Проекту відновлення залізничного сполучення Хирів - Загуж виділили грант

17 Травня 2021
перетин кордону з польщею поїздом

Про наміри відновити залізничне сполучення між містом Хирів, що на Львівщині, та Загуж, що у Підкарпатському воєводстві Польщі, ще у 2019 році заговорив тодішній голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. За його словами, на цю ідею чиновників наштовхнула висока статистика перетину кордону між Україною та Польщею, а також популярність залізничного сполучення Київ-Львів-Перемишль.

А нещодавно стало відомо, що проект відновлення закинутої залізниці у прикордонній зоні отримав грант від Міжнародного фонду “Відродження”. Кошти на суму 300 тисяч гривень виділили на розробку дорожньої карти з відновлення сполучення Хирів-Загуж та продовження колії до Нижанковичів і через прикордонне селище Мальховіце до Перемишля.

поїздом до польщі можливі маршрути

Facebook Hungarian-Galician Railway

Про це у коментарі виданню ZAXID.NET розповів керівник ГО “Західноукраїнський ресурсний центр” Дмитро Якимець. Саме ця громадська організація й отримала грантові кошти. За словами Якимця, дорожню карту проекту будуть розробляти 6 місяців. 

За даними ZAXID.NET, до експертної групи з розробки плану також залучена  ГО “Лінія 102.ua”. Як повідомив член правління організації Віктор Гальчинський, карта дозволить в подальшому шукати фінансування для безпосередньої реалізації проекту. Окрім його громадської організації, до експертної групи входить Львівська філія Дніпровського національного університету залізничного транспорту, Офіс підтримки реформ, Добромильська та Хирівська ОТГ, прикордонна та митна служби України, а також Укрзалізниця.

Нагадаємо, у 2018 році Міністерство інфраструктури Польщі оголосило про намір виділити 40 млн злотих на реконструкцію залізничної гілки Перемишль-Мальховіце. Цей маршрут є неабияк актуальним з огляду на те, що у 2021 році має розпочатись будівництво автомобільного пункту пропуску через кордон Мальховіце-Нижанковичі. У цій місцевості стара залізнична колія перетинає кордон з Україною. Маршрут проходить через Нижанковичі, Нове Місто, Добромиль, Хирів, Смільницю і знову веде на територію Польщі.

залізницею до польщі

google maps

Замовником залізничних прикордонних перевезень буде Підкарпатське воєводство. За планом, маршрут щоденно обслуговуватиме два поїзди. Разом з тим, польська сторона готова інвестувати кошти тільки після того, як Україна дасть підтвердження про приєднання до проекту.

“Відновлення залізничного міжнародного руху саме цією лінією дозволить замкнути так зване Бещадське кільце, за допомогою якого польська залізниця буде об’єднана від Перемишля на півночі до Устрик Дольних на півдні з нижніми, так званими, прикарпатськими поселеннями найкоротшим шляхом. Це сприятиме розвитку туризму у даних регіонах. Крім того, це збільшить транспортну транзитну спроможність з боку України, де з'явиться можливість європейською колією зустрічати польських туристів тут у Хирові, Добромилі, Нижанковичах, а також продовжити маршрут далі до Самбора і Дрогобича, та подальшого сполучення з українськими курортами у Трускавці, Моршині тощо”, – розповів у коментарі ZAXID.NET Дмитро Якимець.

⇒ Читайте також:

Flixbus оприлюднив літній розклад рейсів з польських міст до Європи. Ціни

Укрзалізниця відновлює міжнародні перевезення, а Wizz Air - рейси до Польщі

Кабмін виділив кошти на реконструкцію трьох КПП на кордоні з Польщею

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах