Скільки коштує зібрати “шкільний рюкзак” у Польщі в 2021 році

20 Серпня 2021
скільки коштує зібрати школяра в польщі 2021

У вересні польські учні мають повернутись до стаціонарного навчання у шкільних класах. У батьків залишились лічені дні для покупки необхідних товарів, зокрема зошитів, канцелярських товарів та рюкзаків. Як і кожного року, перед початком шкільного навчання магазини у Польщі спокушають клієнтів спеціальними пропозиціями та акціями. Та дослідження ринку показали, що цьогоріч поляки витратять на базовий шкільний комплект більше, ніж рік тому.

Так, у 2021 році типовий “шкільний рюкзак” в середньому обійдеться батькам у 333 злотих. Такі дані вдалось зібрати під час дослідження “Barometr Providenta”, пише businessinsider.com.pl. На ринку є з чого вибрати - у гіпермаркетах знайдемо навіть 2,8 тис. різних шкільних товарів. Та й клієнти стали більш налаштовані на закупи в стаціонарних магазинах, ніж це було рік тому.  

Скільки злотих поляки готові витратити на шкільні покупки

У 2021 році польські родини з дітьми вже вчетверте отримають додатково 300 злотих в межах урядової програми “Добрий старт” (Dobry start). Метою цього проекту власне і є підтримка домашнього бюджету під час купівлі шкільного приладдя. З 2018 року ця сума не змінювалась. Водночас 62% батьків стверджують, що на шкільні збори планують витратити більше, ніж минулоріч. Такими є результати дослідження компанії SW Research, проведеного в Польщі на замовлення мережі Empik. Відповідь батьків не повинна дивувати, адже в країні продовжують зростати ціни. У липні інфляція склала 5% - це був найбільший за останні 10 років показник.

шкільна освіта в польщі 2021Unsplash

Тож скільки поляки готові витратити на зошити, ранці та ручки цього року? Кожен третій респондент вказав, що відкладе на шкільні покупки для однієї дитини від 301 до 500 злотих. До 29%, або на 4 відсоткові пункти, зросла частка батьків, які мають намір витратити з цією метою від 501 до 700 злотих. Кожен сьомий опитаний готовий витратити й значно більшу суму - до 1000 злотих на одну дитину. Стільки ж осіб планує вкластись у суму в діапазоні 101-300 злотих. У підсумку кожен другий учасник опитування витратить на шкільні збори понад 500 злотих.

Згідно з дослідженням компанії Провідент, цьогорічний “шкільний рюкзак” для однієї дитини коштуватиме в середньому 333 злотих. Це на 3 злотих більше, ніж рік тому.

Зошити й записники, ручки та олівці, одяг і взуття, підручники та інші канцелярські вироби - це товари, які найчастіше згадуються у списках шкільних покупок поляків (у понад 70% випадків). Також батьки часто втрачають чималі суми на допоміжну літературу з окремих шкільних предметів, пенали та рюкзаки. 

Дослідження фірми SW Research показують, що існує два підходи до покупки шкільних речей. 58% поляків заявляють, що купуватимуть лише ті товари, які потребують заміни. Дещо менша група респондентів бачить необхідність щороку купувати все нове. На батьків, які мають щонайменше двох дітей, також чекає багато витрат - 45% визнає, що може використовувати лише невелику кількість речей своєї старшої дитини, щоб підготувати молодших до нового навчального року.

Опитування компанії Провідент тим часом показало, що 61,6% батьків планують профінансувати шкільні покупки з поточного доходу. Такі соціальні програми, як “Добрий старт”, є корисними для 40,7% респондентів. Трохи більше половини батьків намагаються поступово закривати шкільний список покупок протягом літніх канікул. І аж для 36,6% опитаних останні дні серпня - час посиленого шкільного шопінгу.

У відповідь на зростання попиту, популярні дисконти та гіпермаркети підготували спеціальні акції та пропозиції.

⇒ Топ найдешевших та найдорожчих супермаркетів Польщі у 2021 році

скільки коштує зібрати дитину до школи в польщі

Ціни на шкільне приладдя у 2021 році в Польщі

У супермаркетах мережі Бедронка в Польщі шкільні товари з’явились ще з 2 серпня. Тут ви знайдете 32-сторінкові зошити за 2,79 злотих, а ціни на пенали починаються від 8,99 злотих.

На тиждень пізніше канцтовари заповнили полиці іншого дисконт-супермаркету - головного конкурента Бедронки - Лідла. Ціни на зошити тут стартують від 0,39 грош. Також мережа пропонує фірмовий пенал з 31 елементом за 19,99 злотих.

У свою чергу, в магазинах Dino за 3,99 злотих можна знайти зошити на 60 сторінок із логотипом групи Ekipa Friza. Це результат співпраці відомих ютуб-блогерів та компанії Herlitz. Члени цієї групи настільки популярні серед польських підлітків, що весною морозиво з їх логотипом (виробника Koral) дуже швидко зникли з магазинів.

Дуже широкий вибір шкільних речей можна також знайти у польських гіпермаркетах. Ще в липні канцелярські вироби представили в зонах із сезонними товарами.

До пропозиції мережі Ашан у Польщі увійшло понад 2,8 тисяч товарів для школи, зокрема й понад 550 продуктів власної марки. Фірма також пропонує покупцям набір із 17 базових канцелярських виробів за ціною 12,96 зл. 

“До пропозиції “Повернення до школи” (Powrót do szkoły) увійшло безліч товарів з героями улюблених казок та ігор, таких як “Крижане серце” або “Minecraft”. Вони дуже  популярні серед наймолодших школярів”, - стверджує Дорота Патейко з мережі Auchan Polska. 

Віднедавна поляки також охоче купують товари для школи в онлайн-магазинах, зокрема й на Allegro.

⇒ В Польщі придумали, як боротись із фальшивими знижками в магазинах

ціни на шкільне приладдя в польських супермаркетах 2021Unsplash

Минулого серпня багато сімей відкладали шкільні покупки на останній момент, адже не були впевнені, чи їхні діти фактично повернуться у навчальний клас. Однак, у 2021 році все більше споживачів повертаються до стаціонарних магазинів, зокрема й для передосіннього шопінгу. 

“Покупці налаштовані значно більш оптимістично, ніж минулоріч, коли лиш в другій половині серпня учнів вирішили повернути в шкільні класи”, - наголосила Дорота Патейко. 

“У порівнянні з минулими роками, продажі значно зросли. Для нас це сигнал того, що наша пропозиція є відповідно скомпонована та різноманітна. Серед найбільш популярних товарів зараз - зошити, крейда, фломастери, олівці тощо”, - підсумував Кшиштоф Квінткевич із прес-служби мережі дисконтів Netto. 

⇒ Читайте також:

Скільки українців навчається у Польщі та які університети вони обирають

Топ-10 найбільших і найкрасивіших бібліотек Польщі

Сертифікат з польської мови для іноземців: як, де і коли його отримати

Головне фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах