Що робити, якщо ви загубили свій закордонний паспорт в Польщі?

05 Березня 2018
загубився закордонний паспорт

Кількість українців, що їдуть до Польщі, з кожним роком зростає. Люди подорожують як туристи, на навчання або ж роботу, чи просто на закупи. До прикладу, у 2017 році Польща видала українцям понад 1,16 млн віз. Перетнути кордон до Польщі громадянину України можна тільки при наявності біометричного паспорта або закордонного з відповідною візою.

Читайте також: Види польських віз

Перебуваючи на території іншої країни ніхто, на жаль, не застрахований від таких неприємних ситуацій, як втрата закордонного паспорта. Ви можете стати жертвою крадіжки чи власної неуважності, випадково загубити і втратити свій паспорт – а це один з найважливіших документів, який посвідчує вашу особу та надає право легального перебування на території Польщі. То що ж тоді робити у такій ситуації?

Що робити, якщо В Польщі загубився закордонний паспорт?

Як діяти у разі втрати закордонного паспорта в Польщі?

По-перше, не панікуйте. Найкраще зберігати холодний розум. Спробуйте згадати, коли і де бачили свій паспорт востаннє та де могли його залишити. Якщо ви перед цим зупинялись у готелі, ви можете зателефонувати на рецепцію і запитати, чи не знаходили вони ваших документів і попросити, якщо це можливо, ще раз обшукати номер, у якому ви жили. Те саме стосується і ресторанів, кафе, магазинів чи розважальних закладів, які ви відвідували.

Дуже часто сьогодні у пошуку втраченого закордонного паспорта хорошими помічниками є соціальні мережі, такі як Facebook. Спробуйте розмістити оголошення та прохання допомогти знайти паспорт у відповідних групах та спільнотах.

Що робити, якщо В Польщі загубився закордонний паспорт?

Якщо паспорт все ж не знайшовся, тоді вам слід діяти наступним чином:

Що робити, якщо В Польщі загубився закордонний паспорт?

  1. Негайно повідомити про втрату паспорта громадянина України для виїзду за кордон найближчу дипломатичну/консульську установу України в Республіці Польща.
  2. Заповнити заяву у консульській установі з метою підтвердження Вашої особи (у разі відсутності оригіналу внутрішнього паспорта громадянина України).
  3. Після встановлення Вашої особи, Консульським відділом Посольства України видається лист-звернення затвердженого зразку до органів поліції з метою отримання довідки про факт втрати паспорта.
  4. Звернутися особисто до поліції з метою підтвердження факту втрати паспорта. За отримання довідки про втрату стягується оплата в розмірі 17 злотих на рахунок Urzędu Miasta st. Warszawa (рахунок буде надано відповідним відділенням поліції).
  5. Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну здійснюється  у Консульському відділу ПУ в РП за адресою: ал.Шуха 7, м.Варшава.

З отриманим посвідченням ви зможете перетнути кордон до України і вдома виробити новий закордонний чи біометричний паспорт.

Як діяти у разі втрати закордонного паспорта в Україні?

Для того, аби отримати новий закордонний паспорт, вам необхідно буде прийти в міграційну службу і написати там заяву втрату старого закордонного паспорта, вказавши її причини (загублено, вкрадено). Протягом календарного місяця інформація про ваш втрачений паспорт буде внесена до баз міграційної та прикордонної служб України і після цього паспорт буде вважатися анульованим.

Зауважте, якщо закордонний паспорт було викрадено, до заяви про причину втрати необхідно буде додати довідку з поліції про викрадення паспорта.

Після цього ви можете подавати документи на виготовлення нового закордонного чи біометричного паспорта.

Що робити, якщо В Польщі загубився закордонний паспорт?

Отож, після прибуття в Україну у разі втрати закордонного паспорта ви повинні:

  • звернутись у міграційний підрозділ із заявою, написаною у довільній формі, де вказано причини втрати (у разі викрадення – додаєте довідку з поліції);
  • пред’явити внутрішній паспорт громадянина України;
  • сплатити квитанції за виготовлення нового закордонного чи біометричного паспорта.

Читайте також:

Візові центри та консульства Польщі в Україні та Консульства України в Польщі

Біометричний закордонний паспорт

Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах