03 Лютого 2022
Вже шостий рік поспіль батьки у Польщі можуть стати учасниками державної програми Rodzina 500+ та щомісяця отримувати грошові виплати на виховання дітей. На таку фінансову допомогу батьки чи опікуни можуть розраховувати від народження дитини і до її повноліття. Якщо сім’я виховує кілька неповнолітніх дітей, то 500 злотих виплачуватимуть щомісяця на кожну дитину. Для участі в програмі потрібно щороку подавати нову заявку. З 2019 року виплати більше не залежать від доходів батьків чи кількості дітей в сім’ї.
З 1 лютого 2022 р. батьки у Польщі можуть реєструватись на отримання грошової допомоги 500+ впродовж нового розрахункового періоду. Він розпочнеться 1 червня 2022 року і триватиме до 31 травня 2023 року. З нового року програму обслуговує Управління соціального страхування Польщі (ZUS), а заявки можна подавати лише в електронному форматі, передає businessinsider.com.pl.
Jonathan Borba on Unsplash
Як подати онлайн-заявку на участь в програмі 500+ в Польщі у 2022 році
З лютого ZUS приймає заявки батьків на участь у державній фінансовій програмі Сім’я 500+. За даними Міністерства соціальної політики, Управління вже отримало близько 49,1 тис. заяв на 63,5 тис. дітей. Новий розрахунковий період програми розпочнеться 1 червня.
Як відомо, з 2022 року реєстрація на участь у програмі відбуватиметься лише онлайн. Її можна пройти одним із цих способів:
“Ще у попередні роки більшість батьків подавали свої заявки онлайн. Це значно швидше та зручніше. Ми вирішили виправдати сподівання батьків. З 1 січня заявку на отримання пільг можна подавати лише в електронному вигляді. Кожен, у кого виникли проблеми з поданням заявки, може звернутися за допомогою до ZUS”, - заявила міністр соцполітики Польщі Марлена Малонг.
Особи, які зареєструються у програмі до 30 квітня 2022 року, отримають перші виплати до 30 червня цього року. Якщо ж заявку подати пізніше, то право на виплату 500+ буде призначено впродовж максимум 3 місяців.
Інформація про призначення для конкретної сім’ї державної допомоги на виховання дітей буде у папці «Вхідні» на особистому профілі PUE ZUS - навіть якщо заявку подали через портал Empatia або електронний банкінг. Гроші також будуть надходити лише у безготівковому форматі на банківський рахунок, вказаний у заяві.
Поступовий перехід програми Сім’я 500+ під опіку ZUS означає, що управління гміни буде виплачувати гроші до кінця періоду, на який вони були призначені, тобто до кінця травня 2022 року.
fakt.pl
Як іноземцям отримати допомогу на дитину 500+ в Польщі
Соціальну допомогу на виховання дітей мають право одержувати не лише громадяни Польщі, але й іноземці, які проживають в країні усією сім’єю. Для цього потрібно відповідати одному з таких критеріїв:
- наявність карти тимчасового перебування з позначкою “доступ до ринку праці”, що дійсна від шести місяців;
- наявність “карти побиту”, виданої на підставі виконання висококваліфікованої роботи;
- отримання дозволу на постійне проживання в Польщі;
- статус довгострокового резидента ЄС;
- громадянство ЄС або Швейцарії (у випадку постійного проживання на території Польщі).
Право на фінансову допомогу від держави надають лише тим іноземцям, які проживатимуть у Польщі разом з дітьми впродовж усього розрахункового періоду. Уповноважені органи можуть перевірити чи заявник фактично проживає на території держави зі своєю сім’єю. Також важливо, щоб заявку на отримання 500+ подавав саме той із батьків, хто проживає на території Польщі на підставі одного з вищеперелічених документів (якщо таких документів не мають обоє).
Окрім самої заявки, у іноземців можуть вимагати такі документи:
- документ, що підтверджує право іноземця на отримання допомоги (закордонний паспорт з візою, дозвіл на тимчасове або постійне проживання);
- свідоцтво про народження дитини;
- рішення суду про встановлення опіки;
- підтвердження суду про провадження справи про усиновлення дитини;
- інші документи, в тому числі заяви, необхідні для встановлення права на отримання допомоги на дитину. Це можуть бути документи, що підтверджують проживання дитини разом з батьками на території Польщі, наприклад, закордонний паспорт з відміткою про перетин кордону, довідки з дитячого садка або школи тощо.
Документи слід подавати разом із перекладом на польську мову, виконаним присяжним перекладачем на території Польщі або з нотаріально засвідченим перекладом, виконаним на території України.
Іноземці, які працевлаштовані в Польщі на термін до шести місяців, працюють на підставі робочої візи чи просто навчаються в Польщі, не мають права на участь в програмі Сім’я 500+.
Нагадаємо, з 2022 року польським сім'ям з маленькими дітьми будуть виплачувати додаткову фінансову допомогу в межах програми Сімейний капітал опіки.
⇒ Читайте також:
У Польщі батьки зможуть отримати допомогу для оплати дитячого садка
Чи знизились ціни на продукти у Польщі після тимчасового скасування ПДВ
Ціни на нерухомість в Європі: Варшава майже така ж дорога, як Мадрид, Лісабон і Рим
Головне фото: Xavier Mouton on Unsplash
Коментарі