Поляки поспішають отримати британський паспорт. Кількість заявок виросла майже вдвічі.

28 Серпня 2017
робота в польщі

Все більше українців виїжджає до Польщі на навчання, купує польську нерухомість, працює в Польщі, переїжджає туди жити та навіть прагне отримати польське громадянство. А поляки тим часом з не меншим ентузіазмом розглядають перспективу проживання та праці у більш розвинутих країнах Європи, особливо у Великобританії. За останніми підрахунками, на даний час у Великобританії проживає більше мільйона поляків. А за даними британського статистичного управління, всього за рік кількість прохань від поляків про отримання британського паспорта зросла аж на 44%.

Експерти пояснюють це впливом референдуму у справі виходу Великобританії з ЄС (Brexit), який відбувся 1 липня 2016 року. Адже саме з цього часу кількість заявок почала стрімко зростати і до 30 червня 2017 року заявки на отримання британського громадянства подали понад 6,1 тис. поляків, у порівнянні з близько 4,3 тис. осіб роком раніше. У той же період число поданих прохань про британський паспорт громадянами всіх країн ЄС теж зросло, і аж до 80 відсотків: з 15781 до 28502.

Особливо високий ріст був зафіксований в так званій групі UE14, тобто серед  держав, які вже давно є членами ЄС, зокрема мова йде про громадян Німеччини, Франції, Іспанії та Італії. Та все ж зацікавленість можливістю отримання статусу громадянина Великобританії у поляків вже тривалий період найвища серед усіх інших іноземців, пише tvn24bis.pl.

Переговори між Великобританією і ЄС ще не завершені, тому як виглядатиме процедура надання британського громадянства особам з ЄС після виходу звідти Великобританії, поки невідомо. У Лондоні пропонують зробити обов’язковою реєстрацію в центральній базі даних, це присвоюватиме людині спеціальний статус резидента. В такому випадку, для того, щоб до резидента у Великобританію приїхали родичі, потрібно буде виповнити певні фінансові вимоги. Всі права та обов'язки резидентів будуть прописані в британському законодавстві і захищатимуться у британських судах. У свою чергу, на думку європейських експертів, всі існуючі закони щодо громадянства Великобританії для жителів ЄС повинні залишитись без змін і тимчасових обмежень, а верховним судом має залишатися Суд Справедливості ЄС в Люксембурзі.

А поки Лондон і Брюссель домовляються, поляки шукають шляхів узаконення свого перебування у Великобританії. Ще одним способом є отримання так званої сталої резидентури, що є першим кроком до отримання британського громадянства. У першому кварталі поточного року заяву про підтвердження сталої резидентури подало близько 13 тисяч поляків; у другому кварталі - понад 12,4 тис. Щоправда, уряд Великобританії не гарантує, що після Brexit цей документ надаватиме особі ті ж права, що й зараз. Скоріш за все, навіть маючи його, потрібно буде знову клопотати про можливість перебувати у Великобританії.  

Нагадаємо, що Великобританія почала процес виходу з Європейського Союзу 29 березня 2016 року  і повинна завершити процедуру до кінця березня 2019 року.

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

Робота в Польщі по біометричному паспорту

Українці мають право на пенсію в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах