Скільки карт тимчасового перебування видали українцям у Польщі в 2021 році

09 Лютого 2022
легальне працевлаштування в польщі 2022

У Польщі зростає кількість іноземців, які отримують дозволи на тимчасове проживання. За даними Управління у справах іноземців, у 2021 році таких осіб було на 38% більше, ніж у 2020 році. Переважна більшість рішень про надання дозволу на тимчасове проживання стосувалася громадян України. Роботу у Польщі також активно шукають білоруси та грузини, пише businessinsider.com.pl.

Минулоріч 198 тис. іноземців отримали дозвіл на тимчасове проживання в Польщі. У 2020 році ця група налічувала 144 тисячі осіб, а в 2019 році – 139 тис. Як підкреслила Яніна Овчарек з IOM Polska (Міжнародна організація з міграції), зростання кількості іноземців зумовлене ситуацією на місцевому ринку праці. Економіка розвивається і роботодавці мають проблеми з пошуком працівників відповідної кваліфікації серед поляків. Тому вони все частіше цікавляться працевлаштуванням громадян інших країн.

“Громадяни третіх країн можуть приїхати до нас на підставі візи або безвізового режиму. Якщо вони хочуть продовжити своє законне перебування в Польщі, до закінчення терміну його дії повинні подати заяву про дозвіл на тимчасове проживання до воєводського управління. Переважна більшість іноземців приїхала до Польщі саме через працевлаштування”, - каже Яніна Овчарек.

карта тимчасового побиту в польщі

Josue Isai Ramos Figueroa / Unsplash

Українські трудові мігранти у Польщі

У 2021 році найбільшу кількість дозволів на тимчасове проживання в Польщі отримали громадяни України – 143,8 тис. (2020 рік - 103,3 тисячі, 2019 - 99,9 тисяч). Для порівняння, наступні у цьому переліку –  громадяни Білорусі – отримали лише 9,8 тис. дозволів (2020 рік - 4,5 тис., 2019 - 4 тис.). 

За словами експерта з легалізації перебування і працевлаштування іноземців у Польщі Міхала Висоцького, зростання інтересу білорусів до проживання у сусідній країні ЄС пов’язане зі складною політичною ситуацією на батьківщині. У минулому це також було причиною раптового збільшення кількості українців у Польщі, які втікали від війни, безробіття та поганої економічної ситуації в країні.

“Були думки, що більшість українців вирішить виїхати з Польщі до Німеччини, коли для них відкриється місцевий ринок праці. Справді, це один з найважливіших напрямків для громадян України, але багато хто також вирішив залишитися в Польщі. Вирішальною тут була мовна близькість і знання місцевого ринку. Значна частина українських мігрантів зараз інвестує в купівлю квартир, що свідчить про те, що вони готові залишитися в Польщі надовше”, - вважає Аґнєшка Бєлевська з Університету SWPS.

Наступні місця в рейтингу за 2021 рік посідають громадяни Грузії - 5,9 тис., Індії - 5,2 тис., Росії - 3,7 тис. і В'єтнаму - 2,9 тис. За ними йдуть мігранти з громадянством Молдови – 2,8 тисячі, Китаю – 2 тисячі, Туреччини – 1,8 тис. та Південної Кореї – 1,4 тис.

скільки українців працює в польщі 2022Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Серед воєводств, які видали іноземним громадянам найбільше дозвільних документів на проживання та працевлаштування, варто виділити:

  • Мазовецьке - 43,2 тисячі;
  • Малопольське - 25,9 тисячі;
  • Великопольське - 22,7 тисячі;
  • Нижньосілезьке - 21,9 тисячі;
  • Лодзинське - 13,8 тисячі.

На протилежному кінці списку розташувались такі воєводства: Свентокшиське - 2,1 тис., Підляське - 3,4 тис., Опольске - 3,6 тис.

На думку Аґнєшки Бєлевської, мігранти оселяються переважно у великих містах, звісно, ​​крім людей, які приїжджають працювати в сільському господарстві. Як підкреслила Яніна Овчарек, Мазовецьке воєводство вже давно є лідером у цьому питанні. Водночас Краків є одним із найбільших аутсорсингових центрів у світі, що приваблює іноземців до пошуку роботи в цьому регіоні. Крім того, Познань та Великопольща розвинули сектор бізнес-послуг.

Нагадаємо, у Польщі спростили процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту.

⇒ Читайте також:

Biedronka і Lidl підвищують зарплати та шукають нових працівників

Польща на третьому місці серед країн ЄС з найнижчим рівнем безробіття

Скільки українських мігрантів легально працює у Польщі

Головне фото: eporady24.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах