У 2023 році мінімальну зарплату в Польщі підвищуватимуть два рази

08 Червня 2022
мінімальна зарплата в польщі 2022-2023

Польський уряд пропонує двічі підвищити мінімальну зарплату впродовж наступного року. Спершу з січня 2023 року винагороду мають підвищити до 3 383 злотих брутто, а з липня - до 3 450 злотих брутто. Це означає, що зарплати у Польщі значно зростуть для понад 2,5 мільйонів працівників. Та цей тягар ляже на плечі підприємців та роботодавців. Саме їм доведеться шукати більше грошей, аби відповідати новим нормам.

Після засідання у вівторок, 7 червня, польський уряд поінформував, що з січня 2023 року мінімальна заробітна плата в Польщі становитиме 3 383 злотих брутто, що на 373 зл більше, ніж зараз. У липні 2023 року “мінімалка” зросте ще раз - до суми 3 450 зл брутто, тобто на 440 злотих більше, ніж у 2022 році, пише businessinsider.com.pl.

Двічі впродовж року має зрости також мінімальна ставка за годину праці в Польщі. З січня 2023 року вона становитиме 22,10 зл, а з липня - 22,50 зл. Це на 14,2% більше у порівнянні з 2022 роком.

Зараз пропозицію передадуть до Ради Суспільного Діалогу. Там її мають розглянути роботодавці та представники профспілок. Відтак вона ще може зазнати змін. Якщо підприємці та працівники не дійдуть згоди найближчими тижнями, уряд сам визначить розмір мінімальної зарплати в майбутньому році. 

⇒ Виплату українським біженцям соціальної допомоги схвалюють менше половини поляків

зарплата в польщі 2022

stockwatch.pl

Дискусії на цю тему точаться в Польщі вже кілька тижнів поспіль. За словами міністерки соцполітики Марлени Малонг, одне можна сказати напевне - у 2023 році мінімальна зарплата зростатиме два рази. Це, пояснила вона, випливає із передбачених законом гарантій, пов’язаних із різким збільшенням інфляції. 

Нагадаємо, перед попередніми парламентськими виборами 2019 року голова партії Закон і справедливість Ярослав Качинський пообіцяв, що наприкінці 2023 року жоден поляк не зароблятиме менше 4000 злотих брутто на повній зайнятості. Сьогодні ця обіцянка стає все більш ймовірною через стрімку інфляцію. 

Польські роботодавці разом із Business Centre Club та Польським ремісничим товариством сподіваються, що остаточна пропозиція уряду буде значно нижчою. Вони також подали й свої рекомендації, що стосуються не лише підвищення мінімальної зарплати, а й виплат пенсіонерам та держслужбовцям. Організації пропонують, щоб в новому році усі вищезазначені групи отримували на 7,8% більше, що відповідає прогнозованому урядом рівню інфляції. Підвищення також мало би бути поділене на два транші. У цьому випадку мінімальна заробітна плата в середині наступного року зросте приблизно на 235 злотих, а не майже на 500 злотих.

⇒ Читайте також:

Мінімальна зарплата в Польщі та Європі: чи вистачить на базовий продуктовий кошик

Скільки польські фермери готові платити за збір полуниці

Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

Головне фото: freepik.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах