Середня зарплата в Польщі зросла до 7000 злотих, але інфляція “поглинає” підвищення

23 Січня 2023
середня зарплата в польщі в 2023 році

В грудні 2022 року середній показник заробітної плати у Польщі виявився рекордно високим - 7 329,96 злотих за місяць. Водночас поляки втрачають все більше і більше грошей через інфляцію. Так, фактичний розрив між цими показниками зріс до понад 6% не на користь зарплатам. Економісти попереджають, що таке несприятливе співвідношення може зберегтися впродовж 2023 року. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl.

Середня зарплата у великих та середніх фірма у Польщі в грудні 2022 року становила 7 329,96 злотих брутто, повідомляє головне статистичне управління GUS. Так, після відрахування усіх податкових та страхових платежів, працівник в середньому отримує 5 330 злотих. Це новий економічний рекорд та перший звіт, де розмір середньої зарплати починається з цифри 7. 

У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, середня оплата праці в Польщі зросла на 10,3%. Це багато, але все ж не настільки, як прогнозували експерти (12,5%), і значно менше, ніж за той самий час зросли ціни (16,6%).

⇒ Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі у 2023 році

Актуальні дані з польського ринку праці дозволяють припустити, що рівень працевлаштування в країні стабілізувався. Водночас експерти налаштовані не надто оптимістично.

“Сказати, що зарплати розчарували замало”, - наголошують економісти банку Pekao. За їхньою оцінкою, ріст середньої зарплати на рівні 10,3% - це дуже мало. Експерти банку очікували, що у 2022 році зарплати будуть дуже щедрими і компенсують інфляцію. А вони, натомість, виявились скромними, до того ж фактичний рівень зарплат продовжує знижуватись. 

“Темп росту зарплат знизився в грудні з 13,9 до 10,3%. Зараз зарплати ростуть повільніше за інфляцію на 6,3 відсоткові пункти”, - стверджує аналітик Польського економічного інституту Марчін Ключник. 

За його прогнозами, впродовж найближчих місяців ріст зарплат наблизиться до рівня 10% у порівнянні з 2021 роком. З іншого боку, зростання інфляції в січні та лютому означатиме додаткове погіршення купівельної спроможності зарплат.

“Крім того, зниження кількості нових вакансій ускладнює працівникам зміну роботи для отримання підвищення. За таких умов більшу частину 2023 року зарплати зростатимуть повільніше від інфляції”, - попереджає аналітик ПЕІ.

Марчін Ключник також зазначає, що масштаби підвищення заробітної плати в різних галузях економіки відрізняються між собою.

“У більшості галузей зарплата зростає приблизно на 6-8 відсоткових пунктів повільніше, ніж інфляція, що означає зниження купівельної спроможності споживачів. Найнижчі результати спостерігаються у сфері торгівлі та серед простих робіт”, – зазначає Марцін Ключнік.

Середня зарплата в Польщі у 2022 році за галузями економіки

Більш детальну інформацію про доходи в окремих галузях економіки Польщі оприлюднило Головне статистичне управління. У своєму звіті GUS підрахувало, що найбільше зростання середньомісячної заробітної плати брутто в грудні було зафіксовано в галузях “сільське, лісове господарство, мисливство та рибальство” (на 74,3%), де зарплата зросла до 15 218,13 злотих (8 732,13 злотих місяцем раніше).

середня і мінімальна зарплата в польщіbusinessinsider.com.pl

У гірничій та видобувній галузях заробітна плата зросла на 32,6% і становила 18 800,93 злотих (14 178,21 злотих місяцем раніше). Натомість у сферах, пов'язаних з культурою, розвагами та відпочинком, зростання склало 26,5% (зарплати зросли до 7 440,24 злотих, а місяцем раніше вони становили 5 882,86 злотих).

⇒ Читайте також:

Зміни до польського Кодексу праці-2023: додаткова відпустка та подовження декрету

Все більше українців відкривають бізнес у Польщі. Дослідження

На польському ринку праці нарахували більше жінок, ніж чоловіків з України

Головне фото: iStock

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах