Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьУ 2022 році зросла кількість іноземців, які отримали в Польщі дозвіл на тимчасове проживання у порівнянні з попереднім роком. У 3 з 4 випадків дозвільний документ отримували громадяни України. До Польщі також охоче переїжджають білоруси, грузини і навіть росіяни. Про це пише видання businessinsider.com.pl.
За даними Управління у справах іноземців Польщі, з січня по серпень 2022 року близько 198 тисяч іноземців отримало дозвіл на тимчасове перебування на території держави. Це на 56,7% більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Тоді таких осіб налічувалось понад 126 тисяч.
На думку експерта BCC у справах легалізації перебування і працевлаштування іноземців у Польщі Міхала Вислоцького, на таку статистику значний вплив мала новелізація закону про іноземців у Польщі. Вона передбачає спеціальне рішення для тих осіб, які надіслали свої заявки на отримання дозволу на тимчасове перебування ще до 1 січня 2021 року, але так і не отримали рішення до 29 січня 2022 року. Ці особи могли розраховувати на розгляд їхньої справи за спеціальною, спрощеною процедурою.
Впродовж перших восьми місяців 2022 року найбільшу кількість дозволів на тимчасове перебування в Польщі видав мазовецький воєвода - 34 459 (28 тис. рік тому). Наступним у цьому рейтингу є великопольський воєвода - 27 тис. дозволів (14 897 у 20221 році). Інші місця у рейтингу розподілились так:
У кінці рейтингу опинився свентокшиський воєвода - 2 486 дозволів (1 240 у 2021-му), а перед ним - опольський - 2 666 дозволів (2 356), а також підляський - 3 217 (2 199 у 2021-му).
“Адміністративні райони, зазначені на початку списку, охоплюють великі міські агломерації, сприятливі для розселення. Там, де є розвинена інфраструктура та більш доступний ринок праці, легше знайти роботу та адаптуватися до нової країни. Крім того, у цей період спостерігався приплив біженців з України, більшість з яких проживала в найбільших українських містах. Тому вони шукали притулок у місцях із подібним рівнем життя, як у їхніх рідних містах”, – коментує Катажина Семенкевич, експерт із трудового права від роботодавців Республіки Польща.
З січня по кінець серпня найбільшу кількість дозволів на проживання в Польщі отримали громадяни України - 72,8% або 144 049 осіб. За аналогічний період 2021 року ця цифра становила 93 084 особи. Друге місце в рейтингу посіли білоруси - 12 200 осіб (проти 5 600 осіб у 2021 р.). Наступні місця посіли громадяни Грузії - 7 909, Індії - 4 248, Молдови - 3 029, Росії - 2 939, В'єтнаму - 1 973, Туреччини - 1 755, Узбекистану - 1 656 та Китаю - 1 228.
“Українці протягом багатьох років були найчисленнішою групою іноземців у Польщі. Після закінчення терміну перебування на підставі безвізового режиму або візи вони подають заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання. У свою чергу, зростання інтересу до посвідок на проживання з боку громадян інших країн, на мій погляд, обумовлено ситуацією на ринку праці. Впродовж певного часу польські роботодавці дедалі рідше знаходять серед українців кандидатів відповідної кваліфікації, що підвищило їхній інтерес до фахівців з інших країн”, – аналізує експерт BCC.
⇒ Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі у 2023 році
tvojarabota.pl
Крім цього, за даними Управління у справах іноземців, з січня по серпень 2022 року було 157 125 іноземців, яким дали позитивне рішення щодо тимчасового проживання з метою працевлаштування в Польщі. Це на 73,6% більше, ніж за аналогічний період 2021 року - тоді було зафіксовано 90 530 таких випадків.
“Ситуація на польському ринку праці, незважаючи на низький рівень безробіття, насправді не оптимістична. Проблема полягає в нестачі кадрів, зокрема в таких галузях, як будівництво, логістика та транспорт. Іноземні працівники заповнюють цю прогалину, але їх все ще недостатньо. Складні процедури легалізації праці іноземців є перешкодою для підвищення рівня працевлаштування, який – будемо сподіватися, що у зв’язку зі змінами до закону, що готується – покращиться”, – наголошує Катажина Семенкевич.
Найбільшу кількість позитивних рішень про надання дозволу на тимчасове проживання з правом на працевлаштування у Польщі видали такі воєводи:
Натомість, у кінці рейтингу опинились такі воєводства, як Свентокшиське - 1 982, Опольське - 2 034 та Підкарпатське - 2 412.
Серед усіх іноземців, які отримали ці дозволи, як і раніше лідирують українці - 120 105 осіб або 76,4% (минулоріч їх було 70 340).
“Наслідки війни вже помітні на нашому ринку праці. Збільшення кількості виданих дозволів на роботу для українців пов’язане з тим, що до нашої країни приїхало багато жінок. У свою чергу проблемою є виїзд чоловіків в Україну. Ми не знаємо, як довго триватиме війна, тому роботодавці повинні діяти, щоб відкритися для працівників з інших країн. Як організація, що об’єднує роботодавців, ми закликали розширити спрощену процедуру працевлаштування, яка діє для біженців, на громадян інших країн, наприклад, на білорусів”, – каже Катажина Семенкевич.
⇒ Читайте також:
У Польщі Uber дозволив водійкам обирати чи перевозити пасажирів-чоловіків
Польща планує скасувати спрощений доступ до ринку праці для росіян
Процес працевлаштування іноземців у Польщі повністю переведуть в електронний формат
Головне фото: ThisisEngineering RAEng on Unsplash
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі