З 2022 року зміняться умови виплати фінансової допомоги сім’ям у Польщі Rodzina 500+

22 Жовтня 2021
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Президент Польщі Анджей Дуда підписав новелізацію закону про державну допомогу на виховання дітей. Документ передбачає, що з 2022 року за програму буде відповідати Управління соціального страхування ZUS, а не органи місцевого самоврядування. Крім цього, заявки на одержання фінансової допомоги можна буде подавати лише через інтернет, а кошти будуть виплачувати безготівково на вказаний заявником номер банківського рахунку, передає businessinsider.com.pl.

Як поінформували в Офісі Президента Польщі, особи, які з технічних причин не матимуть можливості подати онлайн-заявку, зможуть зробити це у регіональному відділенні ZUS. Там мають облаштувати спеціальне місце з доступом до технічних засобів. 

Новелізація закону передбачає, що Управління соцстрахування Польщі буде переймати на себе обов’язки виконання програми Сім’я 500+ поступово. За планом, ZUS почне приймати заявки на новий період виплат з лютого 2022 року. Кошти в межах програми 500+ почнуть виплачувати вже з червня 2022 року.

соціальна допомога в польщі для іноземців як отримати

Jonathan Borba on Unsplash

За офіційними даними, впродовж 2016-2020 років, тобто від початку існування програми Сім’я 500+, держава витратила понад 156 млрд злотих на фінансову допомогу для виховання дітей. Зараз додаткові гроші виплачують на понад 6,6 млн дітей у Польщі. 

Саме обслуговування програми обійшлось держбюджету в 1,8 млрд злотих. Міністерство у справах сім’ї сподівається, що новелізація законодавства допоможе зекономити на обслуговуванні ще 3,1 млрд злотих впродовж 10-ти років.

Раніше подібні зміни також запровадили в межах програми Добрий старт, яка фінансово допомагає сім’ям із дітьми шкільного віку. 

Новий закон почне діяти з 1 січня 2022 року. Детальніше про те, чи можуть на таку соцдопомогу претендувати іноземні громадяни у Польщі, читайте ТУТ

Нагадаємо, нещодавно в Польщі прийняли законопроект про Сімейний капітал опіки. В межах програми фінансову допомогу на загальну суму до 12 тисяч злотих виплачуватимуть польським багатодітним родинам.

⇒ Читайте також:

Змінились правила в’їзду в Україну для невакцинованих громадян та іноземців

На польських дорогах з’явиться більше фоторадарів

Відповідальність за нелегальне працевлаштування в Польщі повністю перекладуть на роботодавця

Головне фото: Tyler Nix on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах