Понад 40% поляків проти підвищення соціальної допомоги сімʼям 500+

23 Травня 2023
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Минулого тижня стало відомо, що польський уряд планує підняти вартість грошової допомоги в межах програми Сімʼя 500+ до 800 злотих. Таку обіцянку, зокрема, виголосив лідер правлячої партії Польщі Закон і Справедливість Ярослав Качинський. Натомість опозиційний політик Дональд Туск запропонував, щоб родини в Польщі почали отримувати підвищену соцдопомогу від держави вже з 1 червня 2023 року, тобто з Дня дитини. Про це пише видання businessinsider.com.pl.

На замовлення телеканалу Polsat інститут IBRiS провів серед поляків опитування на тему подорожчання програми 500+. І хоча більша частина респондентів підтримує таке рішення уряду, все ж група тих, хто проти, становить понад 40%. 

За переоцінку соціальної допомоги та її підняття до 800 злотих проголосувало 54,7% респондентів. При цьому «безумовно» підвищення підтримує 30,9%, а «радше підтримує» — ще 23,8% учасників.

Водночас 42,1% опитаних виступають проти валоризації, зокрема 29% «безумовно проти» такого рішення, а «радше ні» — 13,1%.

Поляків також запитали відколи, на їхню думку, мають запровадити підвищення. Ідею Дональда Туска про 1 червня 2023 року підтримало загалом 42,3% людей (респонденти майже порівну обрали варіанти «безумовно так» і «радше так»).

Проти підвищення з червня виступило 53,3% респондентів, з яких 36,4% було «безумовно проти», а 16,9% — «радше проти».

Інститут IBRiS проводив опитування 19-21 травня на групі 1020 осіб методом CATI.

Варто зазначити, що за словами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, урядовий проєкт підвищення соціальної допомоги Сімʼя 500+, "імовірно", вийде на публічне обговорення лише в червні 2023 року. Такий крок означає, що уряд має намір провести повний і відповідний стандартам законодавчий процес.

⇒ Читайте також:

Популярний польський туроператор страхуватиме туристів від дощу

Краків обмежує продаж алкоголю вночі

Штрафні бали за порушення ПДР у Польщі знову скасовуватимуть щороку

Головне фото: Jessica Rockowitz/Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах