Дозвіл на роботу в Польщі хочуть видавати на 2 роки

28 Жовтня 2021
дозвіл на роботу в польщі

Польський ринок праці гостро відчуває нестачу робочих рук. Про цю проблему говорять представники одразу декількох ключових для економіки галузей, зокрема будівництва, легкої промисловості, логістики та охорони здоров’я. Завдяки спрощенню процедури працевлаштування іноземців у Польщі вільні місця на підприємствах вже багато років займають трудові мігранти зі Східної Європи, зокрема і з України. 

Однак, останнім часом навіть наші співгромадяни не допомагають закривати всі доступні ваканії - попит на працівників зростає, а бюрократична тяганина затягує увесь процес працевлаштування. Аби вкотре полегшити іноземцям умови переїзду та працевлаштування у Польщі, уряд країни цими днями прийняв спеціальний законопроект, пише businessinsider.com.pl

Новелізація закону про іноземців передбачає, перш за все, спрощення процедури легалізації трудових мігрантів у Польщі. Законопроект, над яким працювало Міністерство внутрішніх справ та адміністрації, дозволить пришвидшити видачу необхідний дозвільних документів, таких як карта тимчасового перебування чи навіть Карта Поляка. Вже невдовзі від заявника більше не вимагатимуть визначеного місця проживання та стабільного джерела доходу. Натомість, за свою роботу іноземець має отримувати винагороду не нижчу, ніж мінімальна заробітна плата в країні. На це не впливатиме ані кількість робочих годин, ані вид правових відносин між роботодавцем та працівником.

⇒ Через пандемію поляки терпиміше ставляться до неофіційного працевлаштування

робота в польщі для українців

Rob Lambert on Unsplash

Крім того, поправки до закону передбачають, що працівник зможе переходити на іншу посаду в межах одного підприємства або роботодавця без необхідності вносити зміни до дозвільних документів. Ще одна приємна новина - термін дії дозвільних документів на роботу в Польщі, виданих на основі декларації про доручення виконання робіт (oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy), продовжать з 6 до 24 місяців. 

Коли законопроект почне діяти поки що невідомо - його ще мають розглянути та затвердити у польському парламенті. 

⇒ Читайте також:

Відповідальність за нелегальне працевлаштування в Польщі повністю перекладуть на роботодавця

Як живеться в Польщі на мінімальну зарплату. Дослідження

В Польщі - найнижчий рівень безробіття за час пандемії

Головне фото: Christopher Burns on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах