Польща закупила 9 тонн золота та встановила рекорд серед країн ЄС

04 Жовтня 2018
Польща закупила 9 тонн золота

Польща стрімко розвивається та росте як в економічному плані, так і на рівні життя простих людей. Недарма наші співвітчизники все частіше емігрують в Польщу у пошуках роботи чи на навчання. Економіка Польщі стрімко росте вгору і випереджає за розвитком більшість країн Центрально-Східної Європи.

Рекордне поповнення золотого фонду Польщі

Так, нещодавно стало відомо, що Національний банк Польщі (NBP - Narodowy Bank Polski) закупив лише протягом цього літа аж 9 тонн золота. Такі дані оприлюднив Міжнародний валютний фонд.

“Financial Times” повідомляє, що NBP купив золото у двох траншах: дві тонни в липні та сім тонн у серпні цього року. Таким чином, Польща встановила своєрідний рекорд, оскільки це перша покупка золота країною-членом Європейського Союзу з 1998 року, ще й у такому масштабі.

Рекордне поповнення золотого фонду Польщі

У звіті "Financial Times" також повідомляється, що цей рік виявився досить вдалим у світі для купівлі золота - загалом за 2018 центральними банками держав була закуплено 264 тонни золота. Це наймасштабніший “золотий шопінг” за останні шість років.

Цього року, як відомо, ціна на золото знизилася на 10% під тиском сильного долара та зростаючої дохідності по облігаціях США. Так, зараз унція золота коштує близько 1 183 доларів. Інвестори менш зацікавлені в інвестуванні своїх ресурсів у золото та інші дорогоцінні метали. Проте для центральних банків золото є дедалі більш привабливим альтернативним депозитом на противагу долару та іншим валютам.

Відповідно до діючого обмінного курсу, тонна золота коштує близько 154 мільйонів злотих, тобто на закупівлю 9 тонн цього дорогоцінного металу Національний банк Польщі витратив не менше 1,4 млрд злотих. 

Всі свої золоті запаси Польща зберігає в Лондоні в підвалі Банку Англії. В даний час країна володіє 112,3 тоннами золота.

Рекордне поповнення золотого фонду Польщі

Нагадаємо, нещодавно Польща офіційно увійшла до групи найрозвиненіших країн світу та стала першою та поки єдиною країною з Центрально-Східної Європи, що увійшла до групи країн “першого світу” за рівнем соціально-економічного розвитку.

Читайте також:

Польща офіційно увійшла до групи найрозвиненіших країн світу

В Польщі пропонують збільшити час заборони торгівлі з суботи до понеділка

Квитки на потяги польської залізниці подорожчають

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах