Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЗа оцінками ООН, понад 1,7 мільйона українців втекли за межі своєї країни після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Ця цифра продовжує зростати майже щогодини. Ймовірно, зараз Європа зіштовхнулась із найбільшою з часів Другої світової війни кризою біженців. А це чималий виклик для держав, їхнього керівництва та простих громадян.
Найбільш відкритою країною до українців залишається сусідня Польща - тут прийняли вже понад мільйона наших співгромадян. Місцевий уряд розробив план підтримки вимушено переселених осіб, а також працює над спрощенням процедури працевлаштування українців на польських підприємствах.
Українських біженців також активно приймає Німеччина - країна вже має для цього розроблену систему. Сусідня Словаччина пропонує спрощену процедуру надання притулку, а Нідерланди тимчасово скасовують обов’язок подання прохання про притулок. Поки що найбільші бюрократичні проблеми чекають на українців у Великій Британії - країна досі вимагає візи.
Щодня кордони Німеччини перетинає близько 10 тисяч біженців з України. Як пише dw.com, Берлін опинився на межі своїх можливостей, адже саме тут більшість наших співгромадян робить першу зупинку на шляху до інших частин Німеччини чи інших країн ЄС. Автобуси до 13 німецьких федеральних земель відправляються з головного вокзалу міста, про що в неділю повідомив берлінський Сенат у Twitter. На цих територіях можуть прийняти людей, які не мають конкретного пункту призначення в Німеччині.
За підрахунками Міжнародної організації з міграції, притулку в Німеччині можуть шукати до 225 тисяч громадян України. Німці вирішили, що приймуть будь-кого, хто втікає від війни, незалежно від національності. Багато українців, які приїжджають до Німеччини, вже мають тут рідних або знайомих. Тим, хто опинився у цій країні сам, надають системну, методичну й організовану допомогу.
Як повідомляє видання Polityka.pl, мер Берліна Франціска Гіффі повідомила про 20 тисяч підготовлених для біженців ліжок, а в Баварії готові прийняти ще 100 тисяч людей. Німеччина також веде детальний облік біженців, які прибувають до країни.
KP PSP Tomaszów Lubelski / Materiały prasowe
Словаччина також відкрита для біженців з України. Країна пропонує не лише житло та невідкладну допомогу, а й право на роботу, медичне страхування та соціальні виплати майже відразу після перетину кордону. Також уряд країни готовий надати підтримку місцевим громадянам, які приймуть у своїх домівках біженців - їм пообіцяли допомогу в розмірі 100 євро на місяць на дитину і 200 євро на дорослого. Подумали і про домашніх тварин. Словаччина дозволяє ввозити на свою територію всіх тварин з України без реєстрації та вакцинації, але з обов’язковим п’ятиденним карантином. Для цього вже підготували спеціальні місця.
Нідерланди на півроку призупинили обов’язкове подання прохання про притулок в країні для українських біженців. В офіційному прес-релізі уряду сказано, що “українці – це європейці, і вони можуть без проблем залишатися в нашій країні”.
Безпосередню допомогу вимушеним переселенцям у країні надають волонтери та приватні особи. Як пише Polityka.pl, тут проживає значна українська діаспора, яка з початку російської агресії надає біженцям юридичну та матеріальну допомогу.
З іншого боку, у Середземноморських країнах, таких як Греція, Іспанія та Італія, на українців чекає місцевий ринок праці. Уряд Греції заявив, що “сектор готовий надати робочі місця для 50 тис. українців”. У випадку з Грецією це не стільки бажання, скільки необхідність. Минулого сезону ця країна зіштовхнулась з величезним дефіцитом робочої сили – читаємо на порталі Polityka.pl.
Міграційне відомство Швеції облаштовує тисячі місць для українців, які були змушені тікати з країни через війну. У документі, надісланому до місцевих органів влади 8 березня, відомство просить підготувати негайно 3000 місць і "найближчим часом" ще 9000, відтак загалом 12 тисяч. Тимчасове помешкання планують облаштовувати у спортзалах і на складах. Загалом планується створити до 30 000 місць для тимчасового проживання, але на це знадобиться більше часу. Також готують можливість розміщення у наметах.
Найбільші бюрократичні проблеми чекають на українців, які вирішили шукати притулку та захисту на території Великої Британії. Потрапити сюди без допомоги рідних, які вже асимілювались в країні, буде непросто. Заявку про надання притулку впродовж 12-ти місяців можуть не подавати лише ті українці, які постійно проживають у Великій Британії та вже узаконили своє перебування. За оцінками уряду, впродовж року на таких умовах до країни може прибути до 200 тисяч українців. Всі інші будуть зобов'язані подавати документи на візи, які зараз можна отримати в британських посольствах у Парижі чи Брюсселі.
Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl
Варто зазначити, за рішенням Ради ЄС, українці, які покинули свої домівки через війну, мають право на тимчасовий захист на території Євросоюзу впродовж одного року. Це надає їм право не лише проживати, але й працювати, отримувати медичну допомогу та освіту в країнах ЄС.
Якщо війна триватиме довше, право на тимчасовий захист можуть продовжити ще на шість місяців, максимум двічі. Також Європейська комісія може запропонувати Раді ЄС збільшити тривалість захисту ще на один рік. Тобто максимальний термін становить три роки.
Водночас тимчасовий захист українців зупинять достроково, якщо ситуація в Україні покращиться, тобто закінчиться війна.
Хто має право на тимчасовий захист на території ЄС під час війни в Україні:
Також хочемо наголосити, що зараз українці отримують статус тимчасового захисту автоматично після перетину кордону. Далі вони можуть їхати у ту країну ЄС, де їм буде зручніше знайти місце проживання. Крім цього, кожен українець має право вирішити, подавати йому заявку на притулок та отримання статусу біженця, чи ні. Якщо ви все-таки вирішили подати заявку, то мусите залишатися у тій країні, де її подали, поки триватиме розгляд. Щоб отримати статус біженця, доведеться чекати багато місяців.
Джерела: businessinsider.com.pl; the-village.com.ua
⇒ Читайте також:
Польська авіакомпанія LOT знижує вартість квитків для пасажирів з України
Допомога українським біженцям у Польщі: як реагує приватний бізнес
Робота для українців у Польщі: які фірми готові працевлаштувати біженців уже зараз
Головне фото: tygodnikpowszechny.pl
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі