В Польщі готують законодавчі зміни, що можуть вдарити по кишенях невакцинованих працівників

30 Липня 2021
вакцинація від ковіду в польщі 2021

У польському уряді активно обговорюють законодавчі зміни, що мали б розширити можливості вакцинованих проти Covid-19 громадян, а також запобігти четвертій хвилі коронавірусу та черговим карантинним обмеженням в країні. Як пояснив голова офісу прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик, мільйонам невакцинованих поляків такі зміни можуть принести чималі клопоти, зокрема у робочій сфері. Так, роботодавець зможе отримати офіційну інформацію про те, чи працівник пройшов курс щеплення проти коронавірусу, щоб на підставі цих даних приймати рішення щодо подальшої долі на фірмі конкретного кандидата.

“Ми не виключаємо жодних рішень і враховуємо, що ситуація може розвиватися по-різному. Сподіваємось, що чорних сценаріїв у Польщі не буде, але ми повинні врахувати навіть їх”, - зазначив під час прес-конференції Міхал Дворчик.

За словами політика, уряд серед іншого розглядає варіант законодавчих змін, згідно з якими роботодавці зможуть переводити невакцинованих працівників на інші посади, аби відділити їх від вакцинованих членів команди або клієнтів. Тож може трапитись ситуація, коли через відсутність щеплення особі доручать виконувати менш оплачувану працю, тобто фактично переведуть на нижчу посаду. А якщо для такого працівника взагалі не знайдеться відповідної вакансії, то роботодавець зможе його звільнити через неможливість надати роботу без необхідності звільняти інших працівників, пише Rzeczpospolita.

⇒ У Польщі нарікають на невеликий інтерес до вакцинації серед іноземних робітників

вакцинація українців у польщі 2021Adobe Stock

Ті чи інші зміни до законодавства, що стосуються вакцинованих громадян, у польському уряді стали більш активно обговорювати на фоні уповільнення темпів кампанії з вакцинації населення. Станом на зараз, обидві дози щеплення проти Covid-19 в Польщі отримало понад 17 млн людей. Стає все важче знайти охочих пройти імунізацію, тож тягар відповідальності за заохочення до цієї процедури хочуть частково перекласти на роботодавців. Такий крок дозволить владі уникнути запровадження чергових карантинних обмежень.  

Зі свого боку підприємці заявляють, що дбають про безпечні умови працевлаштування. Для цього їм важливо володіти інформацією про те, чи пройшов конкретний кандидат вакцинацію чи ні. 

“Це не є так, що роботодавці чекають на нові правила, аби звільняти невакцинованих працівників. В умовах четвертої хвилі коронавірусу ця інформація необхідна для організації безпечних умов праці, - вважає Катажина Семенкевич, експерт організації Pracodawcy RP. - Питання полягає в тому, чи уряд надасть пріоритет свободі працівників, чи безпеці громадськості. Це делікатна справа. Однак зміни необхідні, оскільки деякі підприємці скаржаться, що втрачають клієнтів, які бояться контакту з невакцинованими працівниками”. 

“Найважливішим у нових законах буде те, чи зможуть підприємці перевіряти інформацію про працівників у публічних базах даних. Без цього нові правила не сильно щось змінять”, - додає Домініка Дьорре-Коласа, партнер компанії Raczkowski. 

Експерти запевняють, що вже зараз багато підприємців роздумують над тим, щоб вакциновані та невакциновані працівники приходили на роботу в різні зміни, мали окремі робочі місця, а також дозволяють тим, хто пройшов курс щеплення, не носити захисних масок на підприємстві. 

робота в польщі для українців 2021Unsplash

Водночас, фахівець незалежної профспілки Солідарність Барбара Сурдиковська наголошує, що нова організація роботи не повинна мати серозний негативний вплив на ситуацію нещеплених працівників.

“Важливо, аби можливість доступу до інформації про вакцинацію була надана підприємцям ще до початку зростання захворюваності на ковід”, - підсумувала експертка. 

Варто наголосити, що польський уряд розглядає можливість послаблення карантинних вимог для осіб зі щепленням не лише у робочій, але й в інших сферах життя населення, зокрема в туризмі, гастрономії, рекреації тощо. 

Нещодавно віцепрем'єр-міністр Польщі Ярослав Говін написав у своєму твіттері про те, що "людям, які щеплені, потрібно дати гарантію, що на них не поширюватимуться будь-які можливі обмеження".

"Обмеження невакцинованих не є порушенням їх свободи, вони є захистом свободи решти суспільства. Ми повинні за будь-яку ціну уникати чергового карантину", - наголосив польський політик.

⇒ Читайте також:

Після скасування стану епідемії 50 тисяч іноземців можуть втратити роботу в Польщі

Польща приваблює освічених мігрантів, але не використовує їхній потенціал. Дослідження

Середня зарплата в Польщі у перші місяці 2021 року

Головне фото: Getty Images

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах