17 Лютого 2021
Станом на кінець 2020 року в Управлінні соціального страхування Польщі (ZUS) було зареєстровано 725 тисяч іноземних працівників. Це на 55 тисяч осіб більше, ніж у лютому того ж року, тобто ще до початку пандемії.
Найбільшу групу трудових мігрантів у Польщі традиційно складають громадяни України. У грудні 2020 року в ZUS було зареєстровано понад 532 тисячі наших співвітчизників (близько 73%). Тобто троє з чотирьох трудових мігрантів в Польщі є вихідцями з України. Дві інші великі групи мігрантів - це білоруси (6,9%) та грузини (1,8%), пише видання wiadomoscihandlowe.pl.
Згідно зі звітом агенції з працевлаштування OTTO Work Force, 84% тимчасових працівників з України почуваються в Польщі безпечно. Разом з тим, більше половини опитаних бояться втратити свою роботу. Детальніше про результати дослідження настроїв українських трудових мігрантів у Польщі читайте далі у нашій новині.
Guilherme Cunha\Unsplash
Робота в Польщі під час пандемії коронавірусу-2021
Працевлаштуванню українців в Польщі не завадила навіть пандемія коронавірусу та пов’язані з нею карантинні обмеження. Так, після прибуття до Польщі нашим співгромадянам досі потрібно або проходити обов’язкову 10-денну самоізоляцію, або ж за 48 годин до перетину кордону отримати негативний результат тесту на коронавірус. Попри такі ускладнення, все більше українців повертається на роботу до Польщі або ж знаходить тут своє перше місце праці, стверджує директор агенції OTTO Work Force Central Europe Томаш Дудек.
“Безробіття в Польщі тримається на рівні 6,2%, а в Україні - 9,5%. Крім того, заробітки в сусідній державі досі не відповідають реальній вартості життя. Ціни на продукти харчування в обох країнах подібні, проте мінімальна зарплата в Україні на 70% нижча, ніж в Польщі і становить близько 618 злотих/нетто”, - прокоментував ситуацію керівник компанії.
Як відомо, пандемія вплинула на організацію робочого процесу майже на всіх видах підприємств. Фірми започаткували ряд щоденних обов’язкових процедур та обмежень. Відтак, 84% опитаних тимчасових працівників з України вказали, що на їхню думку працедавець дбає про безпеку робітників під час пандемії. Ще 6% респондентів не змогли дати однозначну відповідь, а 10% заперечили таке твердження.
Тим не менш, певні страхи та побоювання все ж турбують українських трудових мігрантів у Польщі. Через нестабільну епідеміологічну, а отже й економічну ситуацію в Європі загалом, та Польщі зокрема, аж 57% іноземних робітників бояться втратити своє робоче місце. Лише 20% опитаних не мають жодних тривог, пов’язаних із цим.
“Незрозуміла епідеміологічна ситуація негативно впливає на почуття стабільності у робочих питаннях. Однак, за нашими спостереженнями, ці побоювання є безпідставними. Польські фірми й надалі зацікавлені у працівниках зі Східної Європи. Зараз вони є найбільш затребуваними у виробничій та логістичній галузях. Остання галузь є, мабуть, найбільш спраглою на робочу силу зі східних країн. Це можна пояснити стрімким розвитком онлайн-торгівлі в Європі”, - підсумував Томаш Дудек.
⇒ Читайте також:
Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік
В Польщі змінилось законодавство щодо іноземців: хто зможе легально працювати
Польща стала для українців найбільш відвідуваною державою у 2020 році
Коментарі