Оновлений Спецзакон про допомогу біженцям має стимулювати українців шукати роботу в Польщі

06 Лютого 2023
робота в польщі для біженців з україни

Новелізація закону про допомогу біженцям з України у Польщі, яку Президент Анджей Дуда підписав у січні 2023 року, серед іншого передбачає спрощення для місцевих підприємців, які беруть на роботу українців. Водночас вона накладає й певні обов’язки на тих, хто шукає в Польщі захисту від війни та прагне залишитись в цій країні на тривалий період. Норми закону покликані, перш за все, стимулювати українців шукати у Польщі працевлаштування, а роботодавців охочіше надавати їм таку можливість,  пише видання wiadomoscihandlowe.pl.

Нові норми Спецзакону визначають, що після прибуття на територію Польщі українські громадяни матимуть 30 днів для того, щоб подати заяву на отримання ідентифікаційного номера PESEL, а отже офіційно зареєструватися у цій країні. Ті, хто вже проживає в Польщі певний час після початку повномасштабної війни, але ще не отримав цього номера, також матимуть 30 днів на оформлення документа з моменту, коли норма набуде чинності, а не 90 днів, як було досі. 

Анна Джоболда з відділу міжнародного рекрутингу компанії Gremi Personal каже, що для агентства з працевлаштування, яке займається в першу чергу шукачами роботи, це корисна новелізація, яка ще більше спонукатиме українців у Польщі до зайнятості.

«Для нас найважливішим є надання роботодавцю 14 днів для повідомлення служби зайнятості про працевлаштування іноземців і те, що положення будуть уніфіковані в усіх нормативно-правових актах»,  — додає експертка.

робота для жінок з україни в польщі 2023ewl.com.pl

Також Спецзакон передбачає, що від зайнятості іноземного громадянина, зокрема й українця чи українки, залежатиме отримання дозволу на проживання у Польщі. Як нагадує Анна Джоболда, з 1 квітня такий дозвіл в Польщі зможуть отримати українці, які знайшли роботу або започаткували тут свій бізнес, тобто планують залишитись в цій країні на тривалий час. 

«Із працевлаштуванням їхнє життя в Польщі буде простішим, вони зможуть жити гідно і не переживати за майбутнє. З 5-відсотковим рівнем безробіття кожен знайде роботу в Польщі», — ввважає фахівчиня з рекрутингу.

Нагадаємо, новелізація Спецзакону також передбачає, що з 1 березня українські біженці, які перебувають в Польщі більше 120 днів, будуть змушені покривати 50% вартості житла у пунктах спільного проживання на території Польщі. А з 1 травня сума зросте до 75% (якщо людина проживає в Польщі понад 180 днів). Таке правило має ще більше стимулювати біженців з України до пошуку роботи в сусідній країні. Проте з нього є ряд винятків.

Про інші зміни, які принесе у життя та побут українських біженців у Польщі новелізація Спецзакону, читайте ТУТ

⇒ Читайте також:

Бедронка піднімає зарплати офісним працівникам і стає лідером серед працедавців у Польщі

Середня зарплата в Польщі зросла до 7000 злотих, але інфляція “поглинає” підвищення

Зміни до польського Кодексу праці-2023: додаткова відпустка та подовження декрету

Головне фото: Shutterstock

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах