Міністерство інфраструктури проведе нараду щодо нових ставок та умов розмитнення авто

19 Вересня 2019
розмитнення авто на єврономерах

Баталії навколо законопроекту про розмитнення авто на єврономерах тривають і схоже, до вирішення ситуації ще далеко. 

22 серпня в Україні офіційно набули чинності штрафи для власників авто на єврономерах. Проте Верховна Рада нового скликання продовжила пільговий період для власників автомобілів на іноземній реєстрації, протягом якого до них не застосовуватимуть штрафні санкції за порушення митного режиму. Відтак, до власників нерозмитнених автівок не застосовуватимуть штрафні санкції до 20 листопада 2019 року.

Але і на цьому крапку в питанні “євроблях” ще не поставлено. Тепер стало відомо, що у Верховній Раді пропонують скасувати акциз на ввезення транспортних засобів на територію України. Відповідний законопроект №2132 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов на авторинку" був зареєстрований 12 вересня. 

Законопроект про скасування акцизу на ввезення всіх авто

Законопроект №2132 “про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов на авторинку” було зареєстровано 12 вересня. 

Автори законопроекту зазначають, що ставки, які діють зараз, суперечать Податковому кодексу, а саме про визначення соціальної справедливості: податки та збори мають встановлюватися відповідно до платоспроможності платників податків.

У законопроекті йдеться, що дешеві авто купують особи з низькою платоспроможністю, а високі акцизні податки в поєднанні з високими ставками в декілька разів перевищують ціну самого автомобіля, що є податковою дискримінацією людей. Таким чином, на дешевий автотранспорт пропонують знизити податки.

"Оскільки акцизний податок на транспортні засоби є таким, що в цілому порушує основні принципи податкової політики, то будь-які спроби змінити акцизні ставки, які залежатимуть від яких-небудь технічних, вікових або інших характеристик, а також всі спроби через надмірні податки стимулювати людей купувати нові автомобілі, на які у них немає коштів, все одно суперечити чинному законодавству України й не можуть виконати задекларовану функцію", – наголошується в тексті.

розмитнення авто

Нагадаємо, наразі вартість розмитнення авто на єврономерах включає такі обов'язкові платежі:

  • акцизний збір
  • податок на додану вартість (ПДВ)
  • пенсійний збір (3%)
  • ввізне мито.

Для водіїв авто на європейських номерах з 20 листопада діятимуть наступні штрафи:

  • затримка оформлення "єврономерів" більш ніж на 30 днів - 170 тисяч грн або конфіскація цього транспортного засобу;
  • за водіння авто на єврономерах - 8500 грн;
  • повторний штраф за водіння на “єврономерах" впродовж року - 17 тисяч грн і заборона на водіння даним транспортним засобом протягом року.

   ⇒ Читайте також: Як розмитнити авто на єврономерах?

Нарада Міністерства інфраструктури щодо нових ставок та умов розмитнення

Сьогодні, 19 вересня, о 14:00 відбудеться нарада під голосуванням міністра інфраструктури України В. Криклія та народних депутатів України щодо нових ставок та умов розмитнення авто на єврономерах. Повідомлення про це з’явилося у Facebook-спільноті ГО “Авто Євро Сила”, представників якої також запрошено на нараду.

Зокрема, на нараді мають розглянути питання про перегляд порядку розмитнення, порядку оцінки транспортних засобів та врегулювання вимог екологічних стандартів, встановлення пільг та строків їхньої дії, а також усунення подвійного оподаткування при розмитненні авто з іноземною реєстрацією. 

Чи вдасться представникам влади та громадським активістам дійти консенсусу - можливо, стане відомо вже наприкінці дня. Ми слідкуватимемо за останніми новинами.

   ⇒ Читайте також: 

Як розмитнити авто на єврономерах?

Авто з Польщі

Перетин кордону з Польщею автомобілем

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах