Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

09 Листопада 2020
Купити квартиру в Польщі українцям

Сто місячних зарплат, або всі зароблені за 8,5 років гроші доведеться віддати за середньої величини кавалерку у Варшаві. Такі дані нещодавно оприлюднив портал Morizon.pl. У Кракові за однокімнатну квартиру без окремої кухні заплатимо 91 зарплату, а в Лодзі майже вдвічі менше, ніж у Варшаві - 52 середні місячні зарплати. 

Купити нерухомість в Польщі-2020

Купівля власного помешкання - це мрія тисячі молодих людей в Польщі. Закінчення університетського життя, працевлаштування чи навіть створення сім’ї - це головні причини, які мотивують молодих людей облаштовувати власний простір, аби відчути себе повністю незалежним. 

Не всі мають амбіції та фінансові можливості, аби вже на старті придбати помешкання з кількома кімнатами. У такому випадку альтернативою може стати так звана “кавалерка” - квартира невеликою площею, зазвичай без окремої кухні чи санвузла. 

квартира-студія в польщі ціни 2020

Вартість квартири-студії в Польщі є різною: як це зазвичай буває у випадку нерухомості, ключовим критерієм є локалізація. Квартири у великих містах або популярних місцевостях для відпочинку будуть дорожчими, ніж у містечках. Останніми роками, на кавалерки стали полювати малі та навіть крупні інвестори, які згодом здають їх в оренду. 

Серед інших критеріїв, які можуть впливати на вартість житла в Польщі, експерти виділяють площу квартири, стан ремонту та обладнання, а також вік та стан будинку, якому вона розташована. 

⇒ Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи

Вартість кавалерки у Варшаві в 2020 році

Не дивує той факт, що серед шести найбільших польських міст саме у Варшаві кавалерки є найдорожчими. Аналіз ринку, який нещодавно провів сервіс Morizon.pl, показав - середня ставка за таку квартиру в столиці Польщі становить 385 000 зл (13 200 зл/м2). 

За даними GUS, середня зарплата в Польщі, яку працівник отримує “на руки”, в серпні 2020 року становила 3830,34 зл (або 5 337,65 зл/брутто). Отож кавалерка у Варшаві обійдеться власнику в сто середніх місячних зарплат, що дорівнює понад восьми рокам роботи. 

новобудови в польщі купити квартиру

Скільки коштує купити квартиру в Кракові і Гданську?

В Кракові ситуація з купівлею кавалерки виглядає трішки краще - аналіз актуальних пропозицій на ринку показав, що середня вартість однокімнатної квартири “під Вавелем” становить 350 000 зл (12 100 зл/м2). Це означає, що на її купівлю потрібно відкласти 91 середню зарплату нетто, або всі зарплати за 7,7 років роботи. 

Стільки ж доведеться заощаджувати й тим, хто хоче придбати власне невелике помешкання в Гданську - тут середня ціна кавалерки також дорівнює 350 тис. злотих. Трохи нижча ціна за квадратний метр - 11 800 злотих - свідчить про те, що запропоновані помешкання в Гданську мають більший метраж, ніж у Кракові. 

Ціна однокімнатної квартири у Вроцлаві і Познані

Трішки менше часу доведеться заощаджувати на купівлю кавалерки в агломераціях на заході Польщі: 69 місяців у Познані і 76 місяців у Вроцлаві. Згідно з даними сервісу Morizon.pl, у столиці Великопольського воєводства середня ціна однокімнатної квартири зараз становить 265 тис. злотих (8 900 зл/м2), а в столиці Нижньої Сілезії - 290 тисяч злотих (10 200 зл/м2). 

Ціни на квартири-кавалерки у Лодзі

Серед шести найбільших міст Польщі найнижчими цінами на кавалерки може похвалитись Лодзь - за такого типу помешкання власники хочуть отримати в середньому 198 тисяч злотих (6 600 зл/м2). Це майже вдвічі менше, ніж у Варшаві (яка, до речі, розташована всього за 120 км). Тож, якщо ви задумуєтесь над купівлею власного невеликого житла у Лодзі, вам потрібно заощадити близько 52 середніх місячних зарплат (4,4 роки роботи). 

нерухомість в містах польщі ціни 2020

Зрозуміло, що серед пропозицій продажу однокімнатних квартир у Польщі можна натрапити і на значно дорожчі, і дешевші оголошення. У Варшаві найнижча ціна на таке помешкання становить близько 260 тисяч злотих, а у Познані - 200 тисяч злотих. Найдешевші квартири вартують приблизно на 30% нижче середньої ціни.

Знайдеться і чимало хороших варіантів для тих, хто шукає помешкання із зручним розташуванням та в новому будинку. Ставка за однокімнатні апартаменти, розташовані у престижному районі, що також мають гараж або спортивно-відпочинковий майданчик поблизу будинку, може бути навіть вдвічі вищою, ніж вказані у статті цифри. Наприклад, серед варшавських цінових пропозицій можна натрапити на такі, що перевищують межу у мільйон злотих. Щоб їх придбати, потрібно цілих 260 середніх зарплат, або ж всі зароблені за 22 роки роботи кошти.

Про актуальні ціни на оренду квартир в Польщі читайте ТУТ.

⇒ Читайте також:

Польща - одна з найдешевших країн Євросоюзу, - Євростат

Бум нерухомості в Польщі. Актуальні ціни і тенденції в 2020 році

Жінки в Польщі заробляють на 20% менше, ніж чоловіки

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах