13 Вересня 2017
Очікується, що мінімальна зарплатня зросте з теперішніх 2000 злотих до 2100, а погодинна ставка – з 13 до 13 злотих 70 ґрошів. Протягом останнього десятиліття у Польщі чітко спостерігається тенденція до зростання зарплат у всіх галузях економіки. Відповідно до опублікованої Євростатом інформації, протягом останніх 10 років мінімальна зарплата у Польщі виросла з 1126 злотих (313 євро) у 2008 році до 2000 злотих (453 євро) станом на січень 2017 року.
З 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 2000 злотих (або 1459 злотих без врахування податків). У порівнянні з минулим роком мінімальна ставка зросла аж на 150 злотих або на 8,1%.
За даними Головного статистичного управління Польщі, середньомісячна заробітна плата в листопаді 2016 року становила 4 329 злотих 71 грош (близько 978 євро). На 2017 рік експерти передбачали ріст середньої зарплатні аж на 5,7 відсотка. Так, станом на перший квартал 2017 року середня зарплата в Польщі вже становила 4 353,55 злотих з урахуванням податків.
У вівторок, 12 вересня, відбулося засідання польського уряду, яке, зокрема, було присвячено проектові постанови про мінімальну годинну ставку, що стане обов’язковою наступного року. Цим проектом передбачено, що мінімальна зарплатня зростатиме з теперішніх 2000 злотих до 2100:
«Вийшла пропозиція про 2100 злотих. А також зростає ставка погодинної платні до 13 злотих 70 ґрошів» - повідомила Міністр родини, праці і суспільної політики Ельжбєта Рафальська.
Внаслідок стрімкого зростання економіки у Польщі, трудової міграції поляків в країни західної Європи, підвищення соціальних стандартів у Польщі виник катастрофічний брак робочих рук у всіх галузях економіки.
Уряд Польщі розуміє загрозу, яка насувається. Тому, одним із головних напрямків його діяльності стало підняття середньої заробітної плати в країні до середньоєвропейського рівня.
Це, звісно ж, хороша новина для українців, які працюють або збираються працювати в Польщі. До слова, за різними даними сьогодні у Польщі на заробітках перебуває до 2 млн українців. Їхня чисельність суттєво зростає у весняно-осінній період, коли сільськогосподарським підприємствам потрібно більше робочих рук. Щороку зростає і кількість українців, які влаштовуються на посади де потрібно мати високу кваліфікацію.
Наприклад, ще чотири роки тому половина трудових мігрантів з нашої країни працювала у сфері домашніх послуг. Проте з 2014 року ситуація почала принципово змінюватись – сільське господарство стало залучати близько 19% українців, роботу у готельному бізнесі та сфері харчування знайшли 20% українців, а в ремонтно-будівельну сферу влаштувались приблизно 35% українських трудових мігрантів.
Звісно, зарплати у нашого західного сусіда значно привабливіші, аніж в Україні, саме тому багато наших громадян вирушає до Польщі на роботу. Нагадуємо, що з 1 червня 2017 року польський уряд змінив правила прийому працівників на роботу, радимо ознайомитись із новими правилами, якщо ви працюєте чи хочете працювати в Польщі.
Крім того, після підписання угоди про безвіз між Україною та ЄС, українцям, які мають біометричний паспорт, не потрібна робоча віза для того, аби працювати в Польщі. Про умови праці в Польщі в рамках безвізу читайте у статті Робота в Польщі по біометричному паспорту.
Коментарі