Польський уряд готує новелізацію закону про допомогу українським біженцям: що зміниться з нового року

24 Жовтня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Польський уряд працює над новелізацією закону про допомогу біженцям з України. Законопроект передбачає, що громадяни України, які шукають тимчасового захисту від війни у Польщі, повинні обов’язково отримати ідентифікаційний номер PESEL, а також мають право на фінансову допомогу для придбання шкільних підручників. Про це інформує сервіс samorzad.pap.pl.

Новелізація закону про допомогу українським біженцям необхідна, аби уточнити деякі положення, змінити окремі рішення та доповнити закон новими правовими нормами. Про таку потребу раніше повідомляли як міністерства, так і воєводи та органи місцевого самоврядування.

Як анонсував заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Павел Шефернакер, одним з ключових рішень має бути запровадження співфінансування для українських біженців, які перебувають у місцях спільного проживання довше, ніж 120 днів. Так, з 1 лютого 2023 року такі особи будуть змушені покривати 50% вартості проживання, однак не більше, ніж 40 злотих з однієї особи за день. А з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 180 днів, покриватимуть вже 75% вартості проживання, але не більше, ніж 60 зл/особа за добу. 

Цей обов’язок не стосуватиметься осіб з інвалідністю; дітей; пенсіонерів; вагітних жінок; осіб, які виховують дитину віком до 1 року; опікунів чи батьків щонайменше трьох дітей; осіб зі складною фінансовою ситуацією (яку має оцінити воєвода або інституція, що надає допомогу). 

Серед інших рішень МВСтА Польщі: обов’язкове для всіх українських біженців на території країни отримання ідентифікаційного номеру PESEL та визнання на законодавчому рівні електронного документу, доступного через мобільний застосунок diia.pl, як такого, що дає право на тимчасове проживання у Польщі.

допомога біженцям з україни в польщіMarek Lasyk/reporter / East News

Також новелізація закону передбачає покриття витрат на придбання підручників та навчальних матеріалів для українських дітей, які відвідують у Польщі державні та приватні початкові школи. Кошти на це органи місцевого самоврядування отримають із Фондів допомоги.

На додачу, урядовці пропонують запровадити правову основу для того, аби отримувати дані про дату та історію перетину польського кордону громадянами/нками України, які отримують в Польщі соціальні виплати. Йдеться про дати виїзду та в’їзду на територію Польщі. Такі дані на вимогу ZUS має надавати Прикордонна служба Польщі, аби виключити випадки несанкціонованого використання соціальної допомоги. 

Крім того, у Польщі планують запровадити законодавчі рішення, які захистять громадян/ок України від відмови щодо надання їм тимчасового дозволу на проживання в Польщі у тих випадках, коли вони не відповідають усім необхідним критеріям для отримання конкретного типу дозвільного документу, або коли обставини не виправдовують перебування на період довший, ніж 3 місяці.

За планом, Рада Міністрів Польщі має затвердити новелізацію закону про допомогу українським біженцям у 4 кварталі 2022 року. 

⇒ Читайте також:

Єврокомісія ще на рік продовжила статус захисту для біженців з України

Подорожчає термінове оформлення закордонних паспортів українців

У 2022 році Польща видала іноземцям на 60% більше дозволів на проживання, ніж рік тому

Головне фото: tvp.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах