У Польщі терміново шукають професійних водіїв - заробітки від 10 тисяч злотих

15 Серпня 2022
робота водієм фури у польщі

У Польщі не вистачає близько 150 тисяч професійних водіїв. Роботодавці нарікають, що зараз в країні критично мало професіоналів, які можуть перевозити життєво важливі вантажі. Водночас водіям пропонують як ніколи високі заробітки - значно вищі, ніж середня зарплата в Польщі. Так, ще рік тому кожен другий водій міг розраховувати на близько 6 тисяч злотих нетто в місяць. Зараз потенційних кандидатів спокушають зарплатами на рівні не менше 10 тисяч злотих, пише businessinsider.com.pl.

Зараз у публічному просторі часто піднімають питання великого дефіциту працівників у сфері IT. Проте виявляється, що ще більш нагальною на польському ринку праці є потреба у водіях-далекобійниках. Одним із помітних ефектів нестачі професійних водіїв є, серед іншого, проблеми з постачанням цукру до продуктових магазинів.

Згідно з дослідженням порталу bankier.pl, близько року професійні водії були найбільш затребуваними спеціалістами у Польщі. Щомісяця інтернет-вакансій для них було у кілька разів більше, ніж для програмістів. За підрахунками, зараз місцевий ринок праці терміново потребує близько 150 тисяч кваліфікованих водіїв. 

зарплата в польщі 2022

Транспортні фірми багато років поспіль зіштовхувались з цією проблемою. Після початку повномасштабної війни в Україні вона ще більш загострилась, оскільки відбувся різкий відтік кадрів. Відчайдушні роботодавці стали шукати водіїв далеко за межами Польщі, зокрема з Філіппін. 

“Треба наголосити, що така ситуація на ринку праці є не лише проблемою Польщі, вона радше має глобальний характер. З такими ж проблемами зіштовхується ринок в Америці, Азії та Західній Європі. Більшість країн пробує дати собі раду у схожий спосіб, запрошуючи до роботи людей з інших, менш економічно розвинутих країн, де панує безробіття, а зарплати значно нижчі”, - пояснює Мацей Вронський, президент організації Транспорт і Логістика Польща. 

Цікаво, що ця робота є дуже добре оплачувана в Польщі. Середній заробіток професійного водія є значно вищим, ніж середня зарплата в країні. За даними bankier.pl, у 2021 році кожен другий водій міг розраховувати на зарплату від 6 тисяч злотих на руки. У цьому році мінімальна межа ще більше посунулась вгору. 

“Зараз, щоб міжнародний водій прийшов на роботу, він має отримувати близько 10,5 тисяч злотих на руки”, - оцінює Мацей Вронський.

Експерти також наголошують, що однією з перепон на шляху до отримання кваліфікації водія є отримання водійських прав та всіх професійних знань. Дуже часто за це доведеться заплатити чималі гроші, що для багатьох осіб може стати серйозною перешкодою. Особливо це стосується тих, хто ще не повністю впевнений, що хоче залишитись у цій професії надовго. Йдеться про витрати на рівні 7-10 тисяч злотих. 

“Для осіб, які тільки закінчили середню школу чи університет, і ще не знаю, що робити далі, а хотіли б їздити як водії, ця сума дуже часто є бар’єром”, - зауважує Юстина Швєбода, голова правління Польського Інституту Автодорожнього Транспорту. 

Щоб могти приступити до вироблення права на водіння ТЗ масою від 3,5 тонн, спершу треба отримати водійські права категорії В. Це, залежно від міста, може коштувати в середньому 2,8 тисяч злотих. Водійське посвідчення категорії С або С+Е, що дає право на водіння ТЗ з причепом, коштує близько 6-8 тисяч злотих. Якщо людина безробітна, вона може отримати дофінансування з управління праці. Однак максимальна межа такої допомоги становить 4,5 тисячі злотих і може залежати від бюджету управління. 

⇒ Читайте також:

Працівники Бедронки у Польщі вимагають підвищення зарплат на 500 злотих

Інфляція в Польщі поглинула 2,5 тисячі злотих зі середньої зарплати за 17 років

Українські біженці-фрілансери можуть не сплачувати податки в Польщі

Головне фото: iru.org

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах