З 1 червня 2017 року почали діяти нові правила роботи в Польщі для тимчасових працівників

01 Червня 2017
робота в польщі

Робота в Польщі стала основним заробітком для значної кількості українців. І ця кількість невпинно зростає.
За приблизними підрахунками, у Польщі зараз перебуває понад мільйон наших співвітчизників. Вони складають 68% іноземців, які працюють у Польщі офіційно. В першому кварталі цього року вже 227 тисяч громадян України заплатили податки до польського бюджету, пише Rzeczpospolita.
Працюють українці в Польщі переважно на будівництві, у торгівлі, сільському господарстві та на виробництвах. Водночас останнім часом спостерігається також зростання попиту на роботу в Польщі серед висококваліфікованих українських фахівців, наприклад, з IT-сфери.
Українці шукають польського працедавця напряму або ж через агенції із пошуку тимчасової роботи (Agencja pracy tymczasowej).

Зміни до правил працевлаштування тимчасових працівників в Польщі з 1.06.2017 року

робота в польщі

З 1 червня у Польщі вступають в дію нові правила прийому для тимчасових працівників, інформує tvn24bis.pl.
Зупинимося на речах, що їх варто знати українцям, які лише збираються у Польщу на роботу чи вже там працюють.

Зміни до термінів виконання тимчасової праці у Польщі

Ключова зміна при прийомі на роботу в Польщі тимчасового працівника полягає в тому, що агенція тимчасової праці в Польщі відтепер може направляти такого працівника для роботи на конкретного працедавця на максимальний загальний період у 18 місяців протягом трьох років (36 місяців).
З іншого боку, польський роботодавець може скористатися послугами того самого працівника також лише впродовж 18 місяців протягом трьох років. Це нововведення при прийомі на тимчасову роботу в Польщі має запобігти поточним способам обійти обмеження у сфері зайнятості.

Іншими словами, розрахунок максимального терміну роботи тимчасового працівника для конкретного роботодавця в Польщі не залежатиме від того, чи цей працівник направлений до нього через ту саму агенцію тимчасової праці, чи через інші.
 

Зміни для працедавців у правилах прийому на роботу в Польщі тимчасових працівників

Відтепер на роботі в Польщі тимчасовий працівник не може виконувати той самий тип роботи, який виконував попередній працівник, якщо звільнений працівник працював на підставі умови про працю, укладеної з працедавцем, та був звільнений з посади внаслідок незалежних від нього причин. Це означає, що якщо протягом трьох місяців польський працедавець звільнив певного працівника у зв’язку із організаційними змінами (наприклад, пояснив це необхідністю скорочення штату), то такий працедавець не зможе скористатися послугами агенцій тимчасової праці в Польщі та не зможе найняти за їх посередництвом людину, яка мала би схожі обов’язки до тих, що їх виконувала звільнена особа.

Зміни для вагітних жінок, які виконують тимчасові роботи в Польщі

Спеціальні права також матимуть вагітні жінки, які працюватимуть на тимчасовій роботі в Польщі. Укладаючи договір через агенції тимчасової праці щонайменше на двомісячний період для виконання тимчасової роботи через дану агенцію тимчасової праці в Польщі, усі жінки будуть захищені статтею 177 § 3 Кодексу праці Польщі у тому випадку, якщо завагітніють. 

Якщо їх контракт буде завершуватися після 3-х місяців вагітності і вони нададуть роботодавцю підтвердження від лікаря про про свій стан, то їх робота буде автоматично продовжена до пологів. Після пологів така жінка має право на отримання спеціальної допомоги для породіль згідно 177 § 3 Кодексу праці Польщі

Зміни до правил оформлення угоди з тимчасовим працівником

Влаштовуючись на роботу в Польщі, в угоді, яку працівник підписує із агенцією тимчасової праці, відтепер будуть розміщені контакти роботодавця, що дозволить працівнику у разі чого із ним зв’язатися.

Штрафи для роботодавців за виплати, що є меншими від мінімальної зарплати у Польщі

Польських роботодавців, які не дотримуватимуться вимог про виплату мінімальної зарплати для своїх працівників (оформлених на тимчасову роботу), Державна Інспекція Праці Польщі каратиме штрафами, що, за попередніми даними, сягатимуть 5 тисяч злотих

Зміни до правил вирішення спірних питань між тичасовим працівником та агенцією праці

Якщо раніше тимчасовий працівник, найнятий на роботу в Польщі через польські агенції тимчасової праці, у разі чого повинен був звертатися до суду у тому польському місті, де знаходиться юридична адреса агенції тимчасової праці, то тепер він матиме право вибору суду, аналогічне до того, яке мають власні працівники цієї агенції тимчасової праці у Польщі.

Інші зміни, що регламентують стосунки між тимчасовими працівниками та агенціями праці в Польщі

Крім наведених вище змін, також варто звернути увагу на інші нововведення, які вступають в силу 1 червня 2017 року:

1. Розширюються як зобов'язання польського роботодавця щодо звітності до агенції тимчасової праці в Польщі, так і зобов’язання агенції тимчасової праці перед тимчасовими працівниками під час роботи в Польщі.
 
2. Вводяться докладні правила, що стосуються винагороди тимчасових працівників у Польщі на період відпустки та виплати грошового еквіваленту за неї.
 
3. На агенції тимчасової праці в Польщі накладаються додаткові обов'язки, зокрема, зобов'язання укласти з іноземцем договір, дотримуючись вимог зазначених у польському законодавстві. Серед іншого, роботодавець повинен забезпечити письмовий переклад цієї угоди на зрозумілу для іноземця мову. Розширюються інформаційні зобов'язання агенції тимчасової праці в Польщі перед тимчасовим працівником (Агентства тимчасової праці в Польщі будуть пояснювати іноземному працівнику та польському роботодавцю правила проживання та працевлаштування іноземців під час роботи на території Польщі).
 
4. Розширюється перелік покарань для агенцій тимчасової праці в Польщі за порушення у сфері зайнятості тимчасових працівників на роботі в Польщі та збільшується розмір штрафів за їх вчинення (штрафи накладатимуться в розмірі від 1000 до 30 000 злотих).

Усі перераховані нововведення мають покращити іноземцям умови тимчасової роботи в Польщі. Зокрема, зміни відчують наші співвітчизники, які працюють в Польщі чи тільки збираються до сусідньої країни на роботу. Нагадаємо, нові правила найму на роботу для тимчасових працівників розпочинають діяти сьогодні, 1 червня, окрім тих, які вступлять в силу на початку 2018 року. Більш детально ознайомитись з документом можна за посиланням

Робота в Польщі по біометричному паспорту

Безвізовий режим України з ЄС, як виявилось, дає змогу українцям не тільки вільно подорожувати країнами ЄС, а й працювати в Польщі без робочої візи, лише на підставі біометричного паспорта та певних документів, а саме заяви від роботодавця  про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) або дозволу на працю від воєводи (zezwolenie на práce). Виїхати в Польщу на роботу можна і не маючи цих документів, проте коли ви знайдете для себе роботодавця, то не матимете права приступити до праці, допоки він не зареєструє в Повітовому бюро заяву про намір вас працевлаштувати та не укладе з вами трудовий договір. Опісля ви зможете законно працювати на даного роботодавця в Польщі протягом 90 днів на півроку. Працювати довше вам дозволить робоча віза або карта побиту. Детальніше у статті Робота в Польщі по біометричному паспорту

робота в польщі

Раніше ми вже писали про новий проект змін по роботі в Польщі для іноземців, також аналізували мінімальну та середню зарплату на польському ринку праці та те, де працюють і скільки зароблять наші співвітчизники у цій країні.
Більше за темою “Робота в Польщі” читайте у спеціальному розділі на нашому сайті.


Читайте також:
Уряд анонсував ретельні перевірки роботодавців в Польщі
Права іноземців, які працюють в Польщі

comments icon

Коментарі

  • user pic
    Андрей Зубов
    02.06.2017
    Раньше каждые 18 месяцев агентство менялось, а работа оставалась, а как теперь? Человек не может работать на одном предприятии больше 18 месяцев? А что бы там продолжить работать, должен прийти на работу напрямую на предприятие? Объясните

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах