Польща продовжила термін легального перебування українських біженців

01 Червня 2023

Президент Польщі Анджей Дуда підписав новелізацію Спецзакону про допомогу біженцям з України. З цього моменту термін легального перебування українців, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, продовжили до 4 березня 2024 року. У деяких випадках нашим співгромадянам дозволили залишатися у Польщі до серпня або вересня 2024 року, пише видання ukrainianinpoland.pl. Зазначимо, досі крайнім був термін 24 серпня 2023 року.

Раніше Спецзакон, який у 2022 році ухвалили в Польщі з метою допомоги та підтримки біженців з України, дозволяв нашим співгромадянам легально проживати у Польщі впродовж 18 місяців. Це стосувалося людей, які знайшли тимчасовий захист у Польщі у зв’язку з воєнними діями в Україні, тобто легально прибули в сусідню державу після 24 лютого 2022 року. 

Однак у квітні 2023 року Сейм Польщі ухвалив новелізацію цього Спецзакону, яка серед іншого передбачає такі ситуації:

  • перебування українських біженців у Польщі буде вважатися легальним до 4 березня 2024 року (в тому числі власників Карти поляка та найближчих членів їхньої сім’ї);
  • дитина, яка народилася на території Польщі, а її мати є біженкою з України, має право на легальне перебування в країні протягом того ж періоду, що й її матір.

Цю новелізацію 29 травня підписав президент Анджей Дуда. Варто наголосити, що норми Спецзакону поширюються лише на тих українських громадян, які легально потрапили на територію Польщі. 

Водночас є певні категорії українських громадян, яким Польща дозволила перебувати на своїй території трохи довше, а саме до 31 серпня 2024 року. Йдеться про:

  • дітей, які станом на 4 березня 2024 року відвідуватимуть дошкільний навчальний заклад у Польщі;
  • дітей, які здобувають обов’язкову шкільну чи іншу освіту – у польських або українських школах, у тому числі дистанційно;
  • батьків та опікунів цих неповнолітніх учнів;
  • осіб, які не пізніше 2022-2023 навчального року розпочали навчання в гімназії, ліцеї або школі для дорослих (branżowej szkole II stopnia, szkole policealnej lub szkole dla dorosłych).

Крім цього, до 30 вересня 2024 року на території Польщі можуть легально перебувати українські учні, які складатимуть іспит для отримання атестату про повну загальну середню освіту (egzamin maturalnу). Це також стосується їхніх батьків чи опікунів. 

Також зазначимо, що новелізація Спецзакону продовжує терміни надання всіх пільг та інших видів допомоги українським біженцям.

⇒ Читайте також:

Польські компанії зменшують кадровий голод через війну в Україні працівниками з Азії

Як змінилися ціни на базові продукти в Польщі за сім років

Понад 40% поляків проти підвищення соціальної допомоги сімʼям 500+

Головне фото: Agencja Wyborcza.pl, Sylwia Penc

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах