Перевірка документів прикордонником закінчилася бійкою та притягненням до кримінальної відповідальності (ВІДЕО)

14 Лютого 2019
Перевірка документів прикордонником

Новий казус під час перетину польсько-українського кордону стався вчора, 13 лютого, на пункті пропуску Краківець. За офіційним повідомленням ДПСУ, громадяни України планували виїхати в Польщу на мікроавтобусі марки "Мерседес" української реєстрації. Однак під час контролю прикордонники зафіксували, що на транспортний засіб не має міжнародного страхового сертифіката - так званої “Зеленої карти”, наявність якого є обов’язковою умовою при перетині кордону

І все могло б закінчитися просто тим, що чоловіків не пропустили б через кордон і виписали штраф за відсутність Зеленої карти, якби вони не почали в агресивному тоні вимагати від прикордонників пояснень, чому їх не пропускають.

“Висловлюючи обурення проти законних дій прикордонників, чоловіки почали вимагати роз’яснення щодо порядку перетину державного кордону. Проте отримавши необхідні коментарі вони продовжували висловлювати своє невдоволення та здійснили напад на прикордонника. Після цього нападники заблокувались у своїй автівці” – повідомили прикордонники.

Увага! На відео присутня ненормативна лексика (+18)

Після нападу на прикордонника на місце інциденту прибули чергові сили пункту пропуску та наряд поліції. Нападники, які заблокувались у власному мікроавтобусі, ніяк не реагували на неодноразові вимоги прикордонників вийти з транспортного засобу і попередження про застосування фізичної сили у випадку невиконання цієї вимоги.

Врешті решт, тільки після застосування сили в присутності представників Нацполіції прикордонники змогли затримати порушників та доставили їх в службове приміщення для складання процесуальних документів.

    • Читайте також: Казус при перетині польського кордону: чоловік показав прикордоннику 1000 злотих, які вже давно вийшли з обігу

Чоловіків притягнуто до адмінвідповідальності та складено документи про адміністративне правопорушення за статтею “Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника ДПС України”.

Крім того, наразі усі обставини інциденту з’ясовують правоохоронні органи. Порушникам загрожує кримінальна відповідальність.

Навіщо потрібна “Зелена карта” під час перетину кордону

У зв’язку з цими подіями, Держприкордонслужба ще раз звертає увагу всіх подорожніх на дотриманні законодавства при перетині кордону. Прикордонники також попереджають, що при спробі фізичного тиску, співробітники ДПСУ діятимуть адекватно ситуації й у відповідності Законів України.

 ⇒ Нагадуємо! Наявність у водія міжнародного страхового сертифікату “Зелена картка” є обов’язковою передумовою для перетину кордону на власному автомобілі. Прикордонники ретельно перевіряють наявність Зеленої карти, а у разі її відсутності чи наявності протермінованого полісу, накладають на порушника серйозні штрафи. 

Навіщо потрібна “Зелена карта” під час перетину кордону

   ⇒ Зверніть увагу! Відповідно до ч. 2. ст. 16 Закону України про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів:

"У разі  виїзду  транспортного   засобу,   зареєстрованого   в Україні, до  країн  -  членів  міжнародної  системи автомобільного страхування "Зелена картка" власник  такого  транспортного  засобу зобов'язаний  мати   чинний   договір  міжнародного  страхування, посвідчений  відповідним   уніфікованим   страховим   сертифікатом "Зелена картка". 

Виїзд з України до країн - членів міжнародної системи автострахування "Зелена картка" транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком - повним членом МТСБУ і посвідченого відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена картка", забороняється".

Ще з початку грудня минулого року прикордонники почали перевірку чинності сертифікатів “Зелена карта” в режимі онлайн. Відтепер, коли водій перетинає кордон України на авто та пред’являє працівнику ДПС “Зелену карту”,  то представник ДПСУ, у свою чергу, в режимі реального часу здійснює запит до ЦБД МТСБУ через систему “ГАРТ-1”.
 
У випадку, якщо в Базі даних МТСБУ відсутня інформація про укладення відповідного страхового договору – такому транспортному засобу виїзд з України до країн – членів міжнародної системи автострахування “Зелена Картка” ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Нагадаємо, до міжнародної системи "Зелена карта" входять 47 країн, в тому числі і Польща

Крім того, якщо під час перевірки прикордонник виявить ознаки підробки “Зеленої карти” (наприклад, якщо в базі МТСБУ буде зазначений інший транспортний засіб, ніж у самому сертифікаті), то це стане підставою для  виклику на місце події поліції та подальших відповідних дій:

  • складення протоколу
  • вилучення фальшивого сертифікату “Зелена картка”
  • отримання пояснень щодо місця та осіб, які здійснювали оформлення фальшивого страхового сертифікату “Зелена карта”  від імені страховика та ін.

Зелена карта

Де можна придбати "Зелену карту"

Право на продаж “Зеленої карти” мають лише ті страхові фірми, які є членами МТСБУ (Моторного транспортного бюро страхування в Україні). Найвідомішими такими страховими агенціями, у яких можна придбати “Зелену карту”, є:

  • Оранта
  • Дженералі Гарант
  • ПРОСТО-страхування
  • ТАК
  • УНІКА
  • Перша
  • Глобус

   ⇒ Детальніше про вартість “Зеленої карти” читайте в статті: "Зелена карта" подорожчала: скільки тепер коштує страховий поліс

Головне фото: сайт ДПСУ

Читайте також:

Перетин кордону з Польщею автомобілем

Українські прикордонники перевірятимуть чинність “Зеленої карти” в режимі онлайн

За контрабанду товарів - до 20 років ув’язнення: всі деталі нового законопроекту

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах