Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьНовий казус під час перетину польсько-українського кордону стався вчора, 13 лютого, на пункті пропуску Краківець. За офіційним повідомленням ДПСУ, громадяни України планували виїхати в Польщу на мікроавтобусі марки "Мерседес" української реєстрації. Однак під час контролю прикордонники зафіксували, що на транспортний засіб не має міжнародного страхового сертифіката - так званої “Зеленої карти”, наявність якого є обов’язковою умовою при перетині кордону.
І все могло б закінчитися просто тим, що чоловіків не пропустили б через кордон і виписали штраф за відсутність Зеленої карти, якби вони не почали в агресивному тоні вимагати від прикордонників пояснень, чому їх не пропускають.
“Висловлюючи обурення проти законних дій прикордонників, чоловіки почали вимагати роз’яснення щодо порядку перетину державного кордону. Проте отримавши необхідні коментарі вони продовжували висловлювати своє невдоволення та здійснили напад на прикордонника. Після цього нападники заблокувались у своїй автівці” – повідомили прикордонники.
Увага! На відео присутня ненормативна лексика (+18)
Після нападу на прикордонника на місце інциденту прибули чергові сили пункту пропуску та наряд поліції. Нападники, які заблокувались у власному мікроавтобусі, ніяк не реагували на неодноразові вимоги прикордонників вийти з транспортного засобу і попередження про застосування фізичної сили у випадку невиконання цієї вимоги.
Врешті решт, тільки після застосування сили в присутності представників Нацполіції прикордонники змогли затримати порушників та доставили їх в службове приміщення для складання процесуальних документів.
• Читайте також: Казус при перетині польського кордону: чоловік показав прикордоннику 1000 злотих, які вже давно вийшли з обігу
Чоловіків притягнуто до адмінвідповідальності та складено документи про адміністративне правопорушення за статтею “Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника ДПС України”.
Крім того, наразі усі обставини інциденту з’ясовують правоохоронні органи. Порушникам загрожує кримінальна відповідальність.
У зв’язку з цими подіями, Держприкордонслужба ще раз звертає увагу всіх подорожніх на дотриманні законодавства при перетині кордону. Прикордонники також попереджають, що при спробі фізичного тиску, співробітники ДПСУ діятимуть адекватно ситуації й у відповідності Законів України.
⇒ Нагадуємо! Наявність у водія міжнародного страхового сертифікату “Зелена картка” є обов’язковою передумовою для перетину кордону на власному автомобілі. Прикордонники ретельно перевіряють наявність Зеленої карти, а у разі її відсутності чи наявності протермінованого полісу, накладають на порушника серйозні штрафи.
⇒ Зверніть увагу! Відповідно до ч. 2. ст. 16 Закону України про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів:
"У разі виїзду транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, до країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" власник такого транспортного засобу зобов'язаний мати чинний договір міжнародного страхування, посвідчений відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена картка".
Виїзд з України до країн - членів міжнародної системи автострахування "Зелена картка" транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком - повним членом МТСБУ і посвідченого відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена картка", забороняється".
Ще з початку грудня минулого року прикордонники почали перевірку чинності сертифікатів “Зелена карта” в режимі онлайн. Відтепер, коли водій перетинає кордон України на авто та пред’являє працівнику ДПС “Зелену карту”, то представник ДПСУ, у свою чергу, в режимі реального часу здійснює запит до ЦБД МТСБУ через систему “ГАРТ-1”.
У випадку, якщо в Базі даних МТСБУ відсутня інформація про укладення відповідного страхового договору – такому транспортному засобу виїзд з України до країн – членів міжнародної системи автострахування “Зелена Картка” ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.
Нагадаємо, до міжнародної системи "Зелена карта" входять 47 країн, в тому числі і Польща.
Крім того, якщо під час перевірки прикордонник виявить ознаки підробки “Зеленої карти” (наприклад, якщо в базі МТСБУ буде зазначений інший транспортний засіб, ніж у самому сертифікаті), то це стане підставою для виклику на місце події поліції та подальших відповідних дій:
Право на продаж “Зеленої карти” мають лише ті страхові фірми, які є членами МТСБУ (Моторного транспортного бюро страхування в Україні). Найвідомішими такими страховими агенціями, у яких можна придбати “Зелену карту”, є:
⇒ Детальніше про вартість “Зеленої карти” читайте в статті: "Зелена карта" подорожчала: скільки тепер коштує страховий поліс
Головне фото: сайт ДПСУ
Читайте також:
Перетин кордону з Польщею автомобілем
Українські прикордонники перевірятимуть чинність “Зеленої карти” в режимі онлайн
За контрабанду товарів - до 20 років ув’язнення: всі деталі нового законопроекту
На польсько-українському кордоні розпочались роботи з відновлення закинутої залізничної колії між Перемишлем, Нижанковичами, Смільницею та іншими прикордонними населеними пунктами.
З 4 липня компанія-концесіонер Stalexport піднімає оплату за проїзд автострадою A4 на ділянці від Кракова до Катовіце для всіх категорій транспортних засобів, крім мотоциклів. Про це фірма повідомила на своєму офіційному веб-сайті.
З 1 липня польська залізнична компанія PKP Intercity перевозитиме усіх громадян України на загальних умовах. Таким чином, українські біженці більше не зможуть отримувати безкоштовні квитки на поїзди навіть з та до міст, розташованих поблизу кордону з Укра
Від сьогодні, 19 червня, через пункту пропуску Краковець-Корчова тимчасово не пропускатимуть пасажирські автобуси на виїзд з території України. Для цього водіїв просять обирати інші дійсні КПП на кордоні з Польщею.
Впродовж наступних тижнів Україна та Польща спільно працюватимуть над тим, аби збільшити пропускну спроможність КПП Краковець-Корчова щонайменше на 50%.
Впродовж останніх тижнів українські громадяни стали масово повертатись на батьківщину, незважаючи на те, що повномасштабна війна все ще триває. З огляду на підвищений попит, Укрзалізниця вирішила призначити новий міжнародний поїзд № 32/31 сполученням Пере
Коментарі