Нові штрафи за порушення ПДР у Польщі: які суми та коли почнуть діяти

25 Жовтня 2021
актуальні штрафи за порушення пдр в польщі 2021

800 злотих за перевищення швидкості на понад 30 км/год і поступове підвищення цієї суми за ще більшу швидкість руху - таким буде новий тарифікаторів штрафів у Польщі. Уряд країни планував затвердити нові штрафи за порушення ПДР з грудня 2021 року, однак цими днями віцеміністр інфраструктури Рафал Вебер оголосив про чергові зміни. За його словами, водіям у Польщі слід готуватись до більш суворих покарань за повторні порушення ПДР, а також блокування руху чи водіння без прав. Детальніше про зміни до законодавства про дорожній рух в Польщі, які почнуть діяти з 1 січня 2022 року, читайте далі у нашому матеріалі.

⇒ Змінились правила в’їзду в Україну для невакцинованих громадян та іноземців

штрафи за порушення пдр в польщі 2021

Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Нові штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі з 2022 року

Оновлений тарифікатор штрафів за порушення ПДР у Польщі нещодавно розглянула спеціальна депутатська комісія. Учасники засідання вирішили внести деякі поправки до оригінального проекту, який ще раніше склало Міністерство інфраструктури Польщі, пише biznes.interia.pl. У підсумку, на водіїв чекають такі нововведення:

800 злотих - найменший штраф за перевищення швидкості

1500 злотих – такий штраф за перевищення швидкості на більш ніж 30 км/год, незалежно від типу дороги (у населених пунктах та за містом), передбачався у першій редакції законопроекту. Однак віцеміністр Рафал Вебер запропонував зменшити суму до 800 злотих - його підтримали депутати. Нагадаємо, зараз штраф за перевищення швидкості руху на 31-40 км/год у Польщі становить від 200 до 300 злотих.

Уряд також хоче запровадити поступове підвищення суми штрафу за перевищення на кожні 10 км/год.

“Я прихильник того, щоб розмір штрафу збільшувався за кожні 10 км/год. Так, перевищення швидкості на 31-40 км/год коштуватиме водію 800 злотих. За перевищення від 41 до 50 км/год він отримає вже більший штраф. Ще більший за перевищення від 51 до 60 км/год і так далі. Цього зараз бракує правовій системі Польщі”, - стверджує заступник міністра інфраструктури. 

Каталог порушень, за які загрожує штраф на суму навіть 30 тисяч злотих

До 1500 злотих має зрости штраф за водіння транспортними засобами без необхідних документів. Раніше в уряді пропонували дещо меншу суму - 1000 злотих.

Також посадовці хочуть підвищити покарання для водіїв, які спеціально пригальмовують на дорозі, аби, наприклад, сфотографувати місце ДТП. За свідоме блокування руху, до чого часто вдаються вуличні демонстранти, покарання поки що не зміниться.

Рафал Вебер також анонсував, що Мінінфраструктури створило закритий каталог порушень ПДР, за які загрожуватиме чималий штраф у суді - навіть 30 тисяч злотих. Йдеться про такі порушення, які безпосередньо загрожують життю та здоров’ю усіх учасників дорожнього руху в Польщі. 

⇒ Перший в Україні автобан вестиме до кордону з Польщею

перевищення швидкості в польщі штрафи

Photo by PAUL SMITH on Unsplash

Скасовано знижку за оплату штрафу на місці

Урядовці також вирішили скасувати 10-відсоткову знижку на штраф, якщо водій оплачує його на місці зупинки. Крім того, недобросовісні власники автівок, які маніпулюють тахографами на свою користь, можуть втратити водійські права на 3 місяці. 

Покарання за повторне порушення ПДР, зокрема за нетверезе водіння 

Покарання за повторне порушення правил дорожнього руху у Польщі зможуть застосовувати лише тоді, коли водій вдруге порушить одне і те ж правило впродовж двох років. Крім цього, подвійну ставку відносно першого порушення заплатить водій, якого вдруге спіймають за кермом у нетверезому стані. 

Вартість автострахування залежатиме від кількості штрафних балів водія

Депутати також погодилися, що вартість обов’язкового страхування цивільної відповідальності у Польщі має залежати від кількості штрафних балів водія. В результаті людина, яка порушує ПДР, заплатить за поліс вищу ціну. Детальніше про це читайте ТУТ.

За планом, новий тарифікатор штрафів у Польщі почне діяти з 1 січня 2022 року. 

⇒ Читайте також:

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

На польських дорогах з’явиться більше фоторадарів

Головне фото: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах