Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьРада міністрів Польщі прийняла пакет антикризових законів, які повинні допомогти польському бізнесу пережити негативні економічні наслідки пандемії коронавіруса. Так званий “Антикризовий щит” (Tarcza antykryzysowa) передбачає пільги для роботодавців, фінансову допомогу для бізнесу, “кредитні канікули” для підприємств та багато іншого.
Окрім цього, польські урядовці подбали і про самих працівників, зокрема трудових мігрантів з України. Так, міністри дослухались до численних звернень підприємців та компаній і автоматично продовжили термін дії дозвільних документів на проживання та працевлаштування в Польщі для іноземців. Детальніше про пакет законів та розширені права іноземних працівників в Польщі читайте далі у нашому матеріалі.
⇒ Польський кордон буде закритий ще щонайменше 20 днів
План боротьби із негативними для економіки Польщі наслідками епідемії був представлений ще 18 березня. Згідно з заявами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького та президента країни Анджея Дуди, "Антикризовий щит" передбачає різноманітні рятівні та превентивні заходи на 212 млрд злотих (52 млрд доларів). Таким чином, загальна кількість витрачених на антикризову програму коштів складатиме 9% від ВВП країни.
Серед найважливіших заходів нового пакету законів слід виділити:
“Антикризовий щит” також передбачає один дуже важливий для трудових мігрантів з України пункт, а саме продовження терміну законного перебування та працевлаштування в Польщі під час карантину. Таким чином, громадяни України, у яких закінчується термін дії дозвільних документів, не зобов’язані терміново залишати своє робоче місце в Польщі і повертатись на батьківщину. Тим паче, що з 27 березня Україна може повністю призупинити пасажирське авіа- та залізничне перевезення через свої кордони з іншими країнами, зокрема і з Польщею.
“Це дуже важливе рішення. Продовження віз та дозволів на тимчасове проживання іноземців, продовження терміну подачі заявок на отримання дозволу на постійне проживання в Польщі, продовження терміну перебування в рамках безвізового режиму, якщо це відбудеться в період епідемічної загрози чи стану епідемії. Проект передбачає продовження терміну дії дозволів та тимчасове проживання та віз - на 30 днів з дня скасування карантину та стану епідемії”, - пояснила міністр у справах сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Марлена Малонг.
Польські підприємства та компанії особливо охоче сприйняли цю новину, адже деякі з них не лише не обмежують свою діяльність через карантин, а навпаки розширюють, у зв’язку з чим потребують нових працівників. Таким чином, ті українські заробітчани, які могли втратити роботу через закриття підприємства чи скорочення персоналу, зможуть знайти нову роботу.
Крім цього, самим польським громадянам, які залишаться без роботи через коронавірусну кризу, пропонують робочі місця на масштабних інфраструктурних проектах: будівництво та ремонт доріг, шкіл, лікарень. Кошти на їх будівництво будуть закладені у спеціальному фонді стимулювання економіки.
⇒ Для працівників з України організовують карантинні центри в Польщі
Як зазначила під час прес-конференції Міністр розвитку Ядвіга Емілевич, яка керувала процесом створенням пакету антикризових законів, документ базується на п'яти основних принципах. Перші два з них стосуються захисту робочих місць та підтримки компаній.
“Ми підготували рішення, які дозволять нашим громадянам тимчасово не сплачувати за свої публічно-правові зобов’язання, розподілити оплату на частини чи відтермінувати її, або отримати фінансову підтримку для збереження робочих місць. Польський ринок дозволяє нам дивитись у майбутнє з надією, тому ми намагаємося надати всі інструменти для підтримки зайнятості населення”, - зазначила міністр.
Як додав Міністр фінансів Польщі Тадеуш Костинський, підприємці отримають право заплатити податки за своїх працівників на три місяці пізніше. Тобто, платежі за березень, квітень та травень переносяться на три місяці до 20 липня. Працівники також можуть розраховувати на відтермінування - річну декларацію доходів PIT у 2020 році можна подати до кінця травня, а не до кінця квітня, як зазвичай.
⇒ Читайте також:
Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників
Польща розробляє нову міграційну політику: як вона торкнеться українців
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі