Невакцинованих працівників не зможуть примусово відправляти в неоплачувану відпустку, - МОЗ Польщі

02 Листопада 2021
вакцинація від ковіду в польщі 2021

Законопроект, який дозволяє роботодавцям перевіряти вакцинацію своїх працівників, готовий до розгляду в польському Сеймі. За словами глави МОЗ Польщі Адама Недзельського, парламентарі обговорять його на найближчому засіданні. Якщо документ затвердять, польські підприємці офіційно отримають інструмент для реорганізації робочого процесу під час пандемії. Водночас вони не зможуть примусово висилати працівників на неоплачувану відпустку через відсутність щеплення проти Covid-19. Детальніше про зміну трудового законодавства в Польщі дізнаєтесь далі у нашому матеріалі. 

Польські роботодавці зможуть офіційно перевірити, чи вакцинувався їхній працівник

Нещодавно міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський виступив у прямому ефірі телеканалу Polsat News, передає businessinsider.com.pl. Глава МОЗу оцінив актуальну епідемічну ситуацію в країні та припустив, що впродовж двох наступних тижнів рівень захворюваності на Covid-19 у Польщі буде стабільно рости:

“Ми точно перетнемо межу в 10 тисяч нових заражень на добу, думаю, що це перспектива двох найближчих тижнів. Приріст є значно більшим, ніж ми сподівались ще на початку вересня”.

як вакцинуватись в польщі українцям

National Cancer Institute on Unsplash

На запитання про те, якою буде реакція уряду Польщі, міністр розповів про “щонайменше одне рішення”. Йдеться про законопроект, який має дозволити працедавцям офіційно перевіряти, чи конкретний працівник отримав щеплення проти Covid-19. На зауваження журналістів про те, що цей проект закону вже давно обговорювали і жодних рішень щодо нього не було прийнято, міністр відповів, що документ тільки зараз передадуть на розгляд Сейму. 

Адам Недзельський також розповів, що до цієї законодавчої ініціативи було багато зауважень - суспільство сприйняло її неоднозначно. Міністри спробували її доопрацювати, аби зміни сприймались не так “болісно”. Недзельський наголосив, що проект закону передбачає лише можливість реорганізації робочого процесу на підприємстві, але “абсолютно виключено, щоб працівник отримав безоплатну відпустку через те, що він не вакцинований”. 

На думку глави МОЗ, поки важко сказати чи парламентарі віддадуть більшість голосів за цей законопроект. 

У Польщі дозволили вакцинуватись третьою, бустерною дозою дорослим пацієнтам

З 2 листопада кожен повнолітній мешканець Польщі може зголошуватись для отримання третьої дози вакцини проти коронавірусу. Єдина умова - з моменту введення другої дози має пройти 6 місяців. Електронне скерування для таких осіб видається автоматично, передає businessinsider.com.pl.

З середини вересня на бустерну дозу вакцини проти ковіду в Польщі могли записуватись тільки особи віком 50+, а також медичні працівники, які контактують з хворими пацієнтами. Від сьогодні таку можливість отримали всі повнолітні особи, які вакцинувались необхідною кількістю доз препаратів Pfizer i BioNTech (вакцина Comirnaty), Moderna (Spikevax), AstraZeneca (Vaxzevria) та Johnson & Johnson (COVID-19 Vaccine Janssen).

вакцинація в польщі для роботи

Steven Cornfield on Unsplash

В межах третьої, бустерної дози можна прийняти препарат компанії Pfizer 0,3 мл або Moderna 0,25 мл. Якщо ви повністю вакцинувались проти коронавірусу в Польщі більше шести місяців тому, електронне скерування на додаткову дозу має з’явитись в особистому кабінеті автоматично. 

Також можна самостійно зареєструватись одним із цих способів:

  • електронна реєстрація на веб-сайті pacjent.gov.pl;
  • через мобільний додаток mojeIKP;
  • зателефонувати на безкоштовний номер 989;
  • надіслати повідомлення на номер 664 908 556 чи 880 333 333 зі змістом SzczepimySie.

Якщо ви маєте право на отримання третьої дози, оскільки вже є шестимісячний інтервал після останнього щеплення, але у вас електронне направлення не з’явилось автоматично, його також може видати лікар у пункті вакцинації.

⇒ Читайте також:

Дозвіл на роботу в Польщі хочуть видавати на 2 роки

Нові штрафи за порушення ПДР у Польщі: які суми та коли почнуть діяти

З 2022 року зміняться умови виплати фінансової допомоги сім’ям у Польщі Rodzina 500+

Головне фото: Towfiqu barbhuiya on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах