На кордоні з Польщею частково запрацював новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце

13 Лютого 2023
перетин кордону з польщею автомобілем

Сьогодні, 13 лютого, на польсько-українському кордоні у межах Львівської області запрацював новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце. Поки що через цей КПП пропускатимуть лише порожні вантажівки з допустимою максимальною вагою понад 7,5 тонн. Це зроблять з метою розвантажити інші популярні пропускні пункти на кордоні з Польщею, повідомляє видання zaxid.net з посиланням на ДПСУ. 

«Сьогодні на кордоні з Польщею, у місці запланованого пункту пропуску для автомобільного сполучення Нижанковичі – Мальховіце, розпочато здійснення пропускних операцій вантажних транспортних засобів з допустимою максимальною вагою понад 7,5 тонн, без вантажу. Станом на 09:00 перший ваговоз прослідував на виїзд з України», – йдеться у повідомленні на фейсбуці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України.

автомобільні пункти пропуску через кордон з польщею

facebook.com/zahidnuy.kordon

Як повідомляє прес-служба відомства, пусті вантажівки пропускатимуть через новий КПП цілодобово в обох напрямках. Для проведення контролю на двох смугах руху призначено прикордонні наряди. Через КПП заборонено проїзд порожніх цистерн, що призначені для перевезення небезпечних вантажів, у тому числі ПММ.

«Сподіваємось, це дозволить розвантажити інші автомобільні пункти пропуску, зменшити черги на кордоні та пришвидшити рух транспорту в обидва боки», – зазначив в.о. начальника Львівської митниці Олег Шахрай.

перетин кордону з польщею на машині

facebook.com/zahidnuy.kordon

Нагадаємо, будівництво повноцінного пункту пропуску на кордоні України та Польщі Нижанковичі – Мальховіце мало тривати до 2024 року. Однак через війну та спричинені агресоркою росією проблеми з логістикою, на західному кордоні України утворюються довжелезні черги з вантажних ТЗ. Аби їх зменшити, українська та польська сторони домовились, що до кінця 2022 року КПП в Нижанковичах має запрацювати у режимі спеціального тимчасового пропуску пустих вантажівок. Прикордонний та митний контроль тут відбуватиметься за схожою схемою, яка вже діє на пропускному пункті Грушів – Будомєж.

Крім цього, на початку грудня на кордоні між Україною та Польщею в експериментальному режимі запрацював проект єЧерга. Поки що онлайн-запис в чергу на перетин кордону діє лише для водіїв вантажівок і є безкоштовним.

Цікаво, що цими днями новий автомобільний пункт пропуску відкрили також на Буковині - він вестиме через кордон з Румунією. КПП Дяківці – Раковець будували з 2013 року, а дату відкриття переносили щонайменше тричі. На території пункту пропуску облаштували шість смуг для оформлення автобусів та автомобілів, а також окрему смугу для пішоходів. 

Пропускну потужність нового КПП оцінили в максимально 300 автобусів та автомобілів, а також понад 1,5 тис. громадян. Пізніше пункт пропуску облаштують і для оформлення вантажів. Зараз через КПП Дяківці – Раковець також можуть їхати тільки порожні вантажівки.

⇒ Читайте також:

Як виглядатиме майбутній пункт пропуску Мальховіце-Нижанковичі. Схема

Українські підлітки в Польщі можуть отримати перші ID-картки через ДП Документ

Після різкого подорожчання квитків PKP Intercity знижує вартість проїзду залізницею

Головне фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах