У Польщі є понад 120 тисяч вакансій для професійних водіїв

03 Листопада 2021
робота для водіїв у польщі 2021

Польща опинилась перед серйозною проблемою нестачі кваліфікованих працівників у транспортній галузі. Зараз ринок праці потребує близько 120 тисяч водіїв, а проблема тільки поглиблюється, пише видання wiadomoscihandlowe.pl.

Серед країн Європи кадровий голод у транспортній сфері є найбільш відчутним у Великій Британії. Нещодавно країна пережила колапс через нестачу пального на АЗС. Зараз деякі підприємці застерігають, що напередодні різдвяних свят полиці магазинів можуть швидко спустошитись, адже продукцію просто немає кому привезти. Про проблеми із працевлаштуванням водіїв також повідомляють компанії з Німеччини, Бельгії та Франції. Невдовзі схожа ситуація може скластись і в Польщі.

“Професійний водій – це діяльність, яку недооцінювали роками. Під час піку розвитку електронної комерції особливо необхідно, щоб ланцюг доставок працював безперебійно. Про важливість водіїв ми дізнаємося лише тоді, коли не отримуємо посилок і бачимо порожні полиці магазинів. У Польщі ситуація ще не драматична, але якщо на ринку немає молодих водіїв, проблеми – це лише питання часу”, – вважає Лаура Головач, генеральний директор CSL Group.

“Ця проблема наростає роками, але раніше особливого інтересу не викликала. Суспільство, а разом з тим і політична еліта, не цікавляться закуліссям транспортної галузі чи логістики загалом, доки ця машина, яку називають кровоносною системою економіки, функціонує без серйозних збоїв”, - стверджує Єжи Гембскі з Enterprise Logistics.

вакансії роботи для українських водіїв у польщіPaul Hanaoka on Unsplash

Як оцінюються самі представники логістичного бізнесу, два роки тому у Польщі бракувало близько 100 тисяч професійних водіїв. Зараз ця цифра збільшилась ще на 20 тисяч. Перед підприємцями постала серйозна проблема - як “залатати” таку велику діру на ринку праці. Тим паче, що за кваліфікованих працівників доведеться конкурувати з іншими - багатшими - країнами Європи.

“Боюся, що швидко нічого не вдасться зробити, бо проблема складалася роками. Свого часу їй також сприяла ліквідація професійної освіти. Найшвидшим можливим рішенням видається заохочення водіїв з країн Азії, які потенційно можуть заповнити дефіцит у Польщі. Це вже відбувається, але масштаби явища ще не масові. У Європі – і Польща не є винятком – тенденція така, що багато водіїв є майже пенсіонерами, а молодь – окрім ентузіастів – явно не захоплюється професією водія”, – каже Єжи Гембскі.

Професор Пьотр Недзельський з Щецинського університету наголошує, що така важка праця має відповідно високо оплачуватись. Інакше на Польщу чекає глобальна криза, яка торкнеться роздрібних секторів економіки.

“Проблеми із, наприклад, постачанням товарів до магазинів – це питання часу, хоча у нас, як у країни, є один плюс. Нас гарно страхують наші брати-українці, які хочуть жити та працювати в Польщі. Це елемент економічного транспортного пазлу, який нам дуже допомагає. Українці працюють як у сфері пасажирських, так і транспортних перевезень”, - розповідає Пьотр Недзельський.

водій вантажівки у польщі робота 2021Marcin Jozwiak on Unsplash

Як повідомляв Business Insider Polska, для багатьох осіб, які хотіли б стати професійними водіями, найбільшою перешкодою є інвестиція в дозвільні документи та навчання.

“Перед початком роботи вам доведеться витратити гроші на документи та навчання, а це близько 10 тисяч злотих. В ціну входять водійські права категорій C і C+E, медичні огляди, державні іспити, здобуття кваліфікації та видача водійських прав”, – каже Каміль Воланський, керівник експертного відділу Inelo Group.

Щоб залучити кандидатів, компанії готові підвищувати зарплати. – За актуальними даними, професійний водій заробляє в середньому 7-9 тис нетто щомісяця, якщо здійснює міжнародні перевезення. У ситуації, коли він працює лише на території Польщі, ця сума зменшується навіть до 4 тисяч/нетто на місяць, - стверджує Каміль Воланський.

⇒ Читайте також:

Невакцинованих працівників не зможуть примусово відправляти в неоплачувану відпустку, - МОЗ Польщі

Дозвіл на роботу в Польщі хочуть видавати на 2 роки

Відповідальність за нелегальне працевлаштування в Польщі повністю перекладуть на роботодавця

Головне фото: Krzysztof Kowalik on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах