Вступна кампанія-2021 у Польщі: які професії приносять великий заробіток

10 Червня 2021
скільки заробляють в польщі представники різних професій 2021

Вже невдовзі - у липні - в більшості вищих навчальних закладах Польщі розпочнеться вступна кампанія. Зараз чимало випускників шкіл задумуються про те, який напрямок навчання вибрати, аби в майбутньому мати високий дохід. Інформатику, а можливо проектування будинків, дизайн інтер’єрів чи ландшафтів? Фінанси та банківську справу чи все-таки психологію? Вибір непростий та відповідальний, адже залежить від особистих зацікавлень та вподобань кожного вступника. 

До найбільш оплачуваних професій у Польщі вже кілька років поспіль належать ті, що пов’язані з інформаційними технологіями. Кваліфікований програміст може заробляти навіть 17 тисяч злотих на місяць. На високу зарплату одразу після завершення навчання в університеті також можуть розраховувати випускники факультетів електроніки, автоматизації та авіації. 

А на протилежному боці шкали розташувались гуманітарні та художні напрями діяльності. Щоб мати стабільно високий дохід в таких професіях, окрім знань потрібно мати ще й трохи успіху, пише businessinsider.com.pl. Спробуємо розібратись, які професії є найбільш затребуваними та найбільш високооплачуваними в Польщі станом на 2021 рік. 

рівень зарплат в польщі 2021

unsplash.com

Як вибрати напрямок навчання в польському закладі освіти

Зрозуміло, що ніхто не може гарантувати блискучу кар’єру випускникам будь-якого факультету. Окрім якості самого навчання, важливими критеріями успіху є особисті характеристики, навички та схильності конкретного кандидата, а також той досвід, який він здобуває крок за кроком. Разом з тим, є певні напрямки навчання, після закінчення яких практично кожен знайде себе на ринку праці. 

Інформатика з року в рік залишається одним з найпопулярніших напрямків навчання в польських університетах. Вважається, що після закінчення цього факультету можна швидко знайти високооплачувану роботу в Польщі. Популярними також є напрямки електроніки і комунікації, а також автоматизації та роботизації. 

Серед інформатиків високі заробітки мають фрілансери. Згідно зі звітом популярного веб-сайту для пошуку роботи в Польщі Pracuj.pl, початківець у цій професії може розраховувати на зарплату 5,7 тис. злотих брутто. 

Найкраще почувають себе програмісти. Як пише видання Wprost, кожен п’ятий програміст в Польщі заробляє в місяць понад 10 тисяч злотих “на руки”. Нерідко представники цієї професії отримують в Польщі навіть більше 17 тисяч злотих на місяць. 

Електроніка та комунікація також вважаються напрямками майбутнього, опанувавши які можна добре заробляти. Середня заробітна плата випускника цих факультетів в Польщі становить 4,9 тисяч злотих брутто. Звісно ж, можна отримувати і значно більше - ключовим є досвід та додаткові вміння кандидата. 

⇒ Середня зарплата в Польщі по воєводствах. Дослідження-2020

робота в польщі для студентів та випускників

unsplash.com

За даними Pracuj.pl, у найближчому майбутньому великі зарплати зможуть отримувати також спеціалісти з таких галузей, як авіація та космонавтика (4,7 тисяч злотих брутто/місяць), фармацевтика (4,6 тис.), управління та маркетинг (4,5 тис.), електротехніка (4,3 тис.), біомедична інженерія (4,2 тис.).

Окрім цього, за даними Міністерства науки та вищої освіти Польщі, на найвищі заробітки після одержання диплому можуть розраховувати випускники технічних напрямків. В середньому вони заробляють 3,7 тис. зл брутто. На другому місці з прибутком 3,4 тис. зл брутто розташувались випускники факультетів точних наук. Більше 3 тисяч злотих брутто на місяць вже на початку своєї професійної кар’єри заробляють також випускники медичних та соціальних наук (близько 3,1 тис.). 

На протилежному кінці рейтингу розташувались випускники факультетів природничих наук (2,1 тис.), а також особи, які закінчили навчання у вищих художніх школах (2,3 тис.). Відносні невеликі зарплати отримують і випускники аграрних, лісотехнічних та ветеринарних напрямків (2,6 тис.). 

⇒ Читайте також:

Польські студенти нарікають на фінансові труднощі, спричинені пандемією. Опитування

Вісім польських університетів потрапили до рейтингу найкращих ВНЗ світу в 2020 році

Українці бояться втратити роботу в Польщі. Де вони є найбільш затребуваними зараз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах