовні подорожі залізницею у Польщі будуть можливі лише на окремих маршрутах

Україна та Польща домовились спростити перетин спільних кордонів

Головне фото: mapio.net

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах