Жінки в Польщі заробляють на 20% менше, ніж чоловіки

05 Листопада 2020
середня зарплата в польщі в 2020 році

Рівень життя в Польщі вищий, ніж в Україні за багатьма показниками. Одним із визначальних критеріїв є, звісно ж, заробітна плата. Недарма так багато українців, навіть за умов карантинних обмежень та несприятливої епідеміологічної ситуації, активно шукають можливості працевлаштуватись в Польщі. І більшості шукачів вдається знайти саме те, чого вони хотіли, адже польський ринок праці потребує робочих рук з абсолютно різним рівнем кваліфікації.

Та чи всі працівники в Польщі отримують гідну зарплату, незалежно від свого віку, статі чи статусу? Як показують останні дослідження, для Польщі досі є актуальним питання гендерного розриву в оплаті праці. Наскільки меншою є середня зарплата у жінок та у яких сферах різниця є разючою - далі у нашому матеріалі. 

⇒ Середня зарплата в Польщі по воєводствах. Дослідження-2020

середня та мінімальна зарплата в польщі 2020

Скільки в середньому заробляють жінки та чоловіки в Польщі

Середня зарплата чоловіків є на 19,9% або на 903,88 злотих вищою, ніж середня оплата праці жінок, пише польський портал 300gospodarka.pl. 

Так, останні дані Головного статистичного управління Польщі (GUS) щодо гендерного розриву в оплаті праці було опубліковано ще наприкінці 2018 року. Середня зарплата за місяць становила тоді 5003,78 злотих брутто. У цей період чоловіки отримували середню зарплату на 8,9% або на 443,46 злотих вищу, ніж середній показник оплат серед різних галузей, а жінки натомість - на 9,2% або на 460, 42 зл нижчу. Таким чином, розрив становив 903,88 злотих.

Скільки в середньому заробляють жінки та чоловіки в Польщі

Якщо оцінювати ситуацію у кожній сфері окремо, то чималу різницю в зарплатах помічаємо серед керівництва органів державної влади, вищих посадових осіб та керівників компаній. Тут чоловіки зазвичай заробляють на 35,4% більше, ніж жінки. Схожий результат показала і група спеціалістів - там різниця між зарплатами становить майже 33%. 

“13,3% чоловіків в Польщі заробляють щонайменше 8239,84 злотих брутто на місяць, в той час як серед жінок цей показник становить лише 6,5%. Натомість, зарплату у розмірі більше 10 тисяч злотих, або щонайменше 200% від середнього рівня оплати праці в Польщі брутто, отримує тільки 3,8% жінок та 8,4% чоловіків”, - йдеться в публікації. 

⇒ У Польщі викрили групу злочинців, які підробляли запрошення на роботу для українців

яка зарплата в польщі 2020

Єдиною групою професій, де жінки заробляють трохи більше, ніж чоловіки, виявилась група фермерів, садівників, лісівників та рибалок. Різниця на користь жінок є мінімальною - 11 злотих на місяць брутто. 

За винятком групи “Промислові робітники та ремісники”, найвищий гендерний розрив в оплаті праці стосується тих професій, де зарплати є високими. 

Цікаво, що виникнення такої нерівності у зарплатах не є соціально прийнятним явищем - переважна більшість європейців (90%) та поляків (81%) вважають неприпустимим, аби жінки отримували нижчу заробітну плату за ту саму роботу або роботу тієї ж вартості. Про це свідчать дані опитування Євробарометр. 

⇒ Читайте також:

Кількість українських мігрантів в Польщі невдовзі буде більшою, ніж до пандемії

У пошуках високооплачуваної роботи молоді поляки все частіше виїжджають закордон. Дослідження

Підвищення мінімальної зарплати в Польщі: скільки працівник отримає “на руки”?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах