ЄС розділить свою територію на зони ризику, щоб більше не закривати кордони

14 Жовтня 2020
перетин кордону до польщі карантин 2020

Попри те, що в Європі все частіше говорять про ймовірне настання другої хвилі захворюваності на коронавірус, країни Євросоюзу більше не вводитимуть загальний карантин і не закриватимуть внутрішні кордони між державами-членами Союзу. 

Натомість, в межах ЄС діятиме єдина система класифікації регіонів, схожа до тієї, що зараз є в Україні та Польщі. В залежності від рівня захворюваності на COVID-19 у кожній країні, всю територію Євросоюзу буде поділено на червону, помаранчеву, сіру і зелену зони ризику. 

Відтак, по всій території Союзу діятимуть єдині правила переміщення громадян. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен. Детальніше про нове рішення Єврокомісії - далі у нашому матеріалі.

⇒ Вся територія Польщі увійшла до жовтої карантинної зони. Що це означає?

коли відкриють кордони з єс

ЄС спростить пересування своїх громадян через внутрішні кордони

У вівторок, 13 жовтня, Рада ЄС затвердила рекомендації щодо скоординованого підходу до обмеження вільного пересування Євросоюзом через коронавірус. Вони передбачають розподіл регіонів на зелену, помаранчеву, червону та сіру зони, залежно від епідеміологічної ситуації в тій чи іншій країні ЄС. 

Як пояснила представниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, нова система зонування базуватиметься на загальних для всіх країн-членів Євросоюзу умовах та вимогах. Завдяки зонуванню рух через внутрішні кордони буде спрощено, тож при загостренні ситуації із захворюваністю на ковід-19 по всій Європі пропускні пункти не доведеться знову закривати. Крім цього, система дозволить уникнути введення загального карантину, запевнила європейська урядовиця.

Тож як діятиме нова система зонування? Щотижня кожна країна ЄС надаватиме Європейському центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) дані за такими трьома критеріями:

  • кількість нових зареєстрованих випадків захворювання на covid-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів;
  • кількість тестів на 100 тисяч населення, проведених за останній тиждень;
  • відсоток позитивних тестів, проведених за останній тиждень.

Зібравши та проаналізувавши ці дані, ECDC кожного тижня буде публікувати карту країн-членів ЄС з розбивкою по регіонах, що будуть поділені на 4 зони:

  • зелену (показник нових випадків за 14 днів нижчий від 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%);
  • помаранчеву (показник нових випадків за 14 днів нижчий від 50, але відсоток позитивних результатів тестів складає 4% або вище, або, якщо показник нових випадків  за 14 днів становить від 25 до 150, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%);
  • червону (показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестування складає 4% або вище, або якщо показник нових випадків за 14 днів перевищує 150).
  • сіру (інформації недостатньо або показник тестування нижчий за 300).

як вїхати до єс під час карантину 2020

Вже на основі цих даних кожна окрема країна-член ЄС буде приймати рішення про можливе введення карантинних обмежень для осіб, що подорожують з тих чи інших зон. Держави-члени, які мають намір застосувати обмеження, повинні спочатку проінформувати іншу державу-члена, якої торкнуться обмеження, а також інші країни ЄС і Єврокомісію. Таку інформацію слід надати за 48 годин до початку дії обмежень.

За рекомендаціями Ради ЄС, держави-члени мають забезпечити вільний перетин своїх кордонів для осіб, що подорожують в зелені зони або з них. Загалом, всі громадяни ЄС повинні мати право вільно пересуватись територією Союзу. Однак, якщо вони виїжджають з незелених зон, то певна країна може зобов’язати їх після в’їзду пройти карантин або ж здати тест на коронавірус. 

Варто наголосити, що кордони ЄС досі закриті для українців через нестабільну епідеміологічну ситуацію в країні. Перетнути кордон з Євросоюзом, зокрема і з Польщею можуть лише певні категорії українських громадян. Чи відкриті для українців кордони тієї чи іншої країни світу можна перевірити за допомогою інтерактивної мапи МЗС.

⇒ Читайте також:

На Львівщині відремонтують ще одну прикордонну дорогу

Новий прямий рейс FlixBus Київ-Варшава і розклад зимових польотів Ryanair в Польщі

Мандрівники з Польщі нарікають на недбалість польських службовців на кордоні з Україною

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах