Польський уряд затвердив “Антикризовий щит”. Як це вплине на заробітчан

27 Березня 2020
робота в польщі 2020 рік

Рада міністрів Польщі прийняла пакет антикризових законів, які повинні допомогти польському бізнесу пережити негативні економічні наслідки пандемії коронавіруса. Так званий “Антикризовий щит” (Tarcza antykryzysowa) передбачає пільги для роботодавців, фінансову допомогу для бізнесу, “кредитні канікули” для підприємств та багато іншого. 

Окрім цього, польські урядовці подбали і про самих працівників, зокрема трудових мігрантів з України. Так, міністри дослухались до численних звернень підприємців та компаній і автоматично продовжили термін дії дозвільних документів на проживання та працевлаштування в Польщі для іноземців. Детальніше про пакет законів та розширені права іноземних працівників в Польщі читайте далі у нашому матеріалі.

⇒ Польський кордон буде закритий ще щонайменше 20 днів

Трудові мігранти можуть і надалі працювати в Польщі під час карантину

План боротьби із негативними для економіки Польщі наслідками епідемії був представлений ще 18 березня. Згідно з заявами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького та президента країни Анджея Дуди, "Антикризовий щит" передбачає різноманітні рятівні та превентивні заходи на 212 млрд злотих (52 млрд доларів). Таким чином, загальна кількість витрачених на антикризову програму коштів складатиме 9% від ВВП країни.  

як польща боротиметься з кризою через коронавірус

Серед найважливіших заходів нового пакету законів слід виділити:

 • Покриття державою обов’язкових соціальних внесків впродовж трьох наступних місяців - для мікропідприємств, де працює до 9 працівників і для самозайнятих осіб. Звільнення від виплат відбудеться лише в тому випадку, якщо прибуток за березень впаде вдвічі або більше у порівнянні з лютим.
 • Відтермінування введення податку на роздрібну торгівлю до січня 2021 року. 
 • Щомісячна допомога на суму до 2000 злотих - для тих, хто працює за цивільно-правовим договором (umowa o dzieło, umowa zlecenie) та для самозайнятих, які тимчасово не виконують роботу через карантин.
 • Для компаній, які потрапили у важке становище - дофінансування зарплати працівникам.
 • Захист споживачів в умовах надмірного зростання цін на продукти харчування та побутові товари.
 • Пільги для фіми, пов’язаних зі сферою туризму.
 • Зменшення орендної плати на 90% для тих, хто орендує приміщення у торгових центрах, доки цим установам заборонено нормально функціонувати.
 • Дозвіл адміністраціям гмін утримуватися від нарахування податку на майно для компаній, які втратили ліквідність через епідемію коронавірусу.
 • Запровадження програми річних мікрокредитів під державні гарантії на суму до 5000 злотих (близько $1200). 
 • Додаткова фінансова допомога для батьків, які змушені під час карантину особисто доглядати за своїми дітьми (до 8-річного віку).
 • Оголошення "кредитних канікул", коли підприємства можуть відтерміновувати виплати за своїми боргами перед банками, а ті не будуть нараховувати відсотки під час карантину. 

“Антикризовий щит” також передбачає один дуже важливий для трудових мігрантів з України пункт, а саме продовження терміну законного перебування та працевлаштування в Польщі під час карантину. Таким чином, громадяни України, у яких закінчується термін дії дозвільних документів, не зобов’язані терміново залишати своє робоче місце в Польщі і повертатись на батьківщину. Тим паче, що з 27 березня Україна може повністю призупинити пасажирське авіа- та залізничне перевезення через свої кордони з іншими країнами, зокрема і з Польщею. 

“Це дуже важливе рішення. Продовження віз та дозволів на тимчасове проживання іноземців, продовження терміну подачі заявок на отримання дозволу на постійне проживання в Польщі, продовження терміну перебування в рамках безвізового режиму, якщо це відбудеться в період епідемічної загрози чи стану епідемії. Проект передбачає продовження терміну дії дозволів та тимчасове проживання та віз - на 30 днів з дня скасування карантину та стану епідемії”, - пояснила міністр у справах сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Марлена Малонг. 

робота в польщі без посередників

Польські підприємства та компанії особливо охоче сприйняли цю новину, адже деякі з них не лише не обмежують свою діяльність через карантин, а навпаки розширюють, у зв’язку з чим потребують нових працівників. Таким чином, ті українські заробітчани, які могли втратити роботу через закриття підприємства чи скорочення персоналу, зможуть знайти нову роботу. 

Крім цього, самим польським громадянам, які залишаться без роботи через коронавірусну кризу, пропонують робочі місця на масштабних інфраструктурних проектах: будівництво та ремонт доріг, шкіл, лікарень. Кошти на їх будівництво будуть закладені у спеціальному фонді стимулювання економіки. 

⇒ Для працівників з України організовують карантинні центри в Польщі

Антикризовий план Польщі: головні засади

Як зазначила під час прес-конференції Міністр розвитку Ядвіга Емілевич, яка керувала процесом створенням пакету антикризових законів, документ базується на п'яти основних принципах. Перші два з них стосуються захисту робочих місць та підтримки компаній.

“Ми підготували рішення, які дозволять нашим громадянам тимчасово не сплачувати за свої публічно-правові зобов’язання, розподілити оплату на частини чи відтермінувати її, або отримати фінансову підтримку для збереження робочих місць. Польський ринок дозволяє нам дивитись у майбутнє з надією, тому ми намагаємося надати всі інструменти для підтримки зайнятості населення”, - зазначила міністр. 

робота в польщі 2020 рік

Як додав Міністр фінансів Польщі Тадеуш Костинський, підприємці отримають право заплатити податки за своїх працівників на три місяці пізніше. Тобто, платежі за березень, квітень та травень переносяться на три місяці до 20 липня. Працівники також можуть розраховувати на відтермінування - річну декларацію доходів PIT у 2020 році можна подати до кінця травня, а не до кінця квітня, як зазвичай.

⇒ Читайте також:

Як знайти роботу в Польщі

Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

Польща розробляє нову міграційну політику: як вона торкнеться українців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах