На КПП Нижанковичі – Мальховіце запустять тимчасовий пропуск вантажівок

26 Вересня 2022
ситуація на кордоні з польщею

На майбутньому пункті пропуску через кордон з Польщею Нижанковичі – Мальховіце хочуть облаштувати тимчасову інфраструктуру для пропуску пустого вантажного транспорту. З цією метою у Нижанковичах розширять під’їзну дорогу та встановлять тимчасові павільйони для роботи митної і прикордонної служб. Сам КПП повноцінно запрацює вже у 2024 році. Про це у коментарі виданню tvoemisto.tv повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

За його словами, паралельно із будівництвом пункту пропуску Нижанковичі — Мальховіце у цьому місці хочуть здійснювати тимчасовий пропуск вантажного транспорту без вантажу. Для цього під’їзну дорогу потрібно розширити з 7 до 45 метрів на відрізку протяжністю 250 метрів. Як запевнив Юрій Бучко, реалізація проекту обійдеться у близько 20 мільйонів гривень, які виділять з державного бюджету.

Як пояснив представник ЛОВА, роботи триватимуть приблизно місяць. Поки що українська та польська сторони обговорюють усі деталі, аби якомога швидше відкрити пункт пропуску.

перетин кордону з єс під час воєнного стануzakarpattya24.com

Відомо, що пропускна спроможність майбутнього КПП Нижанковичі – Мальховіце становитиме 100-150 автомобілів. Це така ж потужність, з якою зараз працює пункт пропуску Устилуг – Зосін: там впродовж дня оформляють приблизно 150 авто.

Нагадаємо, до 2024 року на кордоні України та Польщі планують відкрити новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце. За планом, українські та польські службовці проводитимуть спільну перевірку подорожніх, як це відбувається зараз на пункті пропуску Грушів – Будомєж. Вартість будівництва оцінили в 109 мільйонів злотих, її повністю покриває польська сторона. 

Крім цього, у листопаді 2021 року завершились ремонтні роботи на 12-кілометровій ділянці дороги, що веде до майбутнього КПП. Реконструкція розпочалась ще у 2018 році. 

Варто додати, що з жовтня на одному з пунктів пропуску через кордон з Польщею у тестовому режимі запрацює електронна черга для водіїв вантажівок. Реєстрація буде безкоштовною і проходитиме через спеціальний веб-сайт, який сповіщатиме про час перетину кордону та рух черги. Вже під кінець року обіцяють також запустити мобільний додаток.

⇒ Читайте також:

Українці зможуть відновити документи у трьох нових відділах Міграційної служби в Польщі

Студенти, які навчаються за кордоном, не можуть виїхати за межі України

Попри війну на Львівщині завершується ремонт прикордонної дороги Самбір – Нижанковичі

Головне фото: dpsu.gov.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах