Права іноземців, які працюють в Польщі

25 Січня 2017
Легальна робота в Польщі , запрошення на роботу до польщі

Польський роботодавець не має права брати з іноземця жодних коштів за запрошення на роботу – про це вкотре нагадала Державна інспекція праці Польщі. Платити не потрібно і щоб отримати дозвіл працювати в Польщі. Українці, які хочуть працювати чи працюють в Польщі, повинні знати, що мають право на ті самі умови роботи та заробітну плату, що й поляки.

Легальна робота в Польщі – штрафи за нелегальне оформлення

“Іноземець, який приїхав до Польщі на роботу, не повинен бути дискримінованим за свою національність, расу, релігію чи походження”, – підкреслює Рафал Пасік, представник польської Державної інспекції праці. Більше того, кожен іноземець, перед тим, як підписувати угоду з роботодавцем в Польщі, має повне право ознайомитись із її змістом на своїй рідній та зрозумілій мові, щоб чітко розуміти свої права та обов’язки і не бути ошуканим. Переклад йому повинен надати сам роботодавець, повідомляє  tvn24bis.pl. 

“Якщо польський роботодавець взяв українця на роботу нелегально, - каже Пасік, - то йому загрожує штраф від 3 до 5 тисяч злотих”. Та це не все. Державна інспекція праці Польщі може подати на такого роботодавця до суду і вимагати покарання, а також вона попереджує про випадок неправомірного працевлаштування воєводу і митну службу Польщі.

Проте карають не тільки роботодавців, які неофіційно беруть на роботу іноземців, а й самих працівників з-за кордону. За нелегальну роботу в Польщі їм загрожує штраф від 1 до 5 тисяч злотих, а також ризик бути депортованим з Польщі на батьківщину.

робота в польщі без посередників

Робота в Польщі - безкоштовно

Кшиштоф Інглот, спеціаліст компанії, яка займається працевлаштуванням в Польщі, вбачає проблему нелегального працевлаштування в Польщі і великої кількості ошуканих іноземців у самих них - бажаючих працювати в Польщі. За його словами, ці люди просто не вірять, що вільних робочих місць в Польщі дуже багато і робота в Польщі абсолютно безкоштовна. Тобто, щоб поїхати на роботу до Польщі нікому не треба платити ні 100, ні 200 €. Люди звикли платити шахраям та посередникам за нібито працевлаштування в Польщі, тому до пропозиції безкоштовної вакансії на роботу в Польщу підходять з обережністю та недовірою, вважаючи це якоюсь махінацією. “Така тенденція йде на спад, - каже Кшиштоф, - люди потроху розуміють, що платити не потрібно, проте залишаються ті, хто досі переконаний у протилежному”.

В той сам час, працевлаштування іноземців Польщі не уникнути – таку необхідність відчувають майже в усіх галузях. Особливо раді у Польщі працівникам з України. У 2017 році поляки планують запропонувати українцям, як мінімум, 1,5 мільйона робочих місць.  Умови теж пропонуватимуть кращі – деталі ТУТ.

Нагадуємо, що запрошення від польських роботодавців безкоштовними не будуть. Міністерство сім’ ї, праці та соціальної політики ініціювало встановлення вартості звернення роботодавця про намір працевлаштувати іноземця – коштуватиме воно 30 злотих. “Це трохи зменшить зловживання на ринку праці Польщі”, – каже Кшиштоф. Що ще найближчим часом хочуть змінити у працевлаштуванні іноземців у Польщі читайте ТУТ

Приїхати на роботу до Польщі і залишитись – перспективи іноземців

Кшиштоф Інглот вважає також, що іноземців потрібно заохочувати не тільки працювати в Польщі, а й проживати в цій країні. Для цього потрібно спростити їм процедуру легального оформлення в Польщі та отримання карти сталого побиту. “Надто багато грошей, - каже Кшиштоф, аналізуючи дані Національного польського банку, - вислизає з Польщі до України. Це гроші, які люди заробляють в Польщі, а витрачати везуть додому. Треба зробити так, щоб гроші залишались в Польщі”. Про те, скільки заробляють в Польщі, читайте у нашій статті Середня зарплата в Польщі.

Будьте пильними, шукаючи роботу в Польщі. Ретельно вивчіть умови праці ще перед тим, як до неї приступати і обговоріть з роботодавцем механізм оплати вашої роботи. Не погоджуйтесь на нелегальні пропозиції і спроби витягнути з вас значну суму за вакансію. Пам’ятайте про свої права. На нашому сайті ви знайдете також корисні практичні поради стосовно того, як вберегтись від шахраїв під час пошуку роботи в Польщі через інтернет

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах