Як змінилась фінансова ситуація поляків за рік пандемії. Опитування

07 Червня 2021
робота в польщі для українців 2021

14 місяців пандемії, коронавірусних обмежень, закритих підприємств, чергових “антикризових щитів” і програм фінансової допомоги від держави залишились у Польщі позаду. Здається, що економіка країни виходить із коронакризи неушкодженою. Так, за даними міжнародної компанії Markit, зараз польська промисловість почувається так добре, як ніколи за останні 20+ років. В країні знижується рівень безробіття, однак росте інфляція. Та чи відчувають на собі економічні наслідки пандемії коронавірусу самі мешканці Польщі? Приблизну картину спробував відтворити Інситут ринкових та соціальних досліджень Польщі (IBRiS) на замовлення видання Business Insider Polska

⇒ У Польщі запускають національну лотерею: гроші та призи розіграють серед вакцинованих

Фінансова ситуація поляків станом на червень 2021 року

Згідно з опитуванням, яке Інститут проводив у Польщі на початку червня 2021 року, майже кожен третій мешканець країни (28%) вважає, що його економічна ситуація погіршилась внаслідок пандемії коронавірусу. Ще 15% стверджує, що вона навпаки покращилась. Значна більшість опитаних - аж 54% - за останній рік взагалі не помітила змін, пов’язаних із домашнім бюджетом.   

сезонна робота в польщі для українців 2021

Business Insider Polska

Розглянемо ситуацію, взявши до уваги форму працевлаштування опитаних. Майже половина респондентів (49%), які ведуть власну підприємницьку діяльність, стверджують, що за останній рік їхні економічні умови погіршились. Кожен четвертий опитаний, натомість, вважає, що його ситуація покращилась. Ще 31% стверджує, що пандемія ніяк не вплинула на бюджет сім’ї. 

А як щодо робітників, які працевлаштовані в Польщі на основі цивільно-правових угод (umowa o dzieło/umowa zlecenie)? За останній рік:

  • у 37% респондентів - економічна ситуація погіршилась;
  • у 23% - покращилась;
  • у 41% - залишилась без змін.

робота в польщі 2021

Business Insider Polska

Опитування показало, що незадоволеними своїм фінансовим становищем залишились 27% мешканців Польщі, працевлаштованих на підставі трудового договору (umowa o pracę). Ще 13% респондентів вважають, що стало краще, ніж було. Більша частина опитаних у цій групі - 61% - не помітила жодних змін за останній рік.

⇒ Читайте також:

Третина поляків дуже негативно оцінює дії уряду в боротьбі з пандемією

Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

Польські студенти нарікають на фінансові труднощі, спричинені пандемією. Опитування

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах