Правила дорожнього руху в Польщі: що зміниться в 2021 році

22 Січня 2021
актуальні правила дорожнього руху в польщі 2021

Польський Сейм проголосував за внесення змін до так званого Дорожнього кодексу, що регулює законодавство у сфері безпеки дорожнього руху в Польщі. Вже невдовзі пішоходам нададуть абсолютну перевагу під час перетину дороги у дозволених місцях, а також заборонять користуватись смартфоном під час руху пішохідним переходом. Ці та інші зміни ще має затвердити Сенат, а потім і Президент Польщі. За планом, новий Дорожній кодекс набуде чинності в Польщі з 1 червня 2021 року. 

⇒ Штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Польщі (оновлено)

Зміни у Правилах дорожнього руху в Польщі з 2021 року

Новий Закон про дорожній рух в Польщі містить ряд важливих рішень, що повинні підвищити рівень безпеки учасників дорожнього руху, особливо пішоходів. Як наголошують урядовці, при зіткненні з транспортним засобом, що перевищує дозволену швидкість, останні дуже часто просто не мають шансів вижити, пише auto.wprost.pl.

Безпека на наших дорогах, особливо для незахищених учасників дорожнього руху, повинна зростати - це пріоритет польського уряду”, - сказав міністр інфраструктури Анджей Адамчик.

gfx.radiozet.pl

Як ми вже наголошували, до Дорожнього кодексу Польщі внесли одразу декілька важливих змін. Одна з них - це надання пішоходам переваги в русі ще до того моменту, коли вони вийшли на перехід. Крім цього, водій транспортного засобу, що наближається до пішохідного переходу, буде зобов’язаний зменшити швидкість, щоб не наражати на небезпеку людей поблизу дороги. 

Разом з тим, у пішоходів відтепер також з’являться своєрідні обов’язки. Так, новелізація закону передбачає повну заборону на використання мобільних телефонів чи інших пристроїв під час перетину дороги - як звичайної “зебри”, так і залізничних чи трамвайних колій. 

Крім цього, новий Дорожній кодекс, що увійде в життя в Польщі з червня 2021 року, визначає безпечну дистанцію між автомобілями, що рухаються швидкісними автострадами. Вона повинна становити половину від актуальної швидкості транспортного засобу. Тобто автомобіль, що рухається зі швидкістю 100 км/год, має дотримуватись відстані щонайменше 50 метрів від автівки попереду. Відступити від цих вимог можна лише у випадку, коли водій транспортного засобу здійснює обгін.

Подібні рішення застосовуються у багатьох європейських країнах, в тому числі в Німеччині. Разом з тим, Польща залишається єдиною країною ЄС, де максимальна дозволена швидкість у забудованих районах становить 60 км/год. 

⇒ Читайте також:

На польських дорогах з’являться нові фоторадари

Кабмін встановив вартість проїзду майбутньою платною дорогою “Львів-Краковець”

Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах