На кордоні з Польщею та іншими країнами ЄС можливі затримки та черги

06 Березня 2023
Черги на кордоні з Польщею зараз

7 березня з 8 ранку до 10 вечора може бути ускладнений перетин кордону України з такими країнами Євросоюзу, як Польща, Словаччина та Угорщина. Це пов’язано із технічними перервами, які необхідні для оновлення інформаційних систем. Як повідомляє прес-служба ДПСУ, Євросоюз використовує ці системи для проведення контролю на своїх зовнішніх кордонах. Про це повідомляє веб-ресурс УНІАН

Держприкордонслужба звернулась до українців з проханням врахувати цю інформацію під час планування закордонних поїздок.

Варто зазначити, що можливі ускладнення на кордоні не стосуються ще однієїсусідньої держави ЄС, а саме Румунії. Ймовірна причина полягає в тому, що ця країна поки що не входить до зони Шенген. З огляду на це, порядок перетину кордону з нею відрізняється, хоча безвізова угода також розповсюджується на Румунію. 

Євросоюз знову відкладає впровадження платної реєстрації на в’їзд туристів з третіх країн 

Наприкінці 2023 року Євросоюз планував запустити систему платної реєстрації на перетин своїх зовнішніх кордонів для мандрівників із третіх країн під назвою ETIAS. Та цими днями стало відомо, що Генеральний директор з міграції та внутрішніх справ Єврокомісії переніс цю дату на 2024 рік. Про це повідомило видання Independent. 

Водночас запровадження іншої системи Євросоюзу під назвою EES, яка передбачає більш суворі біометричні перевірки на кордоні, також переносять — з травня на кінець 2023 року.

Нагадаємо, ETIAS — це європейська система інформації та авторизації подорожей. Вона передбачає, що всі мандрівники з-за меж Євросоюзу перед початком поїздки повинні зареєструватися онлайн та сплатити 7 євро. Після прийняття заявка діятиме впродовж трьох років. Більше про це можна дізнатися ТУТ

⇒ Читайте також:

Укрзалізниця хоче збудувати одразу кілька євроколій поблизу кордону з Польщею

На кордоні з Польщею частково запрацював новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце

Консульства та інші дипустанови України вестимуть облік військовозобов’язаних українців за кордоном

Головне фото: Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах