Протести на польському кордоні: на окремих ділянках напруга спадає, проблемним залишається ПП Рава-Руська

26 Листопада 2018
акції протесту на польсько-українському кордоні

Вже другий день тривають протести власників авто на єврономерах щодо скасування прийнятих нещодавно законів про розмитнення “євроблях”. Мітингувальники заблокували рух практично на всіх пропускних пунктах на українсько-польському кордоні.

За повідомленням Державної прикордонної служби України, станом на ранок понеділка (26 листопада) ускладнений рух спостерігався у напрямку пунктів пропуску "Устилуг", "Рава-Руська", "Ягодин", "Малий Березний", "Шегині", "Краківець", "Солотвино" та "Угринів". 

Заблокована дорога до пункту пропуску "Ягодин" на Волині. Фото: Ігор Зінкевич

Ситуація на польсько-українському кордоні (оновлена інформація станом на вечір 26.11)

Станом на вечір, 26 листопада, ситуація на кордонах України, за даними прес-служби Патрульної поліції Львівщини, виглядає наступним чином: 

на ПП Краківець-Корчова пропускають автобуси;

на ПП Шегині-Медика мітингувальники пропускають по кілька авто щопівгодини;

на ПП Угринів - Долгобичув, за даними громадського активіста Ігора Зінкевича, близько з 15:00  в’їзд до Польщі з України почав працювати без проблем: декілька автомобілів стоять у черзі перед шлагбаумом, однак на загал доїзд не заблокований. 

на ПП Грушів - Будомєж проїзд також розблоковано. “Машин багато, але пропускають добре. Працюють всі смуги”, – стверджує Зінкевич.

Наразі найскладніша ситуація спостерігається на ПП Рава-Руська - Хребенне. Там, за даними поліції, весь транспорт стоїть, серед мітингувальників та інших подорожуючих час від часу спалахують конфлікти.

-------------------------------------------------------------------------

ОНОВЛЕННЯ СТАНОМ НА 27 ЛИСТОПАДА

Станом на ранок вівторка (27 листопада) мітингувальники частково розблокували пунки пропуску на кордоні. Транспорт з певною періодичністю почали пропускати у Раві-РуськійШегинях та Краковці. В першу чергу мітингувальники пропускають авто з дітьми та хворими людьми.

Інші пункти пропуску на держкордоні з Польщею повністю розблоковані.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом блокування польського кордону

-------------------------------------------------------------------------

ОНОВЛЕННЯ СТАНОМ НА 28 ЛИСТОПАДА

Усі пункти пропуску на держкордоні з Польщею повністю розблоковані. Протести власників авто на єврономерах на польському кордоні завершено.

Нагадаємо, слідкувати за ситуацією на польсько-українському кордоні можна в режимі реального часу завдяки камерам на кордоні

Чому відбуваються акції протесту на польсько-українському кордоні?

Акції протесту на прикордонних пунктах пропуску розпочалися ще в неділю, 25 листопада. Ініціаторами протестів є власники авто на єврономерах, котрі вимагають від Президента України скасувати закони  №8487 та №8488, прийняті на початку цього місяця. Закони передбачають легалізацію ввезених із порушенням митного та податкового законодавства автомобілів із європейською реєстрацією та впровадження більш жорстких правил їх ввезення на територію України.

Зокрема, змінюється формула для розрахунку акцизу для "євроблях", вводяться обмеження на кількість авто, які можна ввозити - нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто

Крім того, за новими правилами, авто, ввезене в Україну в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не можна передавати у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Заборонено також використовувати таке авто у підприємницькій діяльності або для отримання доходу.

Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту. Залежно від терміну порушення, штраф становитиме від 8,5 тис. до 170 тис. грн.

Детальніше про це у статті: Зменшення акцизного податку на авто та нові штрафи для власників “євроблях”

Читайте також:

Власники авто на єврономерах другий день поспіль блокують польський кордон

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах