Нові карантинні обмеження в Польщі: що з самоізоляцією та масками?

24 Лютого 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

В Польщі набирає обертів третя хвиля коронавірусу, тому уряд країни поверне частину раніше скасованих карантинних обмежень та запровадить нові. Про це сьогодні, 24 лютого, під час прес-конференції заявив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський.

З 27 лютого змінюються правила карантину в Польщі

За словами глави польського МОЗ, в країні знову зростає кількість зайнятих “ковідних” ліжок. Крім того, почастішали випадки інфікування “британською” мутацією коронавірусу. Так, вже понад 10% випадків захворювання на Covid-19 були спричинені саме цим новим штамом вірусу, передає wprost.pl.

Особливо стрімко “британський” коронавірус поширюється у Вармінсько-Мазурському воєводстві, що на півночі Польщі. Як повідомив Адам Недзельський, на цій території зафіксовано вже 45 випадків інфікування на 100 тисяч мешканців, і цей показник продовжує зростати. Особливе занепокоєння в міністерстві викликає ситуація у місцевих школах: під час проведення тестів серед вчителів показник позитивних результатів перевищив межу в 7%, тоді як в інших воєводствах він становив близько 2%.

карантинні обмеження в польщі 2021

Тож уряд країни був змушений зробити крок назад і повернути деякі карантинні обмеження та заборони. Вони будуть діяти вже з суботи, 27 лютого, виключно на території Вармінсько-Мазурського воєводства. Триватиме такий регіональний карантин щонайменше два тижні. 

“Навчання у початковій школі повертається до віддаленого формату. Торгові центри, кінотеатри, музеї та інші заклади культури, а також басейни та готелі будуть закриті”, - зазначив міністр охорони здоров’я Польщі. 

Відтепер для захисту можна буде використовувати тільки медичні маски

Також Адам Недзельський вкотре підтвердив чутки про те, що уряд хоче заборонити використання будь-яких інших засобів індивідуального захисту, окрім медичних масок. З 27 лютого ця вимога стосуватиметься усіх, хто проживає на території Польщі. Глава МОЗу також додав, що шарфи або захисні екрани на обличчя можна використовувати додатково. Однак, у публічних місцях та транспортних засобах кожен повинен одягнути на ніс та рот медичну маску. 

“Раніше ми мали обмежені дані. Нам здавалось, що захисні екрани допомагають. Та згодом ми відкрили, що вірус передається через повітря. Тож з’ясувалось, що такі екрани не діють так добре, як медичні маски, які щільно прилягають до обличчя. Не є ефективними також шарфи, хустинки чи серветки”, - пояснила проф. Івона Анна Парадовська-Станкевич, державний консультант у галузі епідеміології. 

медичні маски в польщі

Обов’язковий карантин після повернення з Чехії та Словаччини

Крім цього, міністр охорони здоров’я анонсував запровадження обов’язкового карантину після приїзду на територію Польщі з таких країн, як Чехія та Словаччина. Це правило також набуває чинності з 27 лютого і не поширюватиметься лише на осіб, які отримали дві дози вакцини від Covid-19 або ж мають дійсний тест на коронавірус із негативним результатом. 

Нагадаємо, у Польщі скасували карантин для вакцинованих від Covid-19 мандрівників.

карантин після прибуття до польщі 2021

⇒ Читайте також:

Українці бояться втратити роботу в Польщі. Де вони є найбільш затребуваними зараз

Польща стала для українців найбільш відвідуваною державою у 2020 році

Поляки розробили пристрій для миттєвого виявлення коронавірусу через подих

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах