На яких умовах країни Європи приймають біженців з України

09 Березня 2022
які країни єс приймають біженців з україни

За оцінками ООН, понад 1,7 мільйона українців втекли за межі своєї країни після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого. Ця цифра продовжує зростати майже щогодини. Ймовірно, зараз Європа зіштовхнулась із найбільшою з часів Другої світової війни кризою біженців. А це чималий виклик для держав, їхнього керівництва та простих громадян.  

Найбільш відкритою країною до українців залишається сусідня Польща - тут прийняли вже понад мільйона наших співгромадян. Місцевий уряд розробив план підтримки вимушено переселених осіб, а також працює над спрощенням процедури працевлаштування українців на польських підприємствах.

Українських біженців також активно приймає Німеччина - країна вже має для цього розроблену систему. Сусідня Словаччина пропонує спрощену процедуру надання притулку, а Нідерланди тимчасово скасовують обов’язок подання прохання про притулок. Поки що найбільші бюрократичні проблеми чекають на українців у Великій Британії - країна досі вимагає візи. 

Тимчасовий захист для українців в Німеччині

Щодня кордони Німеччини перетинає близько 10 тисяч біженців з України. Як пише dw.com, Берлін опинився на межі своїх можливостей, адже саме тут більшість наших співгромадян робить першу зупинку на шляху до інших частин Німеччини чи інших країн ЄС. Автобуси до 13 німецьких федеральних земель відправляються з головного вокзалу міста, про що в неділю повідомив берлінський Сенат у Twitter. На цих територіях можуть прийняти людей, які не мають конкретного пункту призначення в Німеччині.

За підрахунками Міжнародної організації з міграції, притулку в Німеччині можуть шукати до 225 тисяч громадян України. Німці вирішили, що приймуть будь-кого, хто втікає від війни, незалежно від національності. Багато українців, які приїжджають до Німеччини, вже мають тут рідних або знайомих. Тим, хто опинився у цій країні сам, надають системну, методичну й організовану допомогу.

Як повідомляє видання Polityka.pl, мер Берліна Франціска Гіффі повідомила про 20 тисяч підготовлених для біженців ліжок, а в Баварії готові прийняти ще 100 тисяч людей. Німеччина також веде детальний облік біженців, які прибувають до країни.

допомога біженцям з україни в європіKP PSP Tomaszów Lubelski / Materiały prasowe

Як українських біженців підтримує Словаччина

Словаччина також відкрита для біженців з України. Країна пропонує не лише житло та невідкладну допомогу, а й право на роботу, медичне страхування та соціальні виплати майже відразу після перетину кордону. Також уряд країни готовий надати підтримку місцевим громадянам, які приймуть у своїх домівках біженців - їм пообіцяли допомогу в розмірі 100 євро на місяць на дитину і 200 євро на дорослого. Подумали і про домашніх тварин. Словаччина дозволяє ввозити на свою територію всіх тварин з України без реєстрації та вакцинації, але з обов’язковим п’ятиденним карантином. Для цього вже підготували спеціальні місця. 

Нідерланди відклали бюрократичні формальності, Греція відкрила ринок праці

Нідерланди на півроку призупинили обов’язкове подання прохання про притулок в країні для українських біженців. В офіційному прес-релізі уряду сказано, що “українці – це європейці, і вони можуть без проблем залишатися в нашій країні”. 

Безпосередню допомогу вимушеним переселенцям у країні надають волонтери та приватні особи. Як пише Polityka.pl, тут проживає значна українська діаспора, яка з початку російської агресії надає біженцям юридичну та матеріальну допомогу.

З іншого боку, у Середземноморських країнах, таких як Греція, Іспанія та Італія, на українців чекає місцевий ринок праці. Уряд Греції заявив, що “сектор готовий надати робочі місця для 50 тис. українців”. У випадку з Грецією це не стільки бажання, скільки необхідність. Минулого сезону ця країна зіштовхнулась з величезним дефіцитом робочої сили – читаємо на порталі Polityka.pl.

Допомога українським біженцям у Швеції

Міграційне відомство Швеції облаштовує тисячі місць для українців, які були змушені тікати з країни через війну. У документі, надісланому до місцевих органів влади 8 березня, відомство просить підготувати негайно 3000 місць і "найближчим часом" ще 9000, відтак загалом 12 тисяч. Тимчасове помешкання планують облаштовувати у спортзалах і на складах. Загалом планується створити до 30 000 місць для тимчасового проживання, але на це знадобиться більше часу. Також готують можливість розміщення у наметах. 

Для в’їзду до Великої Британії українцям досі потрібна віза або сім'я на місці

Найбільші бюрократичні проблеми чекають на українців, які вирішили шукати притулку та захисту на території Великої Британії. Потрапити сюди без допомоги рідних, які вже асимілювались в країні, буде непросто. Заявку про надання притулку впродовж 12-ти місяців можуть не подавати лише ті українці, які постійно проживають у Великій Британії та вже узаконили своє перебування. За оцінками уряду, впродовж року на таких умовах до країни може прибути до 200 тисяч українців. Всі інші будуть зобов'язані подавати документи на візи, які зараз можна отримати в британських посольствах у Парижі чи Брюсселі.

допомога біженцям у польщі 2022Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Варто зазначити, за рішенням Ради ЄС, українці, які покинули свої домівки через війну, мають право на тимчасовий захист на території Євросоюзу впродовж одного року. Це надає їм право не лише проживати, але й працювати, отримувати медичну допомогу та освіту в країнах ЄС.

Якщо війна триватиме довше, право на тимчасовий захист можуть продовжити ще на шість місяців, максимум двічі. Також Європейська комісія може запропонувати Раді ЄС збільшити тривалість захисту ще на один рік. Тобто максимальний термін становить три роки.

Водночас тимчасовий захист українців зупинять достроково, якщо ситуація в Україні покращиться, тобто закінчиться війна.

Хто має право на тимчасовий захист на території ЄС під час війни в Україні:

  • Громадяни України.
  • Громадяни третіх країн або без громадянства, та члени їхніх сімей, які жили в Україні до 24 лютого 2022 року, тобто до початку російського вторгнення, та перебувають під міжнародним захистом. Такими особами є дипломати, консули, агенти міжурядових та міжнародних організацій.
  • Громадяни третіх країн, які мали посвідку на постійне проживання в Україні.
  • Громадяни України, які евакуювалися до початку вторгнення РФ в Україну, або перебували на території ЄС через роботу чи відпустку та не встигли повернутися до України.

Також хочемо наголосити, що зараз українці отримують статус тимчасового захисту автоматично після перетину кордону. Далі вони можуть їхати у ту країну ЄС, де їм буде зручніше знайти місце проживання. Крім цього, кожен українець має право вирішити, подавати йому заявку на притулок та отримання статусу біженця, чи ні. Якщо ви все-таки вирішили подати заявку, то мусите залишатися у тій країні, де її подали, поки триватиме розгляд. Щоб отримати статус біженця, доведеться чекати багато місяців.

Джерела: businessinsider.com.pl; the-village.com.ua

⇒ Читайте також:

Польська авіакомпанія LOT знижує вартість квитків для пасажирів з України

Допомога українським біженцям у Польщі: як реагує приватний бізнес

Робота для українців у Польщі: які фірми готові працевлаштувати біженців уже зараз

Головне фото: tygodnikpowszechny.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах