Державна програма Сім’я 500+ у Польщі: стартував прийом заявок на черговий рік

03 Лютого 2022
допомога на дитину в польщі для українців

Вже шостий рік поспіль батьки у Польщі можуть стати учасниками державної програми Rodzina 500+ та щомісяця отримувати грошові виплати на виховання дітей. На таку фінансову допомогу батьки чи опікуни можуть розраховувати від народження дитини і до її повноліття. Якщо сім’я виховує кілька неповнолітніх дітей, то 500 злотих виплачуватимуть щомісяця на кожну дитину. Для участі в програмі потрібно щороку подавати нову заявку. З 2019 року виплати більше не залежать від доходів батьків чи кількості дітей в сім’ї. 

З 1 лютого 2022 р. батьки у Польщі можуть реєструватись на отримання грошової допомоги 500+ впродовж нового розрахункового періоду. Він розпочнеться 1 червня 2022 року і триватиме до 31 травня 2023 року. З нового року програму обслуговує Управління соціального страхування Польщі (ZUS), а заявки можна подавати лише в електронному форматі, передає businessinsider.com.pl.

500+ для дітей українців у польщіJonathan Borba on Unsplash

Як подати онлайн-заявку на участь в програмі 500+ в Польщі у 2022 році

З лютого ZUS приймає заявки батьків на участь у державній фінансовій програмі Сім’я 500+. За даними Міністерства соціальної політики, Управління вже отримало близько 49,1 тис. заяв на 63,5 тис. дітей. Новий розрахунковий період програми розпочнеться 1 червня. 

Як відомо, з 2022 року реєстрація на участь у програмі відбуватиметься лише онлайн. Її можна пройти одним із цих способів:

“Ще у попередні роки більшість батьків подавали свої заявки онлайн. Це значно швидше та зручніше. Ми вирішили виправдати сподівання батьків. З 1 січня заявку на отримання пільг можна подавати лише в електронному вигляді. Кожен, у кого виникли проблеми з поданням заявки, може звернутися за допомогою до ZUS”, - заявила міністр соцполітики Польщі Марлена Малонг. 

Особи, які зареєструються у програмі до 30 квітня 2022 року, отримають перші виплати до 30 червня цього року. Якщо ж заявку подати пізніше, то право на виплату 500+ буде призначено впродовж максимум 3 місяців. 

Інформація про призначення для конкретної сім’ї державної допомоги на виховання дітей буде у папці «Вхідні» на особистому профілі PUE ZUS - навіть якщо заявку подали через портал Empatia або електронний банкінг. Гроші також будуть надходити лише у безготівковому форматі на банківський рахунок, вказаний у заяві. 

Поступовий перехід програми Сім’я 500+ під опіку ZUS означає, що управління гміни буде виплачувати гроші до кінця періоду, на який вони були призначені, тобто до кінця травня 2022 року. 

500+ для дітей українців у польщіfakt.pl

Як іноземцям отримати допомогу на дитину 500+ в Польщі 

Соціальну допомогу на виховання дітей мають право одержувати не лише громадяни Польщі, але й іноземці, які проживають в країні усією сім’єю. Для цього потрібно відповідати одному з таких критеріїв:

  • наявність карти тимчасового перебування з позначкою “доступ до ринку праці”, що дійсна від шести місяців;
  • наявність “карти побиту”, виданої на підставі виконання висококваліфікованої роботи;
  • отримання дозволу на постійне проживання в Польщі;
  • статус довгострокового резидента ЄС;
  • громадянство ЄС або Швейцарії (у випадку постійного проживання на території Польщі).

Право на фінансову допомогу від держави надають лише тим іноземцям, які проживатимуть у Польщі разом з дітьми впродовж усього розрахункового періоду. Уповноважені органи можуть перевірити чи заявник фактично проживає на території держави зі своєю сім’єю. Також важливо, щоб заявку на отримання 500+ подавав саме той із батьків, хто проживає на території Польщі на підставі одного з вищеперелічених документів (якщо таких документів не мають обоє). 

Окрім самої заявки, у іноземців можуть вимагати такі документи:

  • документ, що підтверджує право іноземця на отримання допомоги (закордонний паспорт з візою, дозвіл на тимчасове або постійне проживання);
  • свідоцтво про народження дитини;
  • рішення суду про встановлення опіки;
  • підтвердження суду про провадження справи про усиновлення дитини;
  • інші документи, в тому числі заяви, необхідні для встановлення права на отримання допомоги на дитину. Це можуть бути документи, що підтверджують проживання дитини разом з батьками на території Польщі, наприклад, закордонний паспорт з відміткою про перетин кордону, довідки з дитячого садка або школи тощо.

Документи слід подавати разом із перекладом на польську мову, виконаним присяжним перекладачем на території Польщі або з нотаріально засвідченим перекладом, виконаним на території України.

Іноземці, які працевлаштовані в Польщі на термін до шести місяців, працюють на підставі робочої візи чи просто навчаються в Польщі, не мають права на участь в програмі Сім’я 500+.

Нагадаємо, з 2022 року польським сім'ям з маленькими дітьми будуть виплачувати додаткову фінансову допомогу в межах програми Сімейний капітал опіки.

⇒ Читайте також:

У Польщі батьки зможуть отримати допомогу для оплати дитячого садка

Чи знизились ціни на продукти у Польщі після тимчасового скасування ПДВ

Ціни на нерухомість в Європі: Варшава майже така ж дорога, як Мадрид, Лісабон і Рим

Головне фото: Xavier Mouton on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах