Польща продовжить вимагати тест на коронавірус від усіх мандрівників з-за меж ЄС

31 Січня 2022
правила перетину кордону з польщею під час карантину

Громадяни України будуть змушені проходити тест на коронавірус перед в’їздом до Польщі ще щонайменше до кінця лютого. Відповідне розпорядження польський уряд прийняв 28 січня 2022 року. Документ фактично продовжує дію всіх актуальних карантинних обмежень в країні до 28 лютого. Нагадаємо, попередній термін дії цих обмежень завершувався сьогодні, 31 січня. 

Як відомо, обов’язкова умова в’їзду на територію Польщі для громадян третіх держав - негативний результат тесту на коронавірус - стосується навіть повністю вакцинованих осіб. Дослідження слід провести не раніше, ніж за 24 години до перетину кордону. Польські службовці враховуватимуть тести, виконані методом ПЛР, а також швидкі антиген-тести. Результат має бути перекладений польською або англійською мовами. 

Тести можуть не здавати лише діти, які навчаються у польських школах і дитсадках, а також опікуни, які їх супроводжують. 

Зверніть увагу, наявність тесту не звільняє невакцинованих осіб та осіб, які щеплені не затвердженими на території Європейського Союзу вакцинами, від проходження 14-денного карантину в Польщі. Самоізоляцію можна буде припинити достроково, якщо через 8 днів після перетину кордону здати ПЛР-тест та отримати негативний результат. 

ситуація на кордоні з польщею заразdw.com

Окрім цього, до кінця лютого в Польщі продовжили решту актуальних карантинних обмежень, зокрема:

  • ліміт людей, які можуть відвідувати церкви, ресторани, готелі, заклади культури, а також басейни та аквапарки становить 30% від загальної місткості;
  • у громадському транспорті та поїздах дозволено займати лише 75% вільних місць;
  • дискотеки, клуби та танцювальні заклади не працюють;
  • ліміт на відвідування спортзалів, фітнес-центрів, музеїв, художніх галерей, ярмарок, виставок, конференцій тощо - 1 особа на кожні 15 м2;
  • ліміт покупців в магазинах та супермаркетах - 1 особа на кожні 15 м2;
  • дистанційне навчання у всіх навчальних закладах.

Додамо, всім, хто проживає на території Польщі, доведеться виконувати тест на коронавірус, якщо інфікується хтось із їхніх співмешканців. Вимога поширюється і на щеплених осіб. Також в країні діє обов’язкова вакцинація проти Covid-19 для трьох професійних груп: медичних працівників, вчителів та військовослужбовців.

Нагадаємо, у Польщі можна безкоштовно пройти тест на антиген до Covid-19 в аптеці. З переліком таких аптечних пунктів можна ознайомитись ТУТ.

⇒ Читайте також:

У Польщі спростили процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

У 2021 році найбільш інтенсивний рух через кордон був на КПП Шегині-Медика

Польська залізниця PKP Intercity підносить ціни на квитки

Головне фото: pb.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах