Польські студенти нарікають на фінансові труднощі, спричинені пандемією. Опитування

22 Лютого 2021
навчання в польщі 2021

Все частіше на фінансову ситуацію стали нарікати не лише польські підприємці, які через пандемію були змушені обмежити власну діяльність, але й студенти навчальних закладів Польщі. Як зазначають самі молоді люди, через відсутність стабільної роботи або скрутне сімейне становище їм не вистачає коштів не лише на глобальні потреби, але й на більш буденні речі. 

До потреб, які з різних причин неможливо задовольнити, респонденти віднесли окуляри, стоматолога, ремонт, народження дитини та навіть послуги психотерапевта. Аби покращити фінансову ситуацію польських студентів, уряд країни виділяє все більше державних коштів у межах різних стипендійних програм. Чи користуються фактично польські студенти допомогою та на яких підставах можна одержати її зараз - читайте далі у нашому матеріалі.

стипендійні програми для українців у польщіpopxodaily.com

Як пандемія коронавірусу вплинула на фінансову ситуацію студентів у Польщі

В Польщі стрімко зросла кількість заявок на отримання державної допомоги для студентів, які тимчасово перебувають у складній життєвій ситуації. Про це свідчать дані дослідження, яке провело польське видання Dziennik Gazeta Prawna (DGP). Так, у 2019 році лише 75 студентів Краківської політехніки отримували такого типу допомогу, а у 2020 кількість стипендіатів зросла до 393 осіб. На базі університету в Лодзі фінансову допомогу у 2019 році отримувало 129 студентів, а у 2020-тому вже 433 особи. В Ягеллонському університеті у Кракові кількість стипендіатів за рік зросла зі 117 до 486 осіб. У Вроцлавській політехніці - зі 102 до 236, а у Варшавському університеті - зі 151 до 575 осіб, передає biznes.interia.pl

Самі студенти скаржаться, що фінансові клопоти їм принесла пандемія коронавірусу. 

“Майже у половині заявок на отримання державної допомоги йшлось про фінансові труднощі, спричинені пандемією COVID-19 та карантином”, - підтвердив речник Ягеллонського університету Адріан Охалік.

За його словами, у заявках на соціальні стипендії від університету студенти вказували на відсутність можливості додаткового заробітку. Під час карантину багатьох з них звільнили з кафе і ресторанів, фітнес-центрів, кінотеатрів та інших закладів, які потерпають через санітарні обмеження. Частина також нарікає на зниження зарплат внаслідок скорочення робочих годин. 

Польські студенти, які навчаються як на денній, так і на заочній формах, часто поєднують науку і роботу. Через карантинні обмеження багато осіб і справді втратило роботу, тож державна допомога залишається для них єдиним шансом на поліпшення матеріальної ситуації, стверджує голова правління Національної незалежної студентської асоціації Кшиштоф Бялас.

⇒ У пошуках високооплачуваної роботи молоді поляки все частіше виїжджають закордон. Дослідження

робота для студентів у польщіglamour.pl

У польських навчальних закладах кажуть, що студенти згадують і про інші пов’язані з ковідом причини погіршення своєї фінансової ситуації. Так, аби могти віддалено навчатись, багатьом довелось придбати нове або ж відремонтувати старе комп’ютерне обладнання. Частина скаржилась на психологічні труднощі, викликані пандемією, з якими довелось справлятись за допомогою психотерапії.  

Серед інших причин називали й такі: смерть найближчої людини, втрата роботи члена сім’ї, хвороба власна або члена сім’ї, пожежа, наслідки стихійних лих та навіть народження дитини. Студенти також просять допомоги у своїх навчальних закладів у випадку крадіжок, ДТП та неповносправності. Трапляється, що молодим людям просто не вистачає грошей на придбання окулярів для корекції зору чи реабілітаційного обладнання, а також на стоматологічне лікування чи ремонт. Крім цього, на фінансові труднощі скаржаться студенти, які на час навчання орендували помешкання. 

“Багато хто вирішив відмовитись від оренди квартири і на час пандемії повернувся до батьківського дому. Однак, є й ті, у кого немає вибору, бо в їхній вузах навчання відбувається не тільки онлайн. Для цієї групи людей оренда квартири у великому місті за тяжкої фінансової ситуації може бути серйозною проблемою”, - стверджує Кшиштоф Бялас. 

Він також розповів, що частина студентів ще раніше підписала контракт на довготермінову оренду і тепер просто змушена платити. Для цього вони і звертаються про фінансову допомогу до держави. 

Рішення про те, чи якась конкретна причина є достатньою для того, аби студенту надали соціальні виплати, приймає навчальний заклад. Речниця Краківської політехніки Малгожата Сурда-Сліва стверджує, що кожну заяву про призначення державної допомоги розглядають індивідуально. Крім цього, вуз також самостійно встановлює розмір виплати для кожного окремого студента. Наприклад, у Вроцлавському університеті вартість допомоги не може перевищувати 5,5 тисяч злотих, а в Ягеллонському університеті - максимально 2,5 тисячі злотих на місяць. Своєю чергою, у Гірничо-металургійній академії у Кракові (AGH) студент може отримати не більше 1050 злотих матеріальної допомоги.  

навчання в польщі можливості для українців

За даними DGP, попри скрутну фінансову ситуацію, студенти рідко використовують можливість, яку в межах програми “Антикризовий щит”  їм надав польський уряд. Так, під час пандемії коронавірусу студенти в Польщі мають право отримувати більш ніж дві державні допомоги за один навчальний рік. Та за словами Адріана Охаліка з Ягеллонського університету, за цей період лише один студент отримав три соціальні стипендії. В інших випадках молоді люди подавали заявки на дві або одну програми. 

Тим часом, у польському уряду запевняють, що не залишать польських студентів у біді, а фінансова допомога “рине до них широким потоком”. 

“У 2020 році, у зв’язку із запровадженням на території Польщі стану епідемії, через що багато родин опинились у скрутному фінансовому становищі, міністр освіти і науки Польщі призначив додатково 44,8 млн злотих на збільшення дотацій для польських навчальних закладів на виплати студентам та аспірантам”, - повідомила речниця Міносвіти Польщі Анна Островська. 

За її даними, тільки минулого року на соціальні стипендії, стипендії ректора для найкращих студентів, стипендії для неповносправних осіб та ін. з бюджету країни було виділено понад 1,4 млрд злотих. У 2019 році ця сума становила близько 1,3 млрд злотих. 

Однак, студенти зазначають, що їм необхідні подальші дії та підтримка від держави, бо ситуація не поліпшується.

“Боюся, у 2021 році кількість заявок буде не меншою, ніж у 2020 році, або й досягне ще вищого рівня”, - підсумував Кшиштоф Бялас.

⇒ Читайте також:

Вісім польських університетів потрапили до рейтингу найкращих ВНЗ світу в 2020 році

Група українців використала підроблені запрошення на навчання, щоб перетнути кордон до Польщі

Найпопулярніші напрямки навчання в польських університетах

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах