Проїзд платними польськими автострадами A2 та A4 подорожчає

07 Березня 2023
проїзд платними дорогами польщі 2023

Вже 9 березня з 6 ранку в Польщі подорожчає проїзд платними ділянками автостради А2 між Новим Томишлем та Коніном майже для всіх категорій транспортних засобів. Водночас вартість проїзду ділянкою Свєцко — Новий Томишль залишиться без змін. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl

Основний оператор цього автошляху — компанія Autostrada Wielkopolska — також вирішила запровадити нову, шосту категорію ТЗ, до якої входитимуть мотоцикли. 

«Буде запроваджена шоста категорія для мотоциклів, що на практиці означає зниження на цьому відрізку дороги оплати за проїзд для двоколісного транспорту на 46%», - повідомили представники компанії-оператора. 

Отже, з 9 березня 2023 року тарифи на проїзд платними ділянками автостради А2 між Новим Томишлем та Коніном будуть такими:

  • 28 зл – Категорія 1. Автомобілі та інші двовісні транспортні засоби без причепів
  • 43 зл – Категорія 2. Двовісні ТЗ з причепом
  • 66 зл – Категорія 3. Тривісні ТЗ без причепів
  • 100 зл – Категорія 4. Тривісні ТЗ з причепом або автомобілі з більш ніж трьома осями
  • 280 зл – Категорія 5. Інші ТЗ, зокрема понадгабаритні.
  • 14 зл – Категорія 6. Мотоцикли 

платна дорога а2 ціна проїзду 2023

conadrogach.pl

Загалом подорожчання вартості проїзду стосуватиметься 3 відрізків по 50 км кожен. 

«Вартість подорожі Великопольською Автострадою на маршруті Свєцко — Новий Томишль залишається незмінною. У цьому випадку водії транспортних засобів категорії 1 та 6 платять 18 зл за подолання 106 км» – пояснює адміністратор доріг.

Представники компанії-оператора також пояснили, що зміна тарифів пов’язана зі збільшенням витрат на постійне обслуговування дороги, а також фінансування та інвестування. Востаннє Autostrada Wielkopolska піднімала ціни на проїзд автострадою А2 восени 2022 року. Це було друге підвищення впродовж минулого року. 

Подорожчає проїзд автострадою А4, що веде від польсько-українського кордону

3 квітня подорожчає також проїзд платною ділянкою дороги А4 у Польщі від Катовіц до Кракова. Про це попередив концесіонер ділянки – компанія Stalexport. На кожній брамці водіям пасажирських автівок доведеться заплатити 15 зл. Для транспортних засобів усіх інших категорій діятиме оплата на суму 46 злотих. Зараз водії платять 13 зл та 40 зл відповідно. Про це повідомляє сервіс obserwatorlogistyczny.pl

Як повідомляє Генеральна дирекція національних доріг та автострад Польщі (GDDKiA), це подорожчання є безпідставним і «вдарить» безпосередньо по водіях та автомобілях. Та попри незадоволення, Дирекція не має впливу на тарифи, які встановлює компанія-концесіонер Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

проїзд платною дорогою а4 в польщі цінник 2023

autostrady.com.pl

GDDKIA також вказує на те, що більш високі ціни можуть заохотити водіїв вантажівок уникати А4, а отже вибирати альтернативні маршрути. Вони ведуть безпосередньо через менші міста. Локальні дороги є значно обтяженими, що наражає на небезпеку мешканців та водіїв.

Востаннє тарифи на проїзд автострадою А4 в Польщі піднімалися в липні минулого року. Варто згадати, що в 2027 році закінчується термін дії концесійної угоди. У 2022 році міністр інфраструктури Анджей Адамчик стверджував, що за планом в 2027 році держава візьме на себе відповідальність за управління цією трасою. Так, міністр запевняв, що договір з компанією Stalexport не буде продовжений, тож нової ліцензії не буде.

⇒ Читайте також:

Укрзалізниця хоче збудувати одразу кілька євроколій поблизу кордону з Польщею

У п’яних водіїв у Польщі забиратимуть авто навіть без спричинення ДТП

У Польщі почали діяти більш суворі штрафи та покарання за порушення ПДР

Головне фото: GDDKiA, Krzysztof Nalewajko

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах