03 Березня 2023
В Україні можуть побудувати одразу кілька залізничних колій європейського стандарту для пасажирських та вантажних перевезень. Так, вже до кінця 2023 року має з'явитися перша євроколія зі Львова до кордону у Раві-Руській. Про це у розмові з виданням Rzeczpospolita повідомив директор офісу міжнародних проектів Укрзалізниці Володимир Шемаєв, повідомляє видання zaxid.net.
Перший залізничний шлях європейського стандарту в перспективі з'єднає Львів та Варшаву і проходитиме через прикордонні міста Рава-Руська та Гребенне.
«Ми до кінця 2023 року продовжимо цю ділянку до Львова існуючим широким шляхом. У майбутньому це створить можливість курсування прямих поїздів Варшава – Львів без пересадок та змін шасі», – розповів Володимир Шемаєв.
zaxid.net
У статті йдеться про те, що Укрзалізниця виконує близько 40% усіх вантажних перевезень у країні, тоді як у Польщі залізничний транспорт покриває лише 10% таких перевезень. В умовах війни проти росії та блокади морських портів збільшення обсягів залізничних вантажних перевезень є одним із ключових питань української економіки.
Автори матеріалу стверджують, що для інших країн ЄС важливими проектами щодо вантажних перевезень є будівництво гілки від Медики до Львова та Дорогуска через Ягодин до Ковеля. Тоді євроколію буде прокладено на кілька десятків кілометрів углиб України. Це дозволить поєднати європейську залізничну систему з важливими залізничними вузлами та пунктами перевалки вантажів.
«Ці ділянки для нас найбільш актуальні, і ми не зволікатимемо з їх будівництвом. Ми завершуємо переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо коштів для цих інвестицій», – наголосив представник Укрзалізниці.
cfts.org.ua
Перевізник також планує побудувати євроколію для обслуговування швидкісних маршрутів із Кракова через Медику та Львів до Івано-Франківська. Потенційно цей маршрут можна буде продовжити територіями Румунії та Молдови до Одеського порту.
«До травня 2023 року ми хочемо підготувати техніко-економічне обґрунтування цього проекту. Ця лінія може бути важливою не лише з цивільних причин, а й з військових, і це підвищить шанси на її фінансування. Принаймні такі сигнали ми отримуємо від Єврокомісії», – додав Володимир Шемаєв.
Rzeczpospolita також стверджує, що Укрзалізниця уклала договір із польським Центральним комунікаційним портом щодо розробки техніко-економічного обґрунтування швидкісної залізниці Варшава – Львів. Цей проект втілюватимуться окремо від раніше анонсованої гілки до Рави-Руської. Також у планах будівництво швидкісної лінії Варшава – Київ.
Цікаво, що Укрзалізниця не планує змінювати старі шляхи на нові — їх будуватимуть поряд. На думку Володимира Шемаєва, після війни залізничний транспорт зможе гідно конкурувати із повітряним.
Нагадаємо, будівництво єврошляху до польського кордону вперше анонсував наприкінці 2019 року тодішній голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов. Чиновник обіцяв, що 70 км швидкісної залізничної колії зі станції Скнилів на околицях Львова до кордону із сусідньою Польщею збудують протягом 2020 року. Однак цього так і не сталося. 2021 року під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура» про проект знову згадав тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій. Реалізація проекту мала розпочатися у 2021 році в рамках загальнодержавної програми будівництва високошвидкісного залізничного руху.
⇒ Читайте також:
Україна відновила колію у Нижанковичах: зможе запускати поїзди до Перемишля
Після різкого подорожчання квитків PKP Intercity знижує вартість проїзду залізницею
Київ та Харків отримають нове залізничне сполучення з Польщею
Головне фото: agad.gov.pl
Коментарі