Квиток в кіно за пластикову пляшку: в Варшаві встановлять унікальні пляшкомати

24 Травня 2019
пляшкомати в Варшаві

Екологи та світові організації з охорони довкілля вже вкотре намагаються достукатися до людей: світ на межі екологічної катастрофи. І врятувати планету можемо тільки ми, люди. З’являються нові акції, дні природи, еко-товари тощо, які мають на меті не лише привернути увагу до цієї проблеми, а й зменшити кількість сміття, яке щоденно продукується через діяльність людей, і врятувати Землю від неминучого лиха.

Однією з найбільших екологічних проблем сьогодні називають пластик.  Деякі західні джерела наводять шокуючі цифри: пластик та полієтиленові пакети, які щодня тонами викидають люди, розкладаються протягом 500 або навіть 1000 років (!). Пластик також дуже небезпечний і токсичний, не кажучи вже про те, що не зовсім приємно дивитися на узбіччя доріг, всипане порожніми пластиковими пляшками з-під кока-коли.

Боротися з пластиком та іншими відходами в досить креативний спосіб вирішили в Варшаві, столиці Польщі. Тут невдовзі встановлять унікальні пляшкомати, які будуть приймати пластикові та скляні пляшки, а також алюмінієві банки. Натомість можна буде отримати знижки на проїзд в міському транспорті, квитки в кіно чи безкоштовну каву.

   ♦ Читайте також: Зелені папуги звили гнізда у Польщі. Екологи б’ють на сполох

За яким принципом працюватимуть такі пляшкомати і коли можна буде зустріти їх на вулицях польської столиці - читайте далі.

Унікальні пляшкомати в Варшаві

Унікальні пляшкомати в Варшаві: як здати пляшку і отримати квиток в кіно

Компанії та організації “Coca-Cola”, Столичне місто Варшава (Miasto Stołeczne Warszawa) та  Фонд “Наша земля” спільно розпочинають у столиці Польщі новий етап ініціативи “Світ без відходів”. У межах цієї акції на вулицях Варшави з’являться перші 10 автоматів, які прийматимуть вживану тару.

Автомати надасть польська фірма “EcoTech System”. Це будуть перші у світі пляшкомати такого типу. Їхню роботу буде ороганізовано дуже просто: кожен охочий може віддати в автомат пластикові та скляні пляшки, алюмінієві банки, батарейки та пляшки від дезодорантів. Натомість автомати будуть скоординовані з мобільним додатком на вашому смартфоні, який реєструватиме відходи та призначатиме відповідну кількість балів - так званих “еко-пунктів” за кожне викинуте сміття.

Ці еко-пункти можна буде обміняти на заохочувальні бонуси за власним бажанням. Це може бути знижка на проїзд у міському транспорті, квитки в кінотеатри, купони на знижки на каву, продукти чи на інші покупки.

Для початку на вулицях Варшави з'являться десять таких пляшкоматів. Встановлять їх в популярних та людних місцях міста, які найчастіше відвідують мешканці та туристи.

   ♦ Читайте також: У Варшаві запрацює унікальний парк розваг, аналогів якому в світі майже немає

Унікальні пляшкомати в Варшаві

До слова, Варшава стане другим містом у Польщі, жителі якого можуть використовувати машини, що приймають пластикові пляшки. У квітні цього року схожі пляшкомати були встановлені в міській раді в Кракові, щоправда краківські пляшкомати за кожну викинуту пляшку виплачують десять або двадцять грошів.

Читайте також:

Зелені папуги звили гнізда у Польщі. Екологи б’ють на сполох

Поляки знайшли ефективний метод боротьби зі смогом

В McDonald’s відкрили найменший у світі ресторан для... бджіл

В Польщі запрацюють пачкомати-холодильники, звідки можна забрати куплені онлайн продукти

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах