Польща видаватиме українським біженцям е-документ Diia.pl для перетину кордонів ЄС

25 Липня 2022
електронний документ дія пл

Польща буде видавати біженцям з України електронний документ Diia.pl, на підставі якого можна перебувати в Польщі, подорожувати країнами Євросоюзу та перетинати його зовнішні кордони. Про це з посиланням на сайт польського уряду інформує видання zaxid.net.

Електронний документ Diia.pl - це посвідка на проживання, що використовується разом із дійсним проїзним документом для перетину зовнішнього кордону ЄС (тобто закордонним паспортом). Ця посвідка дозволяє пересуватися Шенгенською зоною впродовж 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Це стосується тих українських біженців, які вже використали дозволені 90 “безвізових” днів, перебуваючи під тимчасовим захистом у Польщі. Фактично, новий документ відкриє їм можливість подорожувати до інших країн Шенгенської зони ще впродовж 90-днів кожні півроку без необхідності оформлювати візу, оскільки ці люди мають право легально проживати на території Польщі 18 місяців.

Документ містить найважливіші дані про свого власника, такі як ім'я та прізвище, номер PESEL, дата і місце народження та громадянство. Крім цього, електронна посвідка має фотографію власника. Документ видають лише тим повнолітнім українським громадянам, які перетнули польський кордон після 24 лютого 2022 року.

Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywatel - своєрідну польську версію українського застосунку Дія. Для того, щоб оформити таке е-посвідчення, спершу необхідно отримати PESEL, а згодом - логін та пароль до довіреного профілю (Profil Zaufany).

Про запуск проекту польська сторона вже повідомила Європейську Комісію. Так, Міністерство внутрішніх справ та адміністрації подало до ЄК заявку на можливість видання тимчасового документа Diia.pl як підтвердження легальності перебування іноземця в Польщі. Інформація про документ була одночасно направлена ​​до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони. Фактично, це буде перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському Союзі.

Цікаво, що такий документ видаватимуть також іншим іноземним громадянам, чиє перебування на території Польщі вважається легальним відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом у їхній країні.

⇒ Читайте також:

Польща дозволяє українцям перетнути кордон за внутрішнім паспортом лише раз

Спрощена процедура перетину кордону Польщі з домашніми тваринами перестала діяти

Батьки зможуть надавати дозвіл на виїзд дитини за кордон через Дію

Головне фото: rbc.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах